Kāda ir tava ieteicama boilu recepte?Kāda tā ir?
Makšķerē karpas Latvijā un ārpus tās robežām kopš 1997. gada piekopjot moderno "noķer un atlaid" principu kā arī visas iespējas, ko piedāvā modernās karpu makšķerēšanas teorijas. Vai tas ir ezers vai upe Latvijā, Volga, Ebro, St.Lawrence vai cita tūristu iecienīta karpu vieta pasaulē - jautājiet un mēģināsim kopīgi rast atbildes.
Karpa nav ēdiens, karpa ir draugs
Kāda ir tava ieteicama boilu recepte?Kāda tā ir?
visieteicamākā ir tā, kuru pats esi izkodis, neviens cits nezin, savukārt pašam ir iekšēja ticība. jā, un vēlams to recepti ražot lielos daudzumos un to visu sabērt ūdenī tur, kur ir daudz karpu.
Sveiks! Ir doma iegādāties pirmos karpu kātus, tādēļ rodas daži jautājumi. Kādu testu izvēlēties 2.75, 3.00, 3.25, 3.5 lb? Kādas tiem atšķirības? Ja spoda kātam tests 4.75, es varēšu pilnu lielo Spombu iemest nesalaužot kātu? Esmu noskatījis TF Gear Banshee kātus, vaiir dzirdētas kādas atsauksmes? Paldies!
tāds vidējais optimums būtu 3.0 lb, kas būtu gana universāli iesākumam. ar augstāku testu var mest smagākus svinus (tālāk) , toties mazāk kaifa zivs vilkšanā, sāk klibot metiena precizitāte un parādās vairāk nogājienu. tomēr katram ražotājam tas viss ir mazliet savādāk un viņi visi cenšas izveidot kātus, kas daudzmaz sekmīgi pilda visas funkcijas. par modeļiem runājot - es joprojām iesākumam iesaku fox warrior, tiešām neesmu dzirdējis kaut cik nopietnas sūdzības par šiem un pārējie ražotāji tikai cenšas tiem līdzināties šajā cenu grupā. par salaušanu runājot - salauzt var viskautko, garantijas neviens tāpat neiedos. turklāt kāti parasti lūzt no tā, ka tos kaut kur uzsit vai arī metienā aukla kaut kur aizķeras. tomēr ja neesi galīgi traks muskuļu kalns un apiesies akurāti, tad ar spoda kātu noteikti var mest pilnu spombu. līdz 90 metriem to pat var darīt arī ar parasto 3,5 lb kātu.
Sveiks,
Kā boilas var uzlikt uz āķi ? Vai tam ir speciala ierice?
speciālo ierīci sauc boilu adata un ar to boilu liek uz mata nevis āķa. detalizētāk tev parādīs veikalā, uz kurieni tāpat nāksies doties vismaz pēc tās adatas.
Sveiks!
Man netālu no mājām aug kaņepes.Tās audze šķiedru ieguves nolūkos. Vai tās izžāvējot nevarētu likt klāt barībai?
kaņepju sēklas ir lieliska barība, tās tikai atbilstoši jāsagatavo mērcējot un vārot.
sveiki butu lugums .... varbut varetu ieteikt kadus elektroniskos copes noteicejus ...cenaa ap100 ls... var but ari biki dargaki.. butu i lietus isturigi un ar parnesajmo copes raditaju lai nau jasez panakti laukaa pie katiem... paldies jau iepriekš
lai es te nesarakstītu lieku, pasaki, cik signalizatoru komplektu vēlies (2, 3 vai 4) un vai 100 ls ir par katru signalizatoru vai par komplektu? un atbildi raksti kā jaunu jautājumu nevis komentāros.
Sveiks!
gribēju pajautāt kādu ēsmu un barību vajadzētu izvēlēties tagad kad laiks paliek vēsāks?
un kur meklēt karpu dziļākās, vai seklākās vietās,vai pie zālēm?
jau iepriekš, liels paldies!
nākot rudenim karpas arvien biežāk ķeras dziļākās vietās. barības izvēlē nekādas būtiskas atšķirības pagaidām nav. turklāt barot var čakli, jo karpas gatavojas ziemai un daudz ēd.
sveiks AIVAR! Gribeju pajautat tadu lietu.es karpas iebaroju ar straumes vai dobeles dirnavnieka kombikormu un veicas diezgan labi.ko tu saki par tadu lietu ja to kombikormu izskidinatu un uztaisitu no tas masas boilas un ar tadam barotu? man likas vajadzetu but labak jo tur ir daudz mazas zivis kas noed to smalko baribu bet ja butu boilas tad tikai karpas vai kas cits liels varetu vinu appest.ja doma ir pareiza tad uz 1kg cik olas tai masai likt klat un ko vel varetu pielikt?Paldies
parasti uz 1 kg miksa (sausās sastāvdaļas) aiziet 6-8 olas. tomēr katrs gadījums var būt savādāks, tādēļ pareizās proporcijas iegūst maisot mīklu - pie olām klāt ber miltus tik ilgi, kamēr mīkla labi rullējas un vairs nelīp pie rokām. vai tas viss izdosies ar kombikormu, es neesmu drošs, bet mēģināt jau var. par to, ko var likt klāt - principā jebko, kas ir šķidrs un ko vari atļauties. tikai ar ķīmiskajiem atraktoriem nepārspīlē - labāk mazāk nekā vairāk. no vienkāršām lietām, pieliec, piemēram, kaņepju vai zivju eļļu.
Labdien!
es isti neesmu eksperts makshkjereshana!
Man pie majas ir dikjitis un tur dzivo karusas (daudz karusas)!
Man doma ir ielaist kadu citu zivi kas varetu samazinat karpu skaitu, tas padzenatu!
Bet nav ne jausmas kadas var laist, kuras vispar butu spejigas izdzivot dikjiti!
P.S. man nav garumzimes kompi!
es, savukārt, neesmu eksperts dīķīšu apsaimniekošanā, piedod. un arī nesaprotu, kādēļ tās karpas jādzenā?
Sveiks meistar.
Gribētu pajautāt vai pie barības sensas crazy bait gold var liet klāt aromix carp?Jautāju tāpēc jo tā crazy bait gold barība ir tā saucamā smirdīgā, bet aromix carp ir ar izteikti saldu aromātu.Vai tāds sajaukums neaizbaidīs karpas?
sajaukums neaizbaidīs, jaukt var. vienīgais, kas var aizbaidīt, ir pārlieka ķīmisko sastāvdaļu koncentrācija. sajaukto barību iemet pie krasta ūdenī, ja vācas kopā sīkās zivis, tad arī karpām būs ok.
Labdien!
Esmu iesācējs karpu makšķerēšanā. Gribu pajautāt par karpu makšķerēšanas taktiku zāļainā vietā.
Vieta ir mazais Nabas ezers. Diezgan aizaudzis ar ūdensrozēm un sūnām (gariem sfagniem) līdzīgām ūdenszālēm, kas ir diezgan blīvas. Ir brīvie laukumi, kur iemest, apmēram 40-50m no krasta, taču šķiet, ka šajās vietās uz grunts arī ir zāles vai arī grunti klāj dūņu slānītis. Jautājums ir kādas boilas un sistēmu labāk izmantot šādās vietās. Šobrīd izmantoju parastu sistēmu - svins (90g, pavadiņa, āķis, mats) un pop-up boilas, ar papildus svariņu uz pavadiņas, kas notur ēsmu apmēram 1.5-2cm virs grunts. Baroju ar - Dobeles dzirnavnieka granulas zivīm.
Jau iepriekš paldies par atbildi!
paeksperimentē ar pavadiņas garumu un arī ar augstumu, kurā paceļas popaps. iespējams, visa sistēma iegrimst dūņās vai zālēs un karpai ir grūti atrodama. otrs variants ir chod rig montāža, kas šādos apstākļos ir ideāla. arī zigrigu var pamēģināt tādos zāļu laukumos. protams, būtu ideāli, ja varētu iebraukt ar laivu vai iepeldēt un tos laukumus izpētīt rūpīgāk, varbūt ir kādi cietas grunts pleķīši, kur karpas barojušās, tie būtu visperspektīvākie. tos varētu piebarot dūšīgāk un regulāri, granulu bēršana dūņās vai zālēs gan ir tāda pusbarošana - tās ātri izšķīst un mazās zivis tās ēd. vietās, kur karpu nav daudz, kā tas ir savvaļas ezeros, ar dzirnavnieka granulām vien ir grūti piesaistīt karpu.