sveiki es tuvakaja laika gribu braukt uz vitkopju dikeim un gribeju jums prasit vai tur ir verts vispar braukt un kadu labak auklu izmantot karpai no 1-6 kg pito vai parasto. paldies (=. kadu jus pats auklu izmantojat ja tas nau noslepums. ..
Makšķerē karpas Latvijā un ārpus tās robežām kopš 1997. gada piekopjot moderno "noķer un atlaid" principu kā arī visas iespējas, ko piedāvā modernās karpu makšķerēšanas teorijas. Vai tas ir ezers vai upe Latvijā, Volga, Ebro, St.Lawrence vai cita tūristu iecienīta karpu vieta pasaulē - jautājiet un mēģināsim kopīgi rast atbildes.
Karpa nav ēdiens, karpa ir draugs
sveiki es tuvakaja laika gribu braukt uz vitkopju dikeim un gribeju jums prasit vai tur ir verts vispar braukt un kadu labak auklu izmantot karpai no 1-6 kg pito vai parasto. paldies (=. kadu jus pats auklu izmantojat ja tas nau noslepums. ..
braukt var, tikai darba dienas būtu vairāk ieteicamas, jo brīvdienās tur ir ļoti daudz cilvēku. auklu sākumā noteikti vajadzētu parasto monofilo, teiksim 0,3 būtu ok.
Vai varētu lūdzu pateikt ko jūs gatavojot boilas liekat ka pamatmasu?
izmantoju tikai gatavos miksus. sajaukt pamatmasu no dažādiem miltiem un pulveriem ir sarežģīti, jo precīzi samaisīt ir ilgi un grūti, rūpnīcās priekš tam ir speciālas mašīnas. Karpu Nama veikalā ir bada laiki, boilu praktiski nav, toties miksu izvēle vēl ir. uz miksu iepakojuma ir arī ieteicamās receptes, kaut arī principā var pietikt ar miksu arī bez nekādām papildus piedevām iznemot tādus kā Trigga, Trigga Ice, 3D vai dynamaits razojumus, kuriem jāpērk speciāls škidrums kopā ar miksu.
Ar kadu piito auklu velams kjert karpas? 0.18 ir normals? Kadas atsauksmes ir par karpu kersanu Nagljos?
jau ieprieks,liels paldies
noglos neesmu bijjs, nepateikšu. 0.18 normālai karpai varētu būt arī par tievu. ja tuvumā nav ķērāju un mākat izvadīt lielu zivi, var mēģināt. turklāt vairāk vajadzētu pievērst uzmanību nevis resnumam, bet gan auklas izturībai. es tādu izmantotu tikai ļoti tāla metiena gadījumā.
Sveicinaats
varbuut vari padaliities ar dazzaam boilu recepteem , kaa arii pastaastiit kaa vinnas pagatavot...
Jau iepriekss paldies
receptes ir miljoniem, nezinu, no kā īsti gribi gatavot. var gatavot, piemēram, no nutrabaits sastāvdaļām, tad dažas receptes var atrast www.nutrabaits.net mājas lapā. par gatavošanu lasi pagājušā gada karpu lietu žurnālos.
cik ilgā laikā karpa pierod pie boilām?
ideāli būtu 3 dienas barot un ceturtajā sākt makšķerēt.
Makšķerēju vecā dzirnavdīķītī,pa vidu tam iet grāvis,un tur ir par kādu metru dziļāks.Tuvākā mala iet ieslīpi lejā,tālākā, diezgan stāvus.Kur būtu pareizāk sēdināt ēsmu-grāvī iekšā vai seklumā uz tuvākās vai tālākās malas.Un vēl,ar ko no šobrīd pieejamiem līdzekļiem ieteicams piesūcināt PVA maisiņu ar iebarojamo?Paldies!
ideāla siuācija ar to upes veco gultni, man arī patīk makšķerēt tādā vietā. parasti ar vairākām makšķerēm cenšos apmakšķerēt gan tuvāko, gan tālāko kanti, gan dziļumā gan kants virspusē, turklāt dažādās reizēs rezultāti ir dažādi. ir bijis, ka konstanti ņem tikai no pretējās kants. vienīgais, kas jāatceras makšķerējot no pretējās kantes ir : 1.vai svins nenoripos lejā? 2. vai aukla/trubiņa no svina neatiet taisni perpendikulāri gultnei. no tuvākās kants noteikti ir vienkāršāk. jārēķinās arī, ka karpas, manuprāt, veco gultni izmanto kā ceļu, lai pārvietotos no vienas barošanās vietas uz otru, tādēļ baigi intensīvi barot diez vai būtu prāts. tāpat ieteiktu pameklēt vietas apkārt grāvim, kur varētu būt pastāvīgās barošānās vietas.
Sveiks es nēsmu nekāds ''spečuks''. Bet meiģinu par tādu kļūt, tāpēc gribu zināt ar ko ir vērts iebarot karpas, lai vienas dienas laikā var gūt ievērības cienīgu lomu?
varbūt pateiksi, kā vienas dienas laikā kļūt par miljonāru?
labdien!
varbūt varētu ieteikt kaadu montāžu ar peldošiem mušu kāpuriem... zinu vienu ar kordas klipsi, bet man liekas ka taa ir diezgan rupja un vai karpa nebaidās no tik rupjām montāžām...
kordas klipsis, manuprāt, ir labākais, kas ir izdomāts, vajag tikai to pareizi lietot. kāpurus uz tā ver veselu baru, cik vien var sabāzt tā, lai veidojas tāds liels kamols - tad pati montāža vispār nav redzama. tad arī nebūs aizdomas par rupjību.
Sveiks
Kāda tad īsti jēga no tiem signalizatoru statīviem?
Vai velkot ārā zivi makšķeres vienkārši nesapiņķerē kopā?
Un cik maksā vidējas kvalitātes statīvs?
Paldies.
var lietot gan statīvu, gan mietiņus, tas ir vairāk gaumes jautājums. uz statīva viss ir kompaktāk un, galvenais, to var nolikt tur, kur mietiņu neiespraudīsi - uz laipas, betona, akmeņaina krasta utml. elektronisko signalizatoru un vizuālo signalizatoru, piem, svingeri var pieskrūvēt gan pie statīva, gan pie pareizajiem mietiņiem - vītnes visur parasti ir vienādas. galu beigās elektronisko signalizatoru var pietīt pie parastā koka zara mietiņa ar izolentu, kā darīja mans kolēģis, kad statīvu aizmirsa mājās. cope bija lieliska...
velkot ārā zivi vienmēr ir risks sapiņķerēt auklas. tas, pirmkārt, ir meistarības jautājums. dzīvi atvieglos backlead vai aizmugures svins, kuru pēc iemetiena uzāķē uz auklas un iemet krasta tuvumā, tādā veidā noslīcinot auklu pie gultnes. otrs variants ir uzreiz pēc copes nolaist atlikušo kātu galus ūdenī. tad parasti zivi izdodas dabūt auklām pāri. taču vislabāk, ja pārinieks var izvilkt ārā traucējošās makšķeres.
ja makšķerēsi ezeros, pietiks ar nelielu statīvu par 30-80 latiem. fox sky pod maksā jau ap 250, bet ar to var makšķeres salikt gandrīz stāvus, kas ir svarīgi makšķerējot straumē vai ja tuvumā ir zāles. galvenais, lai tas ir pietiekoši stabils un neapgāztos vējā, nebūtu pārāk smags un masīvs, jo viss jau pašam jāstaipa. jāizdomā arī, uz cik makšķerēm vajag - mēdz būt uz 2, 3 vai 4.
Sveiks
Liekot barību PVA maisiņā tai klāt var likt udeni, atraktoru vai jāliek kas cits speciāls?
ūdeni, protams, ka ne, maisiņš izšķīdīs jau pirms iemetiena. tāpat nevajadzētu likt slapjas lietas, piem. vārītu kukurūzu vai kaņepes. toties var likt jebkuras eļļas, atraktorus un barības piedevas, tajos visos nav ūdens. arī birstošās barības liekot maisā tās liek sausas. eļļu lietošana, turklāt, palēnina maisiņa šķīšanu.