Labdien.... Gribēju uzzināt vai karpas barojot regulāri,1x 2dienās,vai pat katru dienu, tās var pārbarot?
Makšķerē karpas Latvijā un ārpus tās robežām kopš 1997. gada piekopjot moderno "noķer un atlaid" principu kā arī visas iespējas, ko piedāvā modernās karpu makšķerēšanas teorijas. Vai tas ir ezers vai upe Latvijā, Volga, Ebro, St.Lawrence vai cita tūristu iecienīta karpu vieta pasaulē - jautājiet un mēģināsim kopīgi rast atbildes.
Karpa nav ēdiens, karpa ir draugs
Labdien.... Gribēju uzzināt vai karpas barojot regulāri,1x 2dienās,vai pat katru dienu, tās var pārbarot?
jebkuru zivi var pārbarot, tas ir lielā mērā atkarīgs no zivju skaita ūdenī un no barības kvalitātes- jo tā vieglāk sagremojama, jo vairāk var apēst/ izd... un atkal ēst.
Sveicināts Aivar!!!
Gribu pateikties par taviem padomiem.Kas man ir palīdzējuši tikt pie savas rekord karpas 7.260kg.
tiešām prieks, lai veicas arī turpmāk!
Labdien!
Vēlos uzzināt kādos gadījumos jālieto slīkstošās boilas un peldošās?
Kuras no peldošām markas ir labākās un kādas šķirnes pie mums labāk "strādā"?
standartā peldošās izmanto tad, kad slīkstošās kaut kur pazūd - vai nu dūņās, vai zālēs. tad peldošo paceļ ar atsvara palīdzību tik augstu, lai tā paliktu karpai redzama. pārējos gadījumos lieto grimstošās, jo karpa tomēr ir radusi baroties no grunts.
tomēr, no otras puses, karpa ir varen ziņkārīgs subjekts un bieži paņems peldošo nevis aiz ēstgribas, bet ziņkāres. tas ļauj lietot peldošo praktiski jebkuros apstākļos izņemot varbūt straumi. ir makšķernieki, kas ķer tikai tā. latvijas ezeriem tā ir ļoti piemērota taktika, tikai jārēķinās, ka tā pamazām sāks zaudēt savu efektivitāti, jo divreiz karpa uz šito joku nerakstās.
parasti popapus taisa pēc hi-attract principa - ļoti smaržīgus un pārsātinātus ar visādām labām vielām. arī krāsai ir nozīme dienas laikā. principā - jo spilgtāka krāsa, jo labāk. sarkanā labāk strādās zālēs, dzeltenā un rozā - praktiski visur utt. šādā veidā parasti makšķerē bez īpašas iebarošanas vai tikai ar pva maisiņu. īpaši populāra šādam stilam ir Frank Warwick sērija, ko viņš pats ir izstrādājis un skaitās vislielākais šāda stila fans. arī nutrabaits alternatīvo popupu sērija ir ļoti laba. pārējos popupus vairāk tomēr lieto kombinācijā ar grimstošo boilu snegavīra veidā.
popapam ir svarīgi, lai tas turpina peldēt daudzas daudzas stundas arī pēc tam,kad tam ir iedurts ar boilu adatu.
sveiki.pavadu materiāls boilām parasti ir nopērkams raibā krāsā (veikals karpu nams) ,parasti zaļš ar baltu,manuprāt tas ūdenī ir diezgan redzams un protams atbaida zivis.vai nav iespēja pavadas iegādāties kādā tumšā krāsā,varbūt var tās krāsot,ja var tad kādā veidā?
ja tu domā kombinētās pavadiņas, piem. Mantis vai Snakeskin, tad tās mēdz būt zaļas, brūnas, melnas. pavadiņai būtu jāguļ uz grunts un pēc iespējas jāsaskan ar grunts krāsu. raibas tās kāreiz ir tādēļ, lai karpai neliktos tik aizdomīgas, kā parasta aukla. esmu redzējis kordas filmās, ka gan pavadiņas, gan trubiņas var izraibināt ar marker flomasteru, bet tieši kādu, neriskēšu teikt. dzidrā ūdenī, kur šī var iznākt tiešām problēma, var lietot monofilās auklas pavadiņas vai vēl labāk - fluorokarbona. naktī, savukārt, par to galīgi nav vērts cepties.
daudz lielāks risks tapt pamanītai pavadiņai ir tad, ja tā cieši nepieguļ pie grunts, bet gan izveido kādu cilpu vai loku virs tās. lai tā nenotiktu, var salikt mazus papildus atsvariņus no mīkstā svina vairākās vietās uz pavadiņas. otrs papildus veids, kā pavadiņai palīdzēt nogulties taisni ir lietot ļoti lēni grimstošu boilas un āķa kombināciju. intereses pēc pamēģini vannā, kā pavadiņa iekrīt, daudz jaunumu atklāsi!
Sveiki. Man interesē vai ir vērts barot un makšķerēt uz boilām. Tādā dīķī kur pagaidām ir no 1 kg - 3 kg karpas. Viņas itkā ņem uz tarpa un kukurūžas, bet nepārāk bieži. Zinu to ka uz boilām neviens neķer. es mēģināju un pagaidām 1 līni tikai dabuju.Ko jūs ieteiktu.
Paldies par atbildi.
droši, ka ir vērts. tikai varbūt izvēlies mazākas boilas. ar laiku ņems labāk nekā kukurūzu.
sveiki Aivar man ir viens jautajums.Cik ilgi karpas jabaro ar boilam lai vinas pie tam pierastu,un ar kadam butu labak
2-3 dienas un sāc copēt. boilu izvēlei pārāk lielu uzmanību nevajag pievērst, mūsu ūdeņos pēc nelielas iebarošanas darbosies jebkuras, kas nav vecas vai zemas kvalitātes.
Makšķerēju un dzīvoju pie sausas daugavas kurā ūdens nekustās.Mana problēma ka ķeras mazas zivis.Kaimiņam kas makšķerē dažus metrus tālāk noķer lielākas. Kas vainīgs makšķerēšanas vieta vai iebarošana?
tā īsti es nezinu, par kādām zivīm iet runa, bet gan jau arī tavā dārziņā iespīdēs saulīte!
Sveiki Aivar!
Es gribētu zināt, kāda garuma kātu jūs ieteiktu karpu makšķerēšanai. Man ir nesen pirkts kāts - 360 cm, vai tas ir pieteikami? Un tad otrs jautājums būtu par spoli - kādu spoli ieteiktu piemērotu šim kātam? TEiksim, jo SALMO?
Paldies!
3,60 jeb 12" ir ok, ja neesi virs 1,85 augumā. garākiem domāti 13" jeb 3,90 karpu kāti.
par spoli grūtāk pateikt, ja gribi ar baitrunner mehānismu, tad labāk kādu no quantum modeļiem - tie ir latvijā pieejami un labas kvalitātes, salmo baitrunner spole gan nav laba. savukārt parastās spoles bez baitrunner mehānisma vari izvēlēties pēc patikas, arī salmo, galvenais, lai auklas salien pietiekoši.
Labdien!
Vēlos uzzināt, kāpēc izmanto PVA "tamponu"?
Cik noprotu, lai boila lēnāk nosēstos uz grunts vai dūņās, tad sanāk,
kad ar PVA "zeķi" barībai un boilai ir lielāks smagums un risks iegrimt kaut vai minimālās dūņās un vējos jautāt,
diez vai būtu lietderīgi izmantot PVA diegu (savērtas boilas) kopā ar PVA "tamponu vai arī tomēr var?
Cik ir ieteicamais zelta vidusceļš uz PVA "diega" boilām un vai jābūt tieši tām, kas uz mata vai var taisīt mixu?
lēnāk grimstot aķis ne tikai mazāk iegrims, bet arī ir cerība, ka pavadiņa nostāsies taisnāk un boila neaptīsies ap āķi lietojot garāku matu. tomēr galvenais, tas ļauj svinu nedaudz pavilkt pa grunti, mēģinot uztaustīt kādu cietāku virsmu, jo āķis vēl peld. un vēl var redzēt, kur āķis nogrimis, jo tampons pēc brīža uzpeld un ir redzams.
kopā ar diegu vai maisu tamponu parasti nelieto, jo zūd jēga.
cik un kādas boilas uz diega - nu te pareizas atbildes nav. volgā mēs liekam pat 20 - tik, cik var iemest. bet var arī divas. dažādas vai vienādas - tas nu no paša stratēģijas atkarīgs. pa lielam pastāv kaut kāda teorija, ka āķa boilai vajadzētu kaut kā vairāk piesaistīt uzmanību par pārējām ēsmas boilām, bet tā ir tikai atsevišķa teorija.
sveiki. tuvumā ir karpu dīķis,kurā karpas tiek laistas iekšā un protams ķertas no 70.gadu beigām,tajā dīķī ūdens nav bijis nolaists jau vismaz 20gadus.dīķim ir garena forma un tas ir uzpludināts no nelielas upītes vai strauta.situācija ir tāda, dīķa seklajā galā ūdens līmenis ir sākot no 0,5metri,bet iztecē pie slūžām pat līdz 7metri,turklāt krasti dziļajā galā ir diezgan stāvi,platums visā garumā dīķim ir ne vairāk,kā 40.metri,garums ap 500-600metri.dīķi ir vairāki nolūzuši koki un celmi,kur slēpties karpām un noraut āķus:) karpas protams šeit boilas nepazīst,jo pārsvarā tiek ķertas uz kukurūzu.es jhau vairākas dienas mēģinu iebarot ar nutrabaits triga boilām,bet pagaidām nav nevienas copes.barju dīķa dziļajā galā,1)varbūt karpām nepatīk dziļums un viņas tur mazāk uzturās un nav tā pareizākā vieta barošanai.2)vai karpu barošana nav labāk dziļumā līdz 2.metri,vismaz tā sāku domāt, esmu,kaut kur lasījis.3)varbūt vari īsumā uzrakstīt ,kāda būtu tava rīcība piesaistot karpu uzmanība šādā dīķi?
p.s. karpas dīķī ir noteikti, pat stipri pāri 10 kg,bet es sākumā gribētu lai sāk vismaz ķerties:)))
klasiska latvijas karpu vieta. ja gar krastiem ir daudz sakritušu koku, tad samērā droši, ka karpas tur mīl uzturēties. tomēr baroties tās iet citur. vari jau, protams, mēģināt tās pierunāt doties dziļumā, bet diez vai tagad ir īstais laiks. visdrošāk to noskaidrot, paņemot termometru, piesienot auklā un iemetot dziļumā izmērīsi, kāda tur ir temperatūra. ja tur ir daudz aukstāks nekā seklākajā galā un varu derēt, ka ir, karpas tur negribēs uzturēties ne mirkli, jo tām patīk siltāks ūdens. rudenī jā, tad varēsi tās meklēt tur. bet tagad mēģini barot kaut kur koku tuvumā un tad forsētā veidā raut ārā. droši, ka ir arī zāles, pa kurām tām arī patīk dzīvoties. katrā ziņā tur tām ir vairāk dabiskās barības avotu.
otra klasiska vieta būtu vecās upes gultne, kura varētu būt ierasts karpu maršruts, pa kuru pārvietoties. mēģini gultnes apakšu vai augšu.
trešais - iespējams tās šobrīd mēģina nonārstot un atrodas pavisam lielā seklumā, pat pusmetra dziļumā. arī tur tās vari ķert. bet dziļais gals noteikti nav laba doma. triggai jāstradā labi, sevišķi, ja to ber regulāri, gan jau ar laiku sāksi vilkt vienu pakaļ otrai, galvenais mēģini dažādas vietas, vēro, kur kāda izlec vai varbūt izgriežas vai vismaz kādi burbuļi. nepielīpi pie viena punkta. lai veicas!