kāds ir optimālais,universālais karpu kātu garums,un kāta tests?
360cm un 2.75Lbs ir ok?
un vai obligāti jābūt spolei automātiskajai bremzei,kad piecērtot ta aizcērtas?
Makšķerē karpas Latvijā un ārpus tās robežām kopš 1997. gada piekopjot moderno "noķer un atlaid" principu kā arī visas iespējas, ko piedāvā modernās karpu makšķerēšanas teorijas. Vai tas ir ezers vai upe Latvijā, Volga, Ebro, St.Lawrence vai cita tūristu iecienīta karpu vieta pasaulē - jautājiet un mēģināsim kopīgi rast atbildes.
Karpa nav ēdiens, karpa ir draugs
kāds ir optimālais,universālais karpu kātu garums,un kāta tests?
360cm un 2.75Lbs ir ok?
un vai obligāti jābūt spolei automātiskajai bremzei,kad piecērtot ta aizcērtas?
Kāts būs ļoti ok. spolei nav jābūt obligāti ar baitrunner sistēmu. pēc iemetiena atgriez bremzi pavisam vaļīgi vai arī atstāj lociņu vaļā, pēc copes lēnām un uzmanīgi griez bremzi ciet.
Sveiki Lielmeistar! Man ir viens jautājums! Ekanomisku apsvērumu dēļ nevaru iegādāties dārgā gala Sensas barības, tāpēc nākas iztikt ar Sensas Club Range carpu barību! Vai būtu ieteicams pastiprināt šo barību ar kādu atraktoru, ja jā tad kādu ieteiktu?
uz šo jautājumu vislabāk atbildēs lielmeistars Normunds Grabovskis.
Sveiciināti Aivar.
Esmu iesācējs karpu makšķerēšanā ar boilām,bet mani tas ir ļoti aizrāvis!!! Esmu jau iztērējis kaudzi naudas par visādu aprīkojumu un arī literatūru,bet manis konkrēti meklētos jautājumus neesmu atradis nevienā no tiem!!!
Piemēram: Kā ir jāuzglaba Boilas; kā pareizi viņas ir jāurbj (sausā veidā vai mitrā) (man sausā veidā viņas jūk ārā); kaut ko esmu dzirdējis ka viņas ir jāmērcē eļļā; un kāds Boilu izmērs ir pats optimālākais pie zināma karpu izmēra vietām (1kg-...mm; 2kg...mm; utt.)
Jau iepriekš pateicos par sapratni un konsūltāciju.
Ar cieņu Kristaps Vecrumba.
ja domā veikalā pirkto gatavo boilu uzglabāšanu, tad tur nekādas īpašas receptes nav - atplēs iepakojumu un izlieto. jācenšas pēc iespējas iegādāties tādi iepakojumi, kas vaļā pārāk ilgi nestāvēs. tomēr vienas vasaras laikā gatavajām boilām arī atvērtos iepakojumos nevajadzētu bojāties, ja tās neturēsi uz siltiem radiatoriem. protams, var arī sasaldēt, tad glabāšanas iespējas ir neierobežotas. pašgatavotas boilas vai nu saldē, vai izžāvē ēnainā vietā vai telpās tik ļoti, ka tās praktiski nebojājas un arī var stāvēt vairākus mēnešus, tikai nevajag tās turēt slēgtā iepakojumā.
es nezinu, kas tās par boilām, kuras ir jāurbj. man nav bijis saskarsmes ar gatavām boilām, kurām es nevarētu izdurt boilu adatu cauri. ja nu boila ir ļoti sažuvusi, tad varbūt. vēl daži pop-upi ir ļoti cieti, bet tur urbis palīdz perfekti.
boilu un jebkuras citas barības mērcēšana eļļā (zivju, kaņepju utml) varētu uzlabot to pievilkšanas spējas, tāpat kā dipi, spreji utml.
boilas izmēram nav pilnīgi nekāda sakara ar karpas izmēru. ja tā būtu, tad mēs visi makšķerētu uz 50mm boilām cerībā uz trīsdesmitnieci. karpa ļoti labprāt ņem mutē sīkas barības sastāvdaļas, piem, kaņepes un ar karpas izmēru tam nav saistības. vispār, Latvijā visi kaut kā par daudz iecentrējušies uz 20mm un pat vēl lielākām boilām. man ir aizdomas, ka šī tradīcija nāk no Volgas, kur bieži vien tiešām divas divdesmitnieces ir labākais risinājums. tomēr tur ir pilnīgi savādāki apstākļi - ļoti maza dabiskās barības bāze, tādēļ karpas (sazāni) izvēlas pēc iespējas lielākus kumosus, lai vienā paņēmienā tiktu pie vairāk barības. normālos apstākļos un pie mums tādi ir parsvarā, karpa tomēr ir ļoti uzmanīga zivs un daudz labprātāk un drošāk izvēlas sīkākas barības vienības. tādēļ reizēs, kad copes ir maz, daudz lielāku rezultātu dod 14-16mm un pat vēl mazākas boilas. un, jo lielāka karpa, jo gudrāka un uzmanīgāka. pastāv arī zināma sakarība starp iebarojamo un āķa boilu izmēru. bieži palīdz stratēģija, kad baro ar lielākām boilām, bet uz mata liek mazāku. ja cope ir aktīvāka, var pāriet uz lielāku boilu, jo tā izdala vairāk smaržas un līdz ar to ir vieglāk karpai atrodama.
lai apstiprinātu - tikai pāris piemēru - man ir 1,5 kg karpa uz divām 26mm boilām un divdesmitniece uz vienu 12mm.
Sveiks!
Izlasīju visu jautāt/atbildēt sadaļu un sapratu, ka "Karpu nams" būs tā vieta, kur visu sapirkt un noskaidrot vel neskaidrās lietas (pareiza boiliu siešana, u.c.). Šodien aibraucu, bet veikals slēgts un neizskatās ka atvērsies. Varbūt varat ieteikt kādu citu veikalu, kur kāds zinošs eksperts varētu apskaidrot sīkāk visu. Biju Salmo veikalā, trāpīju pie nepareizā "karpu eksperta", bet finālā tikpat zinošs cik biju pirms tam arī no veikala izgāju.
lasīt - tas ir labi, par to prieks. Karpu nams lielākoties ir atvērts gan, mēģini kādā citā brīdī vai iepriekš piezvani.
Sveiks Aivar!
Radās pāris jautājumi. 1.Vai un kā ūdenstilpnes dziļums ietekmē boilu izvēli (es domāju aromāta ziņā)? Analizējot savas copes, esmu piefiksējis, ka dziļākās, tātad arī pēc grādiem vēsākās vietās labāk strādājušas zivīgās boilas Trigga, Marine Halibut. Savukārt normālā dziļumā (aptuveni līdz 4metriem) visas klasīskās zemene, ananās, tutti-frutti. 2.Vai esmu pareizi sapratis no ārzemju forumiem, ka Dynamite Baits Fluro Pop up boilas racionālāk izmantot seklās vietās, jo viena no šo boilu specifikām ir paņemt karpu uz izbrīnu tieši ar savu spilgto krāsu, kura lielā dziļumā vairs tādu lomu nespēlē? Liels Tev paldies.
pareizi esi sapratis. dziļumā ir tumšs un krāsas grūti atšķirt. turklāt tas attiecas arī uz tevis sauktajām "klasiskajām" - arī tur krāsa ir viens no galvenajiem elementiem. saviem novērojumiem pieliec dienas/nakts faktoru - naktī krāsai nav nozīmes. ar temperatūru gan tam nevajadzētu būt daudz sakara. ananass vispār ir ziemas smarža.
un vispār, kurš teica, ka zivīgās nav saldas? pie kādām tad būtu jāpieskaita BFM Fruit special? Techni Spice ir salda vai kāda? savukārt Triggai ar zivīm nav nemaz tik daudz tā sakara. un ko nozīmē - "strādā"? tas tāds ļoti stiepjams jēdziens. Trigga un citas barības boilas pa īstam strādā tad, kad esi pāris nedēļu laikā iebēris spaini - līdz tam par strādāšanu saukt pāris copes būtu pāragri. manā izpratnē "strādā" tas nozīmē, ka man ir boila, uz kuru ķeras daudz labāk nekā uz jebkuru (pilnīgi jebkuru) citu tajā konkrētajā vietā un laikā. esi mēģinājis iebērt spaini triggas seklumā un paskatīties, kā strādā?
Sveiks! Gribēju Tev kā karpu specam pajautāt vai karpas boilu tiešām ēd vai tikai "paņem mutē un spļauj ārā? Karpas makšķerēju 4 gadus,bet nekad nevienai neesmu atradis vēderā boilu!
kādreiz mani satiksi, piesakies, polšs par tik superīgu jautājumu. ja jau tās boilas nebūtu apēstas, tad visi ezeri būtu pilni ar tām un ventas grīvā varētu smelt ārā boilas tonnām. lai saprastu, ko karpa ir ēdusi, tā nav jānogalina un jāuzšķērž vēders, pietiek paskatīties, kas paliek karpu uzglabājamajā tīklā pēc tam, kad tā tur ir pavadījusi pāris stundas - pa anālo atveri daļa no apēstā nāk ārā un krāsviela, kas parasti ir visās boilās, par sevi noteikti liecinās.
sveiki.pagājušo sezon ķerot karpas,praktiski visas copes beidzās ar izvilktu zivi,bet šogad sāku izmantot vieglāku svinu ap 60g(iepriekš 80gr) un pavadiņu sienu nedaudz īsāku ap 15cm(iepriekš ap 20cm) un sāku just,ka daudz zivis pēc pieciršanas noraujas,(pat īsti nedabūnu pavilkt)izmantoju tikai pavadiņu materiālu,kas ir ar pārklājumu.āķi longshenk 6 izmērs,izmantoju boilas 14 un 20mm,bet zivis noraujas uz abu izmēru boilām.kas varētu būt pie vainas?
pavadiņu saīsināju tāpēc,ka vairāki ir ieteikuši samazināt tā garumu,jo tad labāk zivs uzķeras.vai tiešām svins pie vainas?
cik lielu āķi izmantot optimālāk 14mm boilām,nedaudz samazināt?
vēl viens variants pie kā domāju,varbūt nelikt uz āķa gumijiņu,kas itkā neļauj boilai aptīties ap āķi,bet izmantot āķus ar īsāku kātu un bez gumijiņas,ar ko jūs ieteiktu sākt?
viennozīmīgi svins par mazu. makšķerējot ar fiksēto svinu mazākus par 100g izmanto tikai makšķerējot dūņās, kad negribas, lai tas pārāk dziļi iegrimst. dažreiz arī izmanto mazus svinus pie ļoti aktīvas copes, ja negribas zivis biedēt, bet tas jau ir ļoti ekskluzīvs gadījums. piekarot pavadiņu, kurai piesiets svins, aiz āķa pret pirkstu, āķim no svina svara vajadzētu durties (sāpīgi) iekšā. pretējā gadījumā āķis švaki ieduras lūpā un ir nogājieni. ar pieciršanu tur nekas nebūs glābts.
īsāka pavadiņa patiešām nodrošina biežākas copes, jo karpai ir mazāk cerību paspēt āķi izspļaut, bet pašpieciršanās arī notiek švakāk. jo īsāka pavadiņa, jo arī vajadzētu lielāku svinu. sanāk, ka esi izdarījis visu iespējamo, lai nogājienu būtu pēc iespējas daudz :)
vēl būtiski ir arī, kādu svinu lieto. ja tas ir in-line, kuram svars koncentrējas tajā vietā, kur piestiprinās pavadiņa, tad pietiek ar mazāku svinu. savukārt piekārtam svinam, svars koncentrējas otrā galā. ja vēl tas ir apaļš vai vēl sliktāk - garens (tālmetiena), tad copes brīdī svins pagriežas un tikai pēc tam sāk strādāt pilns tā svars - iznāk tāda kā copes amortizācija un āķa ieciršanās ir vēl švakāka. tādeļ tālmetiena svinus vajag izmantot tikai tad, kad tas ir ļoti nepieciešams un arī tad vissmagākos iespējamos.
tomēr nevajadzētu aizrauties arī ar pārāk lieliem sviniem, jo tad izvadīšanas laikā tie var izkratīt āķi ārā. lietojot ļoti smagus svinus (laivojot vai straumē) jālieto nost-metošie klipši.
Labdien. Pagājušo gadu uzsāku copēt karpas uz boilām, viss strāda labi, bet gribās pamēģināt dažādas garšas boilas. Veikalā mazākais ko pārdod ir 400g un tad maksā kādus 6ls maiss. Man reāli vaig kādas 5-10 boilas, kur lai nopērk dažādas boilas pa saujai no katras "šķirnes" ? Paldies
pa saujai no katras šķirnes neviens vairs nepārdod un labi vien ir, jo tikko izpakotas tās tomēr sāk bojāties. varu ieteikt mēģināt ar pop-upiem, tos pārdod mazās bundžiņās un ar tiem kāreiz var eksperimentēt gan liekot kopā ar grimstošo gan atsevišķi. otrs variants - rullēt pašam, ja jau nu tik ļoti gribas eksperimentēt.
vai var izmantot barotavu matu sistēmai?ja var,tad labāk stāvošo vai slīdošo?un nosauc lūdzu kādas pāris ejošākās sāļās boilas!
var un to pasākumu angliski sauc "method". es nezinu, kas ir tevā izpratnē sāļās, varbūt no Dynamite baits derēs Squid& Octopus, Spicy Shrimp & Prawn.
Uz ko labaak nokert karpas????
uz to, kas viņām tajā brīdī vislabāk garšo.