Sveicināti!
Pastāstiet vairāk par kukurūzas raudzēšanu. Kā, cik ilgi, kādu?
Makšķerē karpas Latvijā un ārpus tās robežām kopš 1997. gada piekopjot moderno "noķer un atlaid" principu kā arī visas iespējas, ko piedāvā modernās karpu makšķerēšanas teorijas. Vai tas ir ezers vai upe Latvijā, Volga, Ebro, St.Lawrence vai cita tūristu iecienīta karpu vieta pasaulē - jautājiet un mēģināsim kopīgi rast atbildes.
Karpa nav ēdiens, karpa ir draugs
Sveicināti!
Pastāstiet vairāk par kukurūzas raudzēšanu. Kā, cik ilgi, kādu?
gatavo kā parasti, bet atstāj uz 3-4 dienām, var pat saulē paturēt.
Sveiks meistar.Gribu lūgt padomu.Esmu atradis savu X ezeru.Pilnīgi neskarta vieta.Vienīgie makšķernieki ir pāris vietējie spiningotaji.Karpu mīļi nav pat tuvumā manīti.Vienīgā informācija ir ,kad kādreiz kāds vietējais vīrs esot ķēris karpas un palielas.Bet tas kādreiz esot gadus 10-15 atpakaļ.Šogad nejauši sanāca sastapt vienu no šim daiļajām iemītniecēm.Tad ar Jūsu padomu gribētu tuvāk iepazīties ar viņam.Ar kādām barībam būtu labāk sakt barot un ķert karpas.Boilas viņas nav redzējušas.Kā pareizi būtu man rīkoties sajā gadijumā lai nesabojātu šo ezeru?
ja pavisam atklāti, tad vislabākais veids, kā nesabojāt šo ezeru ir likt to mierā, vismaz attiecībā par karpu sadaļu. redz, iesācējiem vienmēr gadās pa kādai kļūmei un tādas kļūmes nereti karpām beidzas letāli. jo īpaši tā var būt, ja karpas ir lielas, virs 15 kg un šajā gadījumā tas tā varētu būt. katrā ziņā šeit es nevaru izstāstīt, kā ķert karpas, tas jālasa žurnālos, tīklā, japrasa veikalā, jāskatās video, un, protams, jāmēģina praksē, turklāt sākt labāk tādās vietās, kur karpu daudz, tās nav lielas un apkārt ir kolēģi, no kā smelties pieredzi.savukārt, par boilām runājot - tas ir ideāli, ka karpas tādas nav redzējušas, tas nozīmē, ka ir ļoti plašas darbošanās iespējas.
Sveiki vakar biju uz dienakti Vipedi ezera, lieta tada neviena cope. Citiem cilvekiem kuri atradas uz ezera tiesi tas pats neviena cope , neviena zivs. Kapec tas ta varetu but? Otrs kas butu janem vera izveloties copes vietu? Kur labak mest , kada dziluma, varbut tuvak kadam zalem? Vai pie salinas tuvak? Kas butu tas butiskakais?
Vipedi keru uz boilam.
Taisos nakosnedel braukt uz Malpili , varbut vari ieteikt ka makskeret saja vieta , kur labak , un kadu vietu izveleties?
var būt simtiem iemeslu, kādēļ nav copes. neredzot bildi dabā es neko nevaru pateikt, bet arī uz vietas esot nekad jau nezini, kādēļ necopē. ja zinātu, tad palabotu kļūdas un copētu. pacietību vajag, un galviņu kustināt. mēgināt dažādus variantus. un lasīt rakstus, grāmatas, manas iepriekšējās n-simts atbildes. makšķerēt karpas nav vienkārši. un arī tad, kad esi viskautko samācijies, arī tad ir dienas, kad neķeras.
sveiki! interesē kāda laba vieta kur aizbraukt pamakšķerēt un noķert kādu karpu. pats esmu Rīgā, doma ir uz kādu Limbažu pusi. vai ir kāds ieteikums kur doties?
paldies....
mālpils ūdenskrātuve? karpas normāla izmēra un daudzmaz kārtība krastā.
Sveiki, gribēju painteresēties, vai karpām tagad var piedāvāt gaļu? naktstārpus, sliekas, baltos? Vai tagad jau vairāk jāmēģina piemānīt uz makaroniem un kukurūzas?
P.s. Esmu ļoti neprofesionāls svētdienas makšķernieks un ar boilām nepraktizējos..
vienmēr taču var paņemt līdzi vairākus variantus un pirms copes apjautāties vai aplūkot, ko dara citi. par jautāšanu uz vietas jau pa zobiem neviens nedod, bet informācija no konkrētās dienas konkrētā ūdens ir visprecīzākā.
Sveiks ekspert!
Gribēju pajautāt par barībām.
1)Esmu dzirdējis, ka karpām aukstā laikā barības vajag taisīt ar ķiploka aromātu vai čili un tunci.
Tā ir taisnība?
2)Es redzēju kā viens vīrietis no korda komandas barībā jauca iekšā čīli mērci, kas pārdodas partikas veikalos vai tas ir prātīgi?
Un ja tā ir taisnība tad kurā gada laikā labāk strādā šie asie aromāti pavasarī vai rudenī un varbūt var arī mēģināt vasaras aukstajās nedēļās.
3)Tas pats jautājums arī par boilām, karstajā laikā vajag lietot piemēram zemenes, ananāsus vai banānus un aukstajā Bloodworm, Salmon, Crab& mussel vai otrādi?
Kādas boilas tu iesaki kuros laika apstākļos vai mēnešos?
4) Un kā ir ar karpu uzturēšanās vietām karstā laikā un aukstā?
1. jā, bet arī siltā laikā tie labi strādā. 2. korda komandai var ticēt. par laiku jau atbildēju. 3. nē, pa lielam nav tāda sadalījuma siltam un aukstam laikam domāti aromāti. ananasu smarža ir tāda univerāla aukstā laika smarža, kaut gan pie mums aukstais laiks parasti nozīmē novembri, kad vispār reti, kurš makšķerē. anglijā tas ir decembris/janvāris/februāris. un ūdeņi katrs ir atšķirīgi, tādēļ kaut ko ieteikt ir neiespējami. jāmēģina un jāmeklē pašam. vienīgais, kas noteikti strādā gan vasarā, gan ziemā, ir kvalitatīva barības boila, ar kuru tiek pastāvīgi un kaut cik regulāri barots. 4. karpas meklē kur siltāks ūdens un vairāk skābekļa (kas dažreiz nav viena un tā pati vieta), kā arī, protams, barību. esmu ķēris karpas pie mums gan aprīlī gan oktobrī no metra dziļuma un no 7 metru dziļuma. nav noteikta principa - viss atkarīgs no laika apstākļiem. saule silda ūdens virspusi, vējš to dzen uz kādu no krastiem un apakšā atpakaļ. un otrādi - aukstais nakts gaiss ūdens virspusi atdzesē. ja nevari izpīpēt, ņem termometru un mēri ūdens temperatūru dažādās vietās un dažādos dziļumos.
Labdien!
Mans jautājums šoreiz nav par copi, bet gan par lielajām karpām. Centos atrast kur pie mums var iepirkt karpas virs 15kg lai ielaistu savā dīķi, bet pagaidām nekur neatradu. Vai Jums, nebūtu kāda informāciju, kur varētu tādas dabūt?
Paldies.
Latvijā noteikti ne. meklē Lietuvā un tālāk uz dienvidiem,
Sveiks Aivar!
Cik ilgi boilas ir jāmērcē dipā, lai būtu vislabākais efekts un vai kaut ko dod tikai iemērkšana un uzreiz mešana iekšā?
ko ilgāk mērcēsi, jo ilgāk dips darbosies. mērcējot tas iesūcas boilā, savukārt ūdenī pamazām izdalās. mērcēt var kaut vai gadiem. no īslaicīgas iemērkšanas efekta nav daudz, tad jau labāk lietot sprejus, tie ir daudz šķidrāki un iesūcas ātrāk.
Sveicināti!
Paldies par iepriekšējo atbildi, izmēģinājām praksē-strādā! Tiesa ķērās tikai baigi lielās, bet reti:).
Šoreiz jautājums par aminoskābju lietošanu karpu iebarošanai un ēsmai.
Kā zināt kādu amino kokteili lietot un kāda koncentrācijā, kas jāņem vērā( vides apstākļi), vai ir veikti pētījumi un kur par nepieciešamību karpai pēc konkrētās aminoskābes, kas aktivizētu karpas apetīti(literatūrā ir tikai par karpu audzēšanu, taču tikai lai karpa sasniegtu ātri 1-2 kg, bet man interesē karpas labākajos brieduma gados)?
Kāds ir Jūsu viedoklis par pārsvarā ķīnā ražotajām sintētiskajām aminoskābēm? Kā var pārliecināties, ka pie Latvijas tirgotājiem nenopirkšu 200g melisas (arī aminoskābe)par 10ls(diemžēl tuvākā laboratorija mums ir Helsinkos), kas vispār reglamentē Latvijā pārdoto zivju piebarošanas līdzekļu apriti?
Ar cieņu- Jānis
par rezultātiem prieks. nav nekādu prieksnoteikumu, kas noteiktu, kurš kokteilis kurā laikā un vietā būtu lietojams. skaidrs ir tikai tas, ka šos kokteiļus īpaši nevar pārdozēt, cik nu maciņš atļauj, tik arī tauta lieto. parasti gan tās izmanto ka vienu no boilas sastāvdaļām, kā arī dipos un sprejos. visi pārējie pielietojumi ir liela izsķērdība un diez ko arī rezultātus nesola - izšķīdināt aminoskābes ezera ūdenī nav īpaša jēga, daudz vairāk no tām labuma ir tad, ja tās nonāk karpas vēderā. aminoskābes pašas par sevi nebūtu uzskatāmas par atraktoru klasiskā izpratnē, tās ir barība šķidrā formā ar no tā izrietošiem secinājumiem. ar to reglamentāciju, protams, ir švaki. viens samerā drošs ieteikums ir pirkt tikai zināmu ražotāju produkciju. šeit es domāju lielās karpu barības firmas, kas pašas, protams, sastāvdaļas neražo, bet gan rūpīgi atlasa piegādātājus un to produktu kvalitāti. ja pirksi aminoskābes un citas barības no Nutrabaits, Richworth, CC Moore, kuriem Latvijā ir arī normāli vairumtirgotāji, par kvalitāti varēsi būt drošs. lētāki risinājumi zibenīgi ietekmēs kvalitāti.
Sveiki! Ir doma aizbraukt uz Valles dīķi, pamēģināt noķert kādu smuku karpiņu, bet speciālas karpu sistēmu nemāku taisīt, ir tikai nopirkti gatavas padaviņas, pie kurām var piestiprināt boilus. Jautājums ir sekojošs, vai man būs iespēja noķert karpu, ķerot ar slidošo barotavu, kā parastā feeder sistēmā? Vai tomēr obligāti izmantot sistēmu, ar kurām ķer karpas? Iepriekš paldies!
noteikti var arī ar slīdošu barotavu.