Sveiks,
Kā varu ķert karpas ja man diķi saradušas karusas kuras tagad tikai ķeras bet karpa neviena vairs?
Makšķerē karpas Latvijā un ārpus tās robežām kopš 1997. gada piekopjot moderno "noķer un atlaid" principu kā arī visas iespējas, ko piedāvā modernās karpu makšķerēšanas teorijas. Vai tas ir ezers vai upe Latvijā, Volga, Ebro, St.Lawrence vai cita tūristu iecienīta karpu vieta pasaulē - jautājiet un mēģināsim kopīgi rast atbildes.
Karpa nav ēdiens, karpa ir draugs
Sveiks,
Kā varu ķert karpas ja man diķi saradušas karusas kuras tagad tikai ķeras bet karpa neviena vairs?
priekš tam jau boilas izgudrotas, lai mazās zivis neķertos. citu padomu nav. ja karūsas ķeras arī uz boilām, tad vajag padarīt tās cietākas - vai nu pakaltējot, vai ilgāku laiku paturot kādā no mainline enhancer.
Sveiks! Situācija sekojoša - ezerā kurā taisos makšķerēt dziļums 4m, gar krastu kantes, vidus plakans. Teorētiski varētu copēt uz tuvējās kantes, metot 10-15m, tālāk sākas dūņa/lapas, bet pretējā krastā(200-250m) skaists zāļains līcītis un šur tur pa kādam iekritušam kokam. Doma ievilkt ar laivu divas makšķeres pie pretējā krasta, viena pie zālēm, kur vēl ir cieta gultne, otru tuvāk pie kāda koka, kur noteikti karpas uzturas. Kā pareizi jārīkojas ar kāta/auklas/ svingera novietojumu, ja maksķerē 200-250m distancē? Ja karpa piecērtas tādā attālumā un veic skrējienu sānis, vai copi vispār var pamanīt? Paldies
makšķerējot mega distancē nepieciešams liels svins - vismaz 200-240 gr, turklāt vēlams plakans. tas tādēļ, ka velkot atpakaļ mazāku svinu ir iespēja izkustināt no vietas. otrkārt, svinam obligāti ir jābūt nost krītošam, savādāk būs nogājiens (jo ļoti smags svins). auklu pēc ievešanas stingri nostiepj, slicināt nav vajadzības (izņemot gadījumu, ja makšķerē uz stāvas pretējās kantes,bet ar šo labāk neaizrauties, tiesām var nepamanīt copi). ja ir aizdomas, ka šī nostieptā aukla traucē pārējām tuvumā novietotajām makšķerēm, tad to tālo kātu var arī pacelt gaisā, lai aukla iet tuvējai akvatorijai pa augšu - galvenais, lai tā nestāv pusmetra attāluma no grunts blakus citām makšķerēm. svingeri maksimāli nospriego ar vislielāko iespējamo svaru (ja fox regulējamais, tad uz 1, vai 2 stāvus gaisā kātam). cope arī tad, kad karpa iet uz sāniem auklas pretestības pret ūdeni dēļ izpaudšies kā lēns, bet tomēr vilciens, resp. nepamanīt nevar, tikai nevajag gaidīt baigo paravozu. signalizatoru vislabāk noregulēt uz maksimālu jūtību. piecirst vajag dūšīgi un arī vilkt var dūšīgi - monofilā aukla tādā distancē stiepjas desmitiem metru. ja tuvumā ķērāji, var droši no visa spēka vilkt, turklāt kāpjoties atpakaļ (pat skrienot) nevis pumpējot - tikai tā var novilkt tos pirmos metrus nost no zacepiem. pēc tam jau var iekāpt laivā un izvadīšanu pabeigt kaut kur ezera vidū.
Sveicināts! Gribētos zināt par kaņepēm!Apmēram uz vienu kg iebarojamās barības cik daudz var bērt klāt kaņepes?Vai labu gribot nevar ar kaņepēm pārforsēt piejaucot tās par daudz? Paldies!
tieši tā, kaņepes nevajag pārforsēt. ne vairāk kā desmito daļu no kopējā iebarojamā. mēdz gan būt reizes, kad var barot tikai ar kaņepēm un vienalga ķeras, tomēr labāk neriskēt - karpām tās tik ļoti iet pie sirds, ka tās var uz tām tik ļoti uzsēsties, ka vispār neko citu neēd. turklāt tās ļoti ilgi karpai jālasa, jo ir sīkas.
Sveiks, ka man labak nogadat boilas upe, es domaju ka ar kobru butu galigi garam, labak nebutu pva maisos likt ar visu svinu un aki?paldies
ja paliela straume, tad jā, pva ir ideāla taktika. tikai jācenšas pēc iespējas bieži pārmest un visu laiku vienā vietā, lai veidojas pastāvīgs barības un aromāta ceļš, kuram pretī pret straumi tad ari karpas nāks. papildus ar kobru var piešaut konkrētas boilas, lai karpām iegaršojas un tās sāk īpaši meklēt tieši tavas boilas, tās tad arī liek uz mata. šajā gadījumā nav tik svarīgi, ka karpa to iebaroto boilu apēdīs simts metrus zemāk pa straumi.
Sveiks meistar, radi iedāvināja signalizātorus, tagat nekas cits neatliek kā doties karpu meklējumos, bet isti nezinu ka tagat zivis piebarot, copēju Anglijā upē, itkā sēžu tai pasha vietā uz brekshiem ar fideri, izmantoju barību karpa+fideris upe, bet tas ir tad kad fidereju, kadu man baribu isti jaizvelas lai ietu uz karpam, doma matā likt boilu, ko vel varētu piejaukt, kādas paletes varbūt?Un vai man boilas ir jāpiejauc pie barības? Vel veikalā redzēju 5litrīgu burku,kur ieksha čilī, un vissādas sēklas, savā sulā, ko teiktu ja pejauktu ari kautko tādu? Paldies
visu jau pareizi domā - gan peletes, gan boilas, gan sēklas iebarošanā tik nāks par labu. nezinu, kas tā par upi, cik liela straume. piedomā, vai to barību pārāk tālu nenones. pret to var cīnīties, piemēram, iebarojamās boilas griežot uz pusēm. a skaidri zini,ka tās karpas tur ir? ķerot brekšus tām laiku pa laikam arī vajadzētu pieteikties.
sveiks, nevarētu apmēram pastāstīt, kā uz kvoku sami pareizi jāķer? it kā to pašu primāro es zinu, bet tālāk.. nianses.. kur, uz kā, kā jākvoko un cik ilgi jāļauj ierīt un cikos ir labākais laiks copei :)
Paldies :)
vienīgais, ko zinu, tas par to ierīšanu - jāgaida, kamēr sāk stiept prom, nevis jāpiecērt pie pirmā piesitiena - tāda ir mana minimālā pieredze. par pārējo man nav nekādas sajēgas, sams nav karpa:)
ČAU ir ezers kurā ir daudz karpu,barojās agri no rīta no 3 līdz 4 skan viss ezers,ir barotas vietas ar karpu specbarībām,mēģināts ķert ar boilām u.c,bez rezultātim.
nu? un kāds ir jautājums?
Sveiks.
Varētu ieteikt fīderi apmēram 4 metri līdz 30 Ls Es parasti lietoju 20-50 gramu barotavas.
Un spoli priekš šī kāta līdz 30 Ls
Paldies :)
labāk Normundam Grabovskim šo pajautāt.
Šajā video ir redzams, kā viens karpinieks ķer karpas uz ūdensrožu ziediem - http://www.youtube.com/watch?v=-_URBRWjFIw&feature=player_embedded
No rīta biju aizgājis uz pilsētas dīķi iebarot brekšus, novēroju, ka ūdensrožu pumpuri nav tajās vietās kur var piekļūt zivis, bet tajās vietās kur ir aizaudzis ar aļģēm un pārējiem ūdens augiem, tajās vietās bija ūdensrožu lapas ar visiem ziediem. Varbūt tu kā eksperts zināsi pastāstī par šo tēmu kaut ko vairāk. Izskatās jau diezgan nereāli :D
godīgi sakot, es nesaskatīju, ka tie ir ūdensrožu ziedi, uz ko viņš tur ķer, drīzāk jau peldoša baltmaize. tomēr ja tas tā tiešām ir, tad teikšu, ka nebrīnos - mēs vēl ļoti daudz ko nezinām par karpu barošanās paradumiem, jo īpaši tādēļ, ka tie ļoti atšķiras dažādos ūdeņos. esmu dzirdējis stāstus, piemēram, par milzu karpām kaspijas jūrā, kas barojas ar lotosa augļiem. tāpat - ja krastā augtu ķirsis un ķirši birtu ūdenī, karpas tos ēstu. arī par kukaiņiem - ir vairākas pazīmes, kas liecina, ka karpas barojas arī ar ūdenī sakritušām vabolēm u.c. kukaiņiem. tās ēd arī gliemjus un vēžveidīgos un arī uz spiningu noķertās karpas, iespējams, liek domāt, ka pat mazas zivtiņas tās, kā minimums, interesē. lai nu kā, secinājums ir acīmredzams - dabiskā barība, kas atrodama uz grunts ne vienmēr spēj apmierināt visas karpas vajadzības pēc dažādām aminoskābēm, tādēļ šīs trūkstošās aminoskābes tiek meklētas citur. cilvēkam ir tā priekšrocība šīs trūkstošās aminoskābes atrast kaut kur dabā, pārstrādāt un izdalīt lietojamā veidā un iestrādāt karpu barībā, parasti boilās. tieši tādēļ tad karpas arī lielākoties dod priekšroku tai vai citai boilai nevis dabā (ūdenī) sastopamajai barībai. pretējā gadījumā viņas vienkārši ēstu tikai savus tārpeļus un uz boilām nemaz virsū neskatītos. otrs aspekts, kas jāņem vērā, ir karpas nespēja noskaidrot vai tas kaut kas (arī ūdensrozes pumpurs) ir kaut kas ēdams, savādāk, kā tikai pagaršojot. tādēļ tā ņem mutē viskautko (arī dzeltenu plastmasas gabalu), lai noskaidrotu, ir ēdams vai nav. jo īpaši, ja tas plastmas gabals kaut nedaudz smaržo pēc ēdiena. ar visu šo es gribēju teikt, ka karpas ķert uz dabiskām barībām (tai skaitā, iespējams, uz ūdensrožu pumpuriem) var (un daudzi tā dara jau ļoti sen un darīs vēl ilgi), tomēr efektīvāk un vienkāršāk ir ķert uz tām pašām boilām izņemot dažus ļoti specifiskus un retus gadījumus, kaut arī tajos es teiktu, ka labāk vēl mazliet paeksperimentēt ar boilas sastāvu nekā ķerties pie dabisko ēsmu likšanas uz mata.