Aivars Rudzinskis

Aivars Rudzinskis

Makšķerē karpas Latvijā un ārpus tās robežām kopš 1997. gada piekopjot moderno "noķer un atlaid" principu kā arī visas iespējas, ko piedāvā modernās karpu makšķerēšanas teorijas. Vai tas ir ezers vai upe Latvijā, Volga, Ebro, St.Lawrence vai cita tūristu iecienīta karpu vieta pasaulē - jautājiet un mēģināsim kopīgi rast atbildes.

Karpa nav ēdiens, karpa ir draugs

Atbildes

Jautā Skunksts

Sveiks. Copes vieta, maksas karpu dīķi. Pagājušā gadā labi ķērās, bet šogad tieši manā iecienītajā dīķī ielaistas karūsas. Kā tas varētu ietekmēt karpu copi, vai karūsas draudzējas ar karpām,un uzturas kopā, vai netraucēs karpu copei? Iepriekšējā reizē likās ka karūsu bars tā kā vairāk izrādīja aktivitāti, tikai pāris karpu copes,bet ūdens arī vel bija auksts. Dīķis atkosts un negribu lēkāt citas vietas meklējumos. Varbūt ir kādi ieteikumi un nianses lai tā man būtu vairāk karpu cope, jo mērķa zivs nav karūsa. Paldies jau iepriekš. Ne asakas.

Atbild Aivars Rudzinskis

Nezinot copes metodi man būs pagrūti komentēt. Ja ķer un baro ar boilām, tad problēmu parasti nav - tur jau ir boilu galvenā priekšrocība, ka mazās zivis tās neēd. Lietojot visas pārējās barības - kukurūzu, kaņepes, graudus, kombinēto un birstošo barību, peletes ir jārēķinās, ka mazās zivis, tai skaitā karūsas šo barību ēdis. Cita lieta, ka karpas, kas ir lielākas, parasti šīs sīkās zivis no barības galda aizdzen prom. Līdz ar to - ja ķeras karūsas, tad karpas vēl nav pienākušas, bet drīz pienāks - tās redz mazo zivju aktīvo barošanos un noteikti gribēs pienākt pārbaudīt, kas tur tāds interesants ir. Tad nu ir makšķernieka kārta šo mirkli nenogulēt un turpināt barot.

Atbildēts: 2.jūnijs 2021, 21:32 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā valis1970

Sveiks ,Aivar.Gribēju uzjautāt-iebarošanai boilas atstāt ar savu dabisko aromātu,jebšu tomēr var arī sadipot,lai smarža spēcīgāka.

Atbild Aivars Rudzinskis

Var darīt abejādi. Dipošana parasti dod ātrāku rezultātu. Tikai nevajag dipot ar ķīmiskiem negaršīgiem dipiem, kas domāti āķa boilai.

Atbildēts: 14.maijs 2021, 23:54 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā arcabalts

Sveiks Aivar.Pie necopes.cik bieži ir jāpārmet makšķeres.Iet ceturtā diena copes maratonam .Mes esam 4 copmani un nevienam nav copes.vari izskaidrot ko tas varētu nozīmēt.paldies.

Atbild Aivars Rudzinskis

Necopei var būt neskaitāmi iemesli, būtu jau forši, ja vienmēr varētu zināt, kur vaina. Runājot par pārnešanu, jāmēģina visādi. Ir bijušas reizes, kad karpai patīk tikai tā boila, kas diennakti nostāvējusi neaiztikta.

Atbildēts: 14.maijs 2021, 23:51 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā arcabalts

Sveiks Aivar.Copes sesija 7 dienas iet trešā diena.reālas karpu copes nav.pa nakti copēju no 3-5m.pa dienu 10-7m.un tā 2 dienas.jautājums vai man tā turpinat un gaidit karpu.vai tomer kaut ko vari ieteikt labāku.barību ar esmu ievedu ar kuģiti.kantes visas redzu monitorā.tur arī nolaižu savu montāžu.no baribam ir izmēģināts daudz kas gan boilas gan pop up,gan tīgerrieksts ar kukurūzu.dipi.mainu copenes 3 reizes dienā.paldies

Atbild Aivars Rudzinskis

ja ir kuģītis, meklē piekrastē - metra, pusotra dziļumā, kur saule silda ūdeni vai vējš pūš iekšā silto ūdeni. varbūt ir kādas salas, zāļu malas, puduri pie kurām piesieties. Plika kante nav tas interesantākais, pa ko strādāt. Ja tā ir upe, tad, protams, tas stāsts varētu būt savādāks.

Atbildēts: 13.maijs 2021, 12:12 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā arcabalts

Sveiks Aivar.Kas bütu jäņem vērā pie laika apstākļa biežu maiņu.nu piemēram .bezvējš,lietus ,saule un tas vis vienā dienā.kur tādā laikā varētu atrasties karpa.pa visu ezeru nevienam no copmaniem nav bijusi cope.paldies

Atbild Aivars Rudzinskis

Karpām, tāpat kā citām zivīm, mēdz būt laikapstākļi, kas nelabvēlīgi ietekmē aktivitāti. Ķert tādās reizēs kļūst grūtāk un nereti nekas cits neatliek, kā gaidīt, kad laiks stabilizēsies. Tomēr nav tā, ka vispār nevar noķert. Šādās reizēs daudz būtiskāk izpaužas tās nianses, par ko daudz runā, bet bieži aizmirst-barības kvalitāte, montāžas diskrētums, barošanas precizitāte utt.

Atbildēts: 12.maijs 2021, 21:14 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā arcabalts

Sveiks Aivar.Copeju nezinämä vietä.dziĺums apmèram 10m izgäjieni karpu ir redzami.iebaroju minimali.pa 24 stundam viena maza copite.ko tu varetu ieteikt.varbüt vairäk iebaror.ka ir ar stikiem.stikus ari lieku.copes nav bet zivtina stsiga.paldies.

Atbild Aivars Rudzinskis

10 m dziļums ir baigi liels, labāk jau būtu meklēt seklākas vietas, kur ūdens siltāks. tad varētu arī vairāk barot. ja tomēr gribas copēt tādā lielā dziļumā, tad gan vairāk jāspiež uz atraktora vai dipa daudzumu nevis lielu barības apjomu.

Atbildēts: 12.maijs 2021, 12:23 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā valis1970

Sveiciens,Aivar.Šonedēļ laiciņš labs solās,arī udentiņš biku sasils.Nedēļas beigās braukšu karpās.Vai būs vērts barošanai pārslēgties tikai uz boilām?Boilas kukurūzas un tumši sarkanas ar ķiploka aromātu,bet tādu kreptīgu aromātu.Barošanai abas miksēt kopā,vai tiikai vienu konkrētu.Un vai var jau pie ne īsti uzsiluša ūdentiņa jau likt uz mata boilu,vai tomēr vēl labāk ņems uz naktenieku.

Atbild Aivars Rudzinskis

Karpās pilnīgi noteikti ir pēdējais brīdis braukt. Ūdens temperatūra tiešām ceļās un līdz ar to arī karpām apetīte. Tāpēc jābaro arvien vairāk. Ja boilas ir labas, tad noteikti labāk ar vienām un tām pašām, lai zivis pie tām pamazām pierod un drošāk ņem. Ja brauc uz ilgāku laiku, tad sākumā liec naktenieku un vēlāk pārej uz boilu.

Atbildēts: 11.maijs 2021, 17:48 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Davis_Pune

Sveiks. Zinam ka jums zaņā ir iecienita udenskratuve jautajums pa šo udenskratuvi. Varat iskaidro to ka visas copes šeit ir tikai no ritiem vai pa nakti bet pa dienu kluse ? Un katra točka strada plus minus savas stundu diapzonas ? Kāpec tajas pašas točkas nevar dabut copes pa dienu ?

Atbild Aivars Rudzinskis

Karpām katrā ūdenskrātuvē ir izveidojies kaut kāds dienas maršruts, apmēram kā trolejbusam. Ar konkrētām pieturām. Līdz ar to Tev ir divi varianti - gaidīt, kad pienāks trolejbuss vai izkost visu maršrutu un apsteigt trolejbusu, cenšoties nolikt makšķeri tur, kur karpa būs pēc pusstundas. Tas viss ir saistīts ar ūdens temperatūras un skābekļa izmaiņām diennakts laikā. Un, protams, dabiskās barības galdiem. Karpai ir kaut kur māja, kur tā labi jūtas un ir drošībā un ir ēdnīca, kur tā barojas. Un tad ceļš uz ēdnīcu. Plus jau minētās temperatūras maiņas. Un skābekļa. Komplicēta puzle sanāk. Bet, ja koncentrējies uz vienu ūdenstilpi (kas, manuprāt, ir ļoti pareizi) tad centies izkost šos karpu maršrutus. Mēģini makšķerēt principiāli dažādās vietās un centies atrast kaut kādas sakarības.

Atbildēts: 8.maijs 2021, 18:52 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā valis1970

Sveiki,Aivar.Izlasiju copes žurnālā par Spāniju un uzrūgušu kukurūzu.Pēc tā gadījuma pats ar esi kādu reizi ko tādu izmēģinājis,nu kaut vai intereses pēc,tak gāja uz urrā.Varbūt ir vērts pamēginat ko tādu,varbūt sanak vai nu dikti labi,vai galīgs fiasko.Ko tu par to saki?

Atbild Aivars Rudzinskis

Protams, ka vajag mēģināt. Tāpēc jau rakstu, ka strādā. Man pašam personīgi nav nekad bijusi baigā mīlestība uz kukurūzu, bet tas jau nenozīmē, ka visiem būtu tam jāseko. bet, noteikti to mēģināšanu atliec uz mazliet siltāku laiku, aukstā ūdenī karpas ļoti ātri aizies ciet.

Atbildēts: 11.aprīlis 2021, 21:17 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Skunksts

Sveiks. Man jautājums par karpu sistēmām, vai ir būtiska nozīme, kādu sistēmu izvēlēties vai var lietot vienkārši tādu kas pašam patīk un ir ērtāk darboties, kā zivs uz to skatās? Ja nau noslēpums, tad kāda Tev pašam ir favorīts. Man doma ir pamēģināt pva maisiņu ar mata sistēmu un svinu, to visu saliekot iekšā, šķiet varētu būt OK. Ar pretsaverpeju un barotavu tāpat mēdz sapiņķereties. Gribas būt drošam ka pēc metiena viss strādā. Būšu pateicīgs par kādu labu ieteikumu jo variantu ir daudz. Paldies jau iepriekš.

Atbild Aivars Rudzinskis

PVA maisiņš, kurā saliek iekšā visu kopā, patiešām ir ļoti laba izvēle. Sevišķi pavasarī, kad nevajadzētu zivis pārbarot. noteikti liec maisiņā smalku barību - vai nu mikro peletes, vai kādu birstošo, kaut vai kombikormu. ļoti labi strādās samaltas boilas dažādu krāsu. noteikti pielej kādu no škidrajām barībām, tas pastiprinās aromātu un padarīs pašu maisiņu kompaktāku. ja sanāk, nopērc jauno aprīļa žurnālu, tur kā reiz par karpu copi agrā pavasarī ir liels raksts. kas attiecas uz montāžām, tad tur ir 50/50. Ir nianses, kas ir jāņem vērā izvēloties montāžu, tomēr labāk ir sākt ar to vienu, kas pašam labāk patīk un izkost to līdz galam pirms domāt par alternatīvām. Lielos vilcienos runājot, visas montāžas vairāk vai mazāk strādā praktiski jebkuros apstākļos. nianses ar laiku gan jau apgūsi. runājot par piņķerēšanos, tad tur ir vairāki iemesli iespējami. montāža nebūt nav galvenais. pirmais - iespējams tev ir pārāk ass metiens. ar karpu kātu ir jāmet maigi, bez asiem rāvieniem. kāta kustībai ir jāsākas lēni un pamazām jāpaātrinās. ja jau pašā metiena sākuma fāzē ieliek par daudz spēka, tad piņķerēsies praktiski jebkura sistēma. Šī problēma jo īpaši aktuāla ir tiem, kas grib par katru cenu mest pēc iespējas tālāk. Tur ir pavisam grūti iemest tā, lai nepiņķerējas. tādēļ tādās situācijās izmanto helikoptera vai chodriga montāžas ar cietām pavadiņām, kur praktiski nav iespēju sapiņķerēties. vai arī tavs variants ar pva maisiņu. otrs mirklis, kad montāža var sapiņķerēties, ir grimstot. lai tā nenotiktu, svins lidojuma pēdējā fāzē ir mazliet jāpiebremzē. To dara ar pirkstu mazliet pieturot un palēninot auklas mukšanu nost no spoles. pēc tam, tieši pirms svina iekrišanas ūdenī auklu aptur pavisam. Tādā veidā pamataukla pirms svina iekrišanas ūdenī nostiepjas, bet pavadiņa parasti nostājas tālāk par svinu un tā arī iekrīt ūdenī. auklu tur nostieptu visu laiku, kamēr svins grimst, līdz sajūt tādu kā "doonk" - tas liecina, ka svins ir atsities pret grunti. šādi gremdējot svinu nostieptā auklā sanāk, ka pavadiņa grimšanas laikā stāv vertikāli, jo svins to velk uz leju, kamēr trubiņa vai līderis saglabā slīpu orientāciju uz krastu. Pretējā gadījumā, ja tā nedara, svins strauji grimstot rauj uz leju gan pavadiņu gan līderi, abi atrodas pilnīgi vertikāli un pavadiņa aptinas ap līderi ar 100% garantiju. Turklāt jo dziļāka vieta, jo pamatīgāk sapiņķerējas.

Atbildēts: 2.aprīlis 2021, 19:11 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager