Aivars Rudzinskis

Aivars Rudzinskis

Makšķerē karpas Latvijā un ārpus tās robežām kopš 1997. gada piekopjot moderno "noķer un atlaid" principu kā arī visas iespējas, ko piedāvā modernās karpu makšķerēšanas teorijas. Vai tas ir ezers vai upe Latvijā, Volga, Ebro, St.Lawrence vai cita tūristu iecienīta karpu vieta pasaulē - jautājiet un mēģināsim kopīgi rast atbildes.

Karpa nav ēdiens, karpa ir draugs

Atbildes

Jautā rainerslagzb

Sveiks,Meistar!

Man ir problēma,ja tā to var nosaukt... Sākšu ar to,ka karpu makšķerēšanā nav nekāda lielā pieredze,bet nu cenšos progresēt... Lieta ir tāda,ka sāku makšķerēt jaunā dīķi,kur karpas boilas nav redzējušas,mēģinu piebarot ar tām,bet izskatās,ka pagaidām tās nemaz vēl nav izdomājušas ēst viņas... Jo sākumā metu viņas pa visu dīķi un tad galvā ienāca doma,vai tās vispār ēd viņas,tad sametu pie krasta,lai redzētu,vai tās ir apēstas,bet viņas pa 24h nav ar viņām tikušas galā... Karpas tur ir,to es zinu,jo uz pludiņa uz kukurūzu ķeru karpas,lielākā pagaidām bijusi 5kg... Un kādas ir Tavas domas par method feeder,jo ar to pagaidām cenšos ķert...? Vai labāk pāriet uz to sistēmu ar sviniņu?

Atbild Aivars Rudzinskis

čukča staigā naktī parkā zem laternas turpu šurpu un skatās uz zemi. pienāk ments, prasa: - ko tu te staigā? Čukča: meklēju pazudušo pulksteni. Ments: a kur tas pazuda. Čukča: a tur aiz stūra. Ments: a kapēc tu te meklē? Čukča: a te gaišāks. Visticamāk, karpas nav apēdušas boilas, kas neatrodas tur, kur atrodas karpas. pareizāk sakot, barot vajag tur, kur ir karpas "ēdnīca". Dīķos ar dūņainu gultni par "ēdnīcu" liecina cietas gultnes pleķīši, kurus karpas barojoties ir iztīrījušas. ja dīķī ir pietiekoši daudz dabiskās barības, tad novirzīt zivi no tradicionālā maršruta nav nemaz tik vienkārši un ar sauju boilu tiešām var nepietikt. ja negribi meklēt karpas "ēdnīcu", tad otrs variants - uztaisi pamatīgi aromātisku barības kokteili, kurā ir gan birstošas, gan šķīstošas sastāvdaļas, sasmalcinātas un veselas boilas, kukurūza, kaņepes utt. un ieber to kādā perspektīvā vietā- aromāts piesaistīs zivis, tās tur barosies un sāks ēst arī boilas. otrkārt, vai boilas ir gana kvalitatīvas? mēdz būt nopērkamas tādas, kuras vairāk par vienu karpa diez vai gribēs ēst. gadās negaršīgas. gadās, ka nepatīk krāsa vai aromāts. visdrošāk ir barot ar t.s. barības boilām. tomēr arī ar krāsainām augstas atraktivitātrs boilām var būt labs rezultāts, ja dara kā iepriekš rakstīts. treškārt, varbūt karpām tajās dienās vispār nav apetītes. mēdz būt tā, ka vairākas dienas tās gandrīz neko neēd - vai nu skābekļa trūkums ūdenī, vai zems atmosfēras spiediens vai vēl kaut kas. toties pēc tam tās atgūst nokavēto:)

Atbildēts: 22.jūlijs 2019, 15:11 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā BAigars

Sveiks. Latvijā ir kaut kur dabūjams tas, ko Koļesņikovs par TTX sauc? Malta kaltēta saldā kukurūza?

Vai arī, kur varētu meklēt, pasūtīt?

Ir pašam kāda pieredze ar to?

Kādu efektu tas dod, ar kādu domu tiek lietots?

Atbild Aivars Rudzinskis

Firmas Traper sortimentā ir, bet Latvijā diez vai ir nopērkams. var jaukt pie iebarojamās barības, ne vairāk kā 15% no kopējās masas. Kādreiz volgā rotaļājāmies ar visādām ražošanas atliekām, kad nekā prātīgāka nebija. Kaut kad jau var arī atgriezties pie saknēm... Turklāt noteikti nav dārgi.

Atbildēts: 8.jūlijs 2019, 15:11 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā ingusama

sveiks.kā labāk sagatavot lopbarības kukurūzu iebarošanai priekš karpām un kviešu graudus arī.

abus vāra kopā vai atsevišķi.

Paldies!

Atbild Aivars Rudzinskis

kopā gan labāk ne.

Atbildēts: 28.jūnijs 2019, 10:45 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Pinkariks

Liels paldies, bet zirņus pārvaritus, bet lai mav putra?

Atbild Aivars Rudzinskis

Atkarīgs, kā tu gribi viņus dabūt iekšā ūdenī un tur līdz zemei.

Atbildēts: 21.jūnijs 2019, 10:46 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Pinkariks

Sveiks Eksperts.

Jautājums.

Vai var likt baribas maisijuma,rupja frekvence, priekš karpam vāritos zirņus?

Ja var, tad kādiem zirņiem jābūt pārvarītiem vai puscietiem?

Un ja neieteicams, tad kāpēc?

Atbild Aivars Rudzinskis

kādēļ ne. Kas attiecas uz sagatavošanu, tad triks ir tajā, ka jo ātrāk ēdiens sagremojas, jo ātrāk karpai gribēsies vēl. un otrādi. kurš variants ātrāk sagremosies - puszaļšzaļš vai pārvārīts? Pareizi! Un vēl labāk, ja viņš ir kādu dienu vai divas pastāvējis un sācis fermentēties.

Atbildēts: 21.jūnijs 2019, 08:46 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā ingusama

sveiks! Man radās tads jautājums, kādu aulu labāk izmantot barojot ar spommbu mono vai pīto un kāds diametrs būtu labāks, distance 80-100m

Atbild Aivars Rudzinskis

Visbiežāk izmanto pīto. galā tai sien 10 metrus garu šoklīderi no labas un resnas monofilās auklas. Vislabāk, protams, izmantot par pamatauklu tam paredzētās auklas, piemēram fox exocet braid mk2. Tās labi peld, tādēļ tās ir daudz vieglāk ietīt. Šoklīderim, savukārt, vislabākie ir koniskie monofilie, piemēram fox edges soft tapered leader.

Atbildēts: 28.maijs 2019, 10:31 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā jugla3232

Sveicināti! Man ir jautājums,kā pareizi pagatavot kaņepes karpām.

Atbild Aivars Rudzinskis

katram jau savi knifi, bet nu pamatā - mērcēt diennakti, tad vārīt.

Atbildēts: 22.maijs 2019, 14:22 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Jautā Piedalities

Sveiks!

Esmu iesācējs karpu makšķerēšanā.

Pagājušajā vasarā pamēģināju uz boilām, iepatikās un arī labāk veicās.

Gribas atklāt sezonu un aizbraukt uz Baļoti.

Nav īpaši lielas iespējas ļoti ilgi makšķerēt un iepriekš iebarot. Plānoju no rīta līdz vakaram (5iem-20iem).

Vēlējos jautāt, kā vislabāk izvēlēties vietu, kur barot? Vai ir vērts tērēt naudu priekš Deeper start (tīri lai saprastu, kas apakšā un kur zivs uzturas)?

Pats kā iesācējs nemāku tālumā precīzi iemest un iebarot, vai tāpēc labāk izvēlēties tuvāku distanci un barot/mest tur vienā vietā, precīzāk?

Vai no rīta atbraucot iebarot tikai ar boilām vai arī ar sauso barību/kukurūzu/kaņepēm?

Ko vēl ieteiktu šādai dienas copei?

Paldies!

Atbild Aivars Rudzinskis

Dienas cope, kas ilgst vien dažas stundas, pasaulē ir visnotaļ ierasta lieta. nav tā, ka karpu copei obligāti jābūt trīsdienniekam. Anglijā, piemēram, ir daudz ezeru un dīķu, kur cope pa nakti nemaz nav atļauta. līdz ar to ir jāpiedomā, kā tikt pie zivs ātri, bez ilgstošām sesijām. skaidrs, ka svarīgi ir atrast potenciālu vietu, kur karpas regulāri barojas. eholots, protams, ir variants, bet baļotē var arī, piemŗam, laivu noīrēt un ar vienkāršu auklā iesietu svinu iztaustīt dibenu. Tā tev tas priekšstats par grunti daudz labāk veidosies. un arī marķieri neviens nav atcēlis. Lai nu kā, Baļotē nekādu īpašu grunts reljefa izmaiņu nav, ezers kā bļoda un neko īpaši interesantu tajā eholotē tāpat neieraudzīsi. karpu tur ir daudz un plusmīnus normāla metiena attālumā tās tusē pa visu teritoriju. Cita lieta, ir vērts padomāt, kur ir siltāks ūdens, uz kuru pusi vējš to pūš. Pameklēt kādu siltāku līci nevis sēsties uz dullo vai kur ērtāk piebraukt. par attālumiem runājot - nekad nevajag censties makšķerēt ar domu jo tālāk jo labāk. karpai ir pilnīgi vienalga, cik labs vai slikt metējs tu esi, viņai interesē tevis piedāvātā boila. tālmetiens mēdz būt būtisks sacensībās, kad komandas stāv viena otrai tuvu un ar savu klātbūtni vienkārši aizdzen zivis prom. individuālā vienas dienas copē tā nav. tieši otrādi, tev var ķerties pie pašām kājās, tuvējo niedru malā, ja būsi kluss un nedauzīsis ar kājām zemi. par iebarošanu - pavasarī vispār nevajag daudz iebarot, tavā gadījumā es vispār aprobežos ar galada tenisa bumbas izmēra PVA maisiņu ar peletēm pie āķa un viss. un reizi pusstundā pārmest, dažādās vietās un dažādos dziļumos. ja visu dienu spīd saule, ūdens piekrastē vēl vairāk iesilst, to ņem vērā. karpas vakarā nebūs tur, kur bija no rīta un otrādi.

Atbildēts: 13.maijs 2019, 23:52 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā levap

Sveiki.Esmu iesacejs karpu makskeresana(si ir 2 sezona).Radusies vairaki jautajumi.

1.Vai lv portalos ir kads karpu forums?

2.Latvija ir pasvaki ar veikaliem,kur var iegadaties karpulietas.daudz maz var copesnama.Kur tu ieteiktu iepirkt internetveikalos?Varbut no anglijas vai vel kadu citu?

3.Vai esi lietojis(meginajis) LT Reinmar produkciju?

4.Veletos iegadaties 2 katus+spoles,ko tu ieteiktu.No sobrid esosajiem man ir Prologic kats plus okuma spole, un otrs polu konger ar china spoli.

Paldies.Jautajumi vel daudz bet nevisu uzreiz tak jautat.

Atbild Aivars Rudzinskis

1. ir www.copeslietas.lv 2. kas vainas Copes Namam? visu, kas nav uz vietas, caur viņiem arī var pasūtīt. Ļoti daudzi tā dara. tas ir vienkāŗsi un ērti. Turklāt pēc tam daudz vienkāršāk būs arī ar garantijām un servisu. 3. Kāta izvēle ir ļoti individuāla, atkarīga no daudziem parametriem un arī budžeta. neko par tevi nezinot, es nevaru arī neko ieteikt.

Atbildēts: 13.maijs 2019, 10:50 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā BAigars

Sveiks.

Ir kādi pamata ieteikumi mazam 3ha dīķim ar nenormāli lielu zivju blīvumu un vēl lielāku presingu, kur rezervācijas 2 3 mēnešus uz priekšu? Karpas visi ķer 20+, tāpat arī 15+ amūrus, 30kg+ samus utt. Plānots braukt nedēļā pēc Jāņiem. Gribas labas bildes un atvilkties visai vasarai :))

Barot nenormālos kvantumus, vai tieši pretēji, iebarot pāris saujas, bet augstāko kvalitāti? Kā ar graudaugiem? Kā ar āķiem, pavadām tādās vietās?

Runa ir par dīķi dažus km no Nemūnas, kādus 400 no Rīgas. Uz D burta dīķa nosaukums, blakus pilsētai uz P. Gan jau zināsi. Precīzs nosaukums, lai paliek starp mums.

Paldies!

Atbild Aivars Rudzinskis

nu, pirmkārt, vajadzētu mazliet atmest domu par "atvilkties". Tādas domas mēdz apgriezties otrādi un nerezultēties. uznāks vēl slikts laiks, kā mēdz ap jāņiem notikt un var viss apstāties. vai nārsts kautkāds. vai vēlkautkas. Tas, ko gribu pateikt, ka tad, kad brauc uz galveno copi mūžā, ir jābūt gatavam pēc iespējas vairākiem scenārijiem. ja tev jau mēnesi iepriekš būs izstrādāta taktika, var sanākt aplauziens. Laika apstākļi nav vienīgais faktors. piemēram, svarīgi būs, kas atrodas un ko dara cilvēki no tevis pa labi vai pa kreisi. ja viņi baigi baro, var gadīties, ka atvelk zivis pie sevis. vai otrādi. un tā tālāk. sektori gan jau arī nav vienādi. Ja par barības kvalitāti, tad tādā braucienā uz to taupīt nevajadzētu nevienā versijā - ne tad, ja plāno barot maz, ne tad, ja plāno daudz. Redz, zemākas kvalitātes barības galvenais rezultāts ir tāds, ka karpa to apēd, bet pārstrādā daudz ilgāk. līdz ar to tu viņu pabaro un viņa aiziet gulēt. savukārt, labu barību viņa apēd un pēc brīža grib ēst vēl, jo barība sagremojas ātri. līdz ar to arī ķeras. tādēļ nekvalitatīvu barību izmantot nevajag nekad - labāk mazāk, ja nevar atļauties, nekā sliktu. Barot daudz vai maz un cik bieži - to nu es tev te tagad nepateikšu vis. visticamāk jau, ka būs jābaro. un nevis daudz vai maz, bet gan regulāri. pēc katras copes. izvilki zivi, piebaroji. tas attiecas arī uz nakti - izvlki, nepaslinko pabarot. ja neķeras - tātad ar barošanu kaut kas nav bijis labi (varbūt). Vai ar sistēmu. Vai arī sams pienācis... Par sistēmām arī neko konkrētu nepateikšu. jāskatās, kā ķeras. ja neķeras, tad ir jāmaina. pie liela makšķernieku presinga pavadiņas maiņa noteikti var palīdzēt. bet tieši kāda - to nu gan nepatiekšu. Vienīgais ko noteikti vajag nolemt - vai centīsies darīt tāpat kā kaimiņi vai tieši pretēji. Abi ir labi, bet mētāties starp vienu un otru ne visai.

Atbildēts: 10.maijs 2019, 14:38 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager