sveiki!@
varbūt jautājums muļķīgs bet atbraucot uz nezināmu vietu, kur labāk meklēt karpu ka zini ka viņa tur ir un kādas ēsmas labāk izmantot ja karpas dotajā ūdens tilpnē boilas nav īsti redzējušas?
Makšķerē karpas Latvijā un ārpus tās robežām kopš 1997. gada piekopjot moderno "noķer un atlaid" principu kā arī visas iespējas, ko piedāvā modernās karpu makšķerēšanas teorijas. Vai tas ir ezers vai upe Latvijā, Volga, Ebro, St.Lawrence vai cita tūristu iecienīta karpu vieta pasaulē - jautājiet un mēģināsim kopīgi rast atbildes.
Karpa nav ēdiens, karpa ir draugs
sveiki!@
varbūt jautājums muļķīgs bet atbraucot uz nezināmu vietu, kur labāk meklēt karpu ka zini ka viņa tur ir un kādas ēsmas labāk izmantot ja karpas dotajā ūdens tilpnē boilas nav īsti redzējušas?
tas, ka karpas nav redzējušas boilas ir pluss nevis mīnuss. droši baro ar tām, turklāt praktiski vienalga ar kādām un ķersies. zemeņu garša ir tipiska "nevainīgo" ezeru boila. par vietas izvēli - stipri atkarīgs no ūdens izmēra, tā visās detaļās neizstāstīšu, tā jau tomēr ir tā galvenā karpu copes māksla - atrast vietu, kur karpas uzturas un kur barojas. pamatā ir 3 dažādas vietas, kur meklēt karpu - karpas mājas (sakrituši koki u.c. slēptuves), barības galdi (ļoti daudz variantu, līdzenas vietas, zāļu puduri utt. visbiežāk šīs vietas var atpazīt pēc tīriem no dūņām un zālēm laukumiem, ko karpas barojoties ir iztīrījušas) un ceļš no mājās uz virtuvi - parasti gar kādu kanti, kas kalpo kā orientieris. noteikti jāpievērš uzmanība ūdens temperatūrai, sevišķi pavasarī. tur, kur ir kaut vai par grādu siltāks, iespējas tikt pie copes ir daudz lielākas. parasti vējš sadzen silto ūdeni vienā ezera pusē, sevišķi, ja tas ir pastāvīgs un nemaina virzienu - tur tad būs karpas. saulainas vietas pavasarī ir patīkamākas nekā pastāvīga ēna, utt. mūsu ezeros karpas labprāt uzturas arī peldētavu rajonā, sevišķi vasarā, jo te regulāri tiek uzduļķots ūdens un ir vairāk barības. sevišķi naktī pēc tam, kad visi peldētāji ir prom, te var meklēt pašas lielākās. nu un protams, ar acīm - skatīties, kur kāda karpa izlec vai izgriežas. ideālā gadījumā uzkāpt kādā kokā un ar polarizētajām brillēm saulainā laikā mēģināt kādu saskatīt. visdrošākais veids, kā noteikt, ka karpa barojas Tavā vietā ir pārbaudīt, vai boilas pēc kāda laika ir pazudušas. siltā laikā var ienirt, aukstā laikā var mēģināt no laivas ar kādu palīglīdzekli (akvaskops, zemūdens kamera) saskatīt.
Aizmirsu pajautat..Tos kiplokus kada veida jaliek izspiezot,un cik daudz..
uz čuju, lai pašam slikti nepaliek.
Sveiki..
Gribeju pajautat par esmam..Brauksu nedelas nogale uz diki palielu,ko man labak likt uz aka,un iebarosana..Tur ir visadas zivis un ari karpas...vai ari ir par vesu zvejot dikos..
Paldies ar cienu, Ritvars
nav par vēsu, ja vien pats nenosalsi. tādās reizēs var mēģināt dajebko, labāk vairākus variantus, bet noteikti klāt ķiplokus, tie pavasarī ir klasika.
Sveiki..
Gribeju pajautat ko man labak pirkt karpu makskeri vai grunts makskri...vinas atskiras..ko ieteiktu Jus...esmu iesacejs.
Paldis ar cienu, Ritvars
karpu makšķere piemērotāka darbam lielā attālumā ar lielākiem sviniem - no 50 līdz 150 metri, no 80-100 gramiem uz augšu. Grutsmakšķeres ir mīkstākas, tik smagus svinus un tik tālu nemet. manuprāt, karpu makšķere ir universālāka, derēs jebkuriem apstākļiem.
Sveiks.Gribēju pajautāt kāda būtu vispiemērotākā tehnika vai sistēma karpu copei uzpludinātā upē?Laika periods apmēram no jūnija vidus līdz augusta vidus.
ja tā upe nav Daugava, tad diez vai tur ko īpaši savādāku vajag. siltā laikā mēģini vecās upes gultni, abas tās kantes - tie ir karpu ceļi. un arī seklumā var paņemt, vienu makšķeri turi arī tur, tās ir karpu barošanās vietas. skaties, kur zāles, to noteikti būs daudz, meklē ejas pie un starp zālēm. maza laiviņa un skatīšanās zem ūdens krietni palīdzēs. dabiskās barības karpām tur būs daudz, tādēļ lielus kvantumus barības nevajag. labāk regulāri pabirdini savas mīļākās boilas te un tur, var pa visu to peļķi un tad jau pamazām uz tām sāks pieteikties.
Sveiks Aivar!
Gribēju tev uzdot dažus jautājumus par karpu gruntenes sitēmu. Internetā nevarēju atrast tieši tādu, kādu vajag man, tādēļ izdomāju ko citādāku. Links ir te, tu vari redzēt, kādu izveidoju es http://www.copeslietas.lv/site/bildes/bilde-71582.htm
Mans galvenais jautājums ir tas, vai tāda gruntenes sistēma varētu vispār strādāt?
Gaidīšu atbildi, paldies jau iepriekš!
karpas var ķert arī uz pogu:) katriem apstākļiem karpu copē ir piemērotākas un mazāk piemērotas sistēmas. stāsti, kādēļ neder tas, ko atradi tīkā, un ko tu tur vispār atradi, kur un kā taisies copēt un tad varbūt spēšu atbildēt.
Sveiki..
Esmu iesacejs,gribas zvejot karpas un citas zivis...Kadu baribu pirkt man..un kur var nopirkt N-butyric trigga ice...un kadus makskeresanas katus butu velams pirkt,un garumu...
Paldies,ar cienu ritvars
nu tā to visu es te vienā reizē neizstāstīšu gan. saspringsti, aizstaigā līdz kādam veiklam (Ēsma, Copes Nams), tur tev uz vietas parādīs izstāstīs, nav jau uzreiz viss jāpērk. palasi žurnālā rakstus, palasi manas iepriekšējās atbildes.
sveiki kadu auklu un diametru ieteiktu prieks spoda?
(sogad pirmo rezi saksu izmanot spodu).
izveleties labak pito vai monafilo auklu(itka jau monafila vairak kludas piedod)
vispiemērotākā jau būtu speciālā pītā aukla Spodam, piem. no Fox. tā ir dzeltena, labi peldoša un izturīga, var lietot bez šoklīdera. runājot par kļūdām, tās kritni atrisinās resnas monofilās auklas šoklīders 10 m garumā. tālāk vari likt pīto vai monofilo, bet pītā lidos tālāk un būs vieglāk atpakaļ izvelkama, jo negrims. ja tikai mācies, tad distancei noteikti nav tik liela nozīme un pilnīgi pietiks ar prastu monofilo, kaut vai no pagājušā gada lietotajām. paspodosi un tad jau pats sapratīsi, kas tev pašam labāk patīk. tikai mācies tādā vietā, kur norautais spods ar vēju vai straumi atpeldēs pie tevis atpakaļ :)
Sveiks. Vairākus gadus copēju pa maksas dīķiem- forši, bet gribētos izbaudīt tā saucamo mēžonīgo copi, varbūt vari ieteikt kādu ūdenskrātuvi Latvijā kur tiešām ir karpas , bet vajag pacensties tās dabūt☺
ps.būtu labi Rīgas- Ogres apkārtnē
Noteikti Daugava būtu pirmajā vietā. tik daudz dažādu interesantu vietu un iespēju. Piebalgas puses ezeri - vārdā Tev neviens tos nesauks, bet, manuprāt, karpas vairāk vai mazāk ir daudzos no tiem. Kāla ezers. Lubāns, aiviekste, rēzeknes upe. Valle nav maksas dīķis un varētu būt kā starpposms starp dīķiem un pilnīgo wild. katrā ziņā mežonīgā cope tikai tad ir pietiekoši interesanta, ja pats meklē, pats atrod, noķer un saņem trīskāršu gandarījumu.
Paldies par atbildi, ko sniedzi pa boilām. Bet neatbildēji pa veikalu kurā ir Nutrabait produkcija. Jautāju tāpēc, ka es neesu rīdzinieks, bet dzīvoju vidzemē un šonedēļ braucu uz Rīgu. Jau iepriekš paldies.
Nutrabaits tirgo "Ēsma" veikalos.