Sveiki...Likās tā interesanti viens draugs noķēra karpu uz gumijas zivtiņas...cik tadas lietas bieži notiek?
Makšķerē karpas Latvijā un ārpus tās robežām kopš 1997. gada piekopjot moderno "noķer un atlaid" principu kā arī visas iespējas, ko piedāvā modernās karpu makšķerēšanas teorijas. Vai tas ir ezers vai upe Latvijā, Volga, Ebro, St.Lawrence vai cita tūristu iecienīta karpu vieta pasaulē - jautājiet un mēģināsim kopīgi rast atbildes.
Karpa nav ēdiens, karpa ir draugs
Sveiki...Likās tā interesanti viens draugs noķēra karpu uz gumijas zivtiņas...cik tadas lietas bieži notiek?
notiek, turklāt karpas gadās pieklājīgos izmēros. pie mums tās ļoti daudzos ūdeņos barojas ar zivtiņām sasniedzot zināmu izmēru.
Labdien, Aivar!
Jautājums ir par vēžiem: nograuž boilas stundas laikā, pacēlu ar popup, mēģinu ar chod, vēži novelk līdz gruntij un nograuž kā žurkas. Vai karpa vispār nāk klāt tādiem velliem? Un kā rīkoties?
kur vēži, tur karpas. varianti ir. pirmais - čakli pārmest. otrs - pašrullētās boilas izžāvēt līdz akmenscietam stāvoklim. tas gan prasa nedēļas. trešais - ir dipi, piemēram, Mainline Active - 8, Pulse u.c. kuros paturot boilu vairākas nedēļas, tā kļust ļoti cieta. cietai boilai vēzis netiek klāt. pēdējais variants - ir speciaļas termotrubas, ko uzvilkt uz boilas tā, lai tikai gali paliek ārā. vēzis galus apgrauzīs, bet iekšā netiks un boila strādās, tomēr nebūs baigi atraktīva. nu un vēl ir speciālas uz āķa liekamas peletes, tās arī ir ļoti cietas. jāsaprot arī, ka vēži apgrauž ne tikai āķa boilu, bet arī visu iebaroto. līdz ar to pēdējais variants - ķert vispār bez barošanas.
Pēc kādiem kritērijiem visatbilstošāk izvēlēties boilas, atkarībā no gadalaika un kā saprast pēc kādiem kritērijiem izvēlēties ēsmu attiecīgajā ūdenskrātuvē, kur plāno copēt?
Esi bieži pieminējs augstas atraktivitātes boilas, neskaidrs jautājums ir ar barošanu ar tām, kā nepārforsēt?
Kādas būtu labas pop-up un boilu kombinācijas. kādi ir kritēriji veiksmīgai kombinācijai?
nav nekādu kritēriju, izņemot kvalitāti ne boilām, ne boilu kombinācijām. varbūt vienīgi iekšējā pārliecība un ticība. pārforsēt ar augstas atraktivitātes boilām var tikai tad, ja blakus kāds baro ar ko vērtīgāku. ja ezerā esi viens, tad karpas tās boilas ēdīs tāpat. pārforsēt ar jebkuru barību var tad, ja karpu ūdenī nav nemaz tik daudz. bonusā - mana veiksmīgākā kombinācija ir grimstošā trigga+pineapple&N-butyric popaps. un vispār - nav ko baigi ņemties ar tām boilu izvēlēm, ņem vienu un ar to pāris gadus padarbojies, tad arī sapratīsi, kad, kur un ar ko tā strādā.
Sveiks Ekspert! Esmu iesācējs karpu makšķerēšanā. Esmu izmalis cauri forumu, tavas atbildes šeit u.c.. Katrā ziņā esmu piegājis lietai nopietni. Tāpēc jautājums šāds, kur es varētu tikt pie taviem rakstiem žurnālā "Copes lietas", lai izvairītos no muļķīgiem jautājumiem, kuri tik tiešām ir daudz.
Otrs, pagājušā nedēļā biju aizbraucis līdz Mālpilij, nosēdēju 1,5 dienu. Izmantoju klipša sistēmu,laikam tā nebija tur piemērotākā, jo bieži aiz kaut kā aizķērās tā, ka ārā nedabūju... Izmantoju KG-1 boilas - reakcijas nekādas. Uz otras maksķeres Tuti fruti ar NV pop-up un šo ap ap 3:40 naktī cope, bet kamēr izkūlos no guļammaisa, ievilka zālēs un prom bija, vai šādā gadījumā, ja sistēma ir tuvu zālēm, nevajag likt baitrunner?
Pārdomas radās, ka varbūt nākamreiz izmantot tur chog rig?
Paldies jau iepriekš!
žurnālu vecos numurus var meklēt dažos copes veikalos, bet viegli nav. ja copē tuvu zālēm, tad gulēt nevar, jāpiecērt operatīvi. no zālēm karpu var dabūt praktiski tikai ar laivas palīdzību. par to baitrunner laikam kaut ko neesi sapratis - to lieto vienmēr, lai karpa neaizvilktu makšķeri prom, kamēr daži guļ guļamaisos. chod rig ir ļoti laba sistēma, jo ļauj makšķerēt praktiski uz jebkāda tipa grunts - gan cietas, gan dūņās, tādēļ gadījumos, kad neesi gultni rūpīgi izpētījis, tā ir ļoti piemērota unviersāla montāža. pret ievilkšanu zālēs gan tā nepalīdzēs. tikai vajag to pareizi sasiet un sekot, lai saglabājas pavadiņas pareizais izliekums, savādāk copes nebūs vai būs nogājieni. katrā ziņā paliec pie tās pašas ūdenskrātuves - ar katru reizi labāk zināsi, kur gaidīt copi, uz kuru pusi zivs skrien, utt. lai veicas.
Kādas vietas tagad varētu uzskatīt par perpektīvām, kad pa nakti ir +9 un dienā +15. Vai ir kas mainijies uzvedībā un barošanās paradumos?
kā vienmēr, meklējam, kur siltāks ūdens. ja spīd saule pastāvīgi, tad var arī vēja pusē seklumā mēģināt, bet tomēr pamatā ir dziļums jāmeklē. barojam čakli, karpas aktīvi barojas ziemai.
Sveicināts, Aivar!
Man pie Tevis jautājums par auklu, kas tiek lietota marķiera kātam. Ļoti bieži tā tiek ražota variantā divi vienā (spodam un marķierim viena un tā pati). Šajā izpildījumā tā parasti ir peldošā.
Jautājuma būtība sekojoša- ja lietoju marķieri tikai dziļuma mērīšanai un grunts pētīšanai, tad viss ir loģiski. Bet situācijā kad vēlos atstāt marķieri uz vietas visas sesijas laikā...vai nevajadzētu lietot grimstošu variantu (lai maksimāli maz traucētu zivs izvadīšanai). Paldies jau iepriekš!
karpu makšķerēšanā tāpat kā jebkurā citā štellē loģika vienmēr uzvar. cita lieta, ka tāda marķiera turēšana ūdenī copi diez ko neuzlabo, jo lieka aukla tomēr zivis biedē, pat tad, ja tā ir nogrimusi. kad marķeris nolikts tajā vietā, kurā gribi iemest, dari tā: 1. lai notektu metiena virzienu, izvēlies orientieri pretējā krastā. vislabāk, ja tas ir kaut kas, kas paceļas virs kopējās ainavas (koks, stabs, māja utml.), tad to varēs saskatīt arī naktī. 2. nomēra attālumu un atzīmē to uz makšeres spoles auklas. visvienkāršākais būtu novilkt lejā marķieri līdz svinam, ieklipsēt marķiera auklu spolē, ietīt to visu iekšā, tad gar krastu atkal iztīt līdz klipsējumam. tad šai auklai blakus nostiept makšķeres auklu un attiecīgi ieklipsēt to. tad metiens būs tieši tik tālu, cik ūdenī bija marķieris. tieši tāpat rīkojas ar spoda auklu. copes laikā, protams, auklu atklipsē vaļā pēc iemetiena, bet pirms pārmešanas atkal ieklipsē. drošības labad var arī veikt atzīmi uz auklas ar ūdensizturīgu marķieri vai iesienot mazu mezgliņu no kādas tievas pītās auklas, piemēram. metot iekšā makšķeri vai spodu ar ieklipsētu auklu vienmēr lidojuma beigās turi kātu vertikāli vienā rokā, tad roka un kāts kopā amortizēs sitienu un neviena aukla nepārtrūks. šādā veidā vari veikt ļoti precīzus iemetienus kaut vai simts reižu. tāpat vari arī veikt korekcijas, ja neķeras - saīsināt vai pagarināt distanci, paņemt kādu grādu pa labi vai pa kreisi. nereti tieši šāda neliela korekcija atnes veiksmi.
Intrese kur uzglabat boilas kuras ir atvertas iepakojuma? Es ieberu katru veidu sava plasmas spainiti ar vacinu un ieliku leduskapi.. Vai vinam ta nekas nonotiks?
bērni nesāks grauzt? boilas ir dažādas, dažas glabājas ilgāk, citas mazāk. ledusskapī noteikti stāvēs ilgāk. spainītis ar vāciņu ir ok.
Sveicināti!
Pastāstiet vairāk par kukurūzas raudzēšanu. Kā, cik ilgi, kādu?
gatavo kā parasti, bet atstāj uz 3-4 dienām, var pat saulē paturēt.
Sveiks meistar.Gribu lūgt padomu.Esmu atradis savu X ezeru.Pilnīgi neskarta vieta.Vienīgie makšķernieki ir pāris vietējie spiningotaji.Karpu mīļi nav pat tuvumā manīti.Vienīgā informācija ir ,kad kādreiz kāds vietējais vīrs esot ķēris karpas un palielas.Bet tas kādreiz esot gadus 10-15 atpakaļ.Šogad nejauši sanāca sastapt vienu no šim daiļajām iemītniecēm.Tad ar Jūsu padomu gribētu tuvāk iepazīties ar viņam.Ar kādām barībam būtu labāk sakt barot un ķert karpas.Boilas viņas nav redzējušas.Kā pareizi būtu man rīkoties sajā gadijumā lai nesabojātu šo ezeru?
ja pavisam atklāti, tad vislabākais veids, kā nesabojāt šo ezeru ir likt to mierā, vismaz attiecībā par karpu sadaļu. redz, iesācējiem vienmēr gadās pa kādai kļūmei un tādas kļūmes nereti karpām beidzas letāli. jo īpaši tā var būt, ja karpas ir lielas, virs 15 kg un šajā gadījumā tas tā varētu būt. katrā ziņā šeit es nevaru izstāstīt, kā ķert karpas, tas jālasa žurnālos, tīklā, japrasa veikalā, jāskatās video, un, protams, jāmēģina praksē, turklāt sākt labāk tādās vietās, kur karpu daudz, tās nav lielas un apkārt ir kolēģi, no kā smelties pieredzi.savukārt, par boilām runājot - tas ir ideāli, ka karpas tādas nav redzējušas, tas nozīmē, ka ir ļoti plašas darbošanās iespējas.
Sveiki vakar biju uz dienakti Vipedi ezera, lieta tada neviena cope. Citiem cilvekiem kuri atradas uz ezera tiesi tas pats neviena cope , neviena zivs. Kapec tas ta varetu but? Otrs kas butu janem vera izveloties copes vietu? Kur labak mest , kada dziluma, varbut tuvak kadam zalem? Vai pie salinas tuvak? Kas butu tas butiskakais?
Vipedi keru uz boilam.
Taisos nakosnedel braukt uz Malpili , varbut vari ieteikt ka makskeret saja vieta , kur labak , un kadu vietu izveleties?
var būt simtiem iemeslu, kādēļ nav copes. neredzot bildi dabā es neko nevaru pateikt, bet arī uz vietas esot nekad jau nezini, kādēļ necopē. ja zinātu, tad palabotu kļūdas un copētu. pacietību vajag, un galviņu kustināt. mēgināt dažādus variantus. un lasīt rakstus, grāmatas, manas iepriekšējās n-simts atbildes. makšķerēt karpas nav vienkārši. un arī tad, kad esi viskautko samācijies, arī tad ir dienas, kad neķeras.