Sveiks!
1)Kuros mēnešos karpas ķeras vislabāk, ja ķer palielā ezerā?
2)Kad karpas ir aktīvākas?(Pa dienu,vakara,nakti vai no rita?
Makšķerē karpas Latvijā un ārpus tās robežām kopš 1997. gada piekopjot moderno "noķer un atlaid" principu kā arī visas iespējas, ko piedāvā modernās karpu makšķerēšanas teorijas. Vai tas ir ezers vai upe Latvijā, Volga, Ebro, St.Lawrence vai cita tūristu iecienīta karpu vieta pasaulē - jautājiet un mēģināsim kopīgi rast atbildes.
Karpa nav ēdiens, karpa ir draugs
Sveiks!
1)Kuros mēnešos karpas ķeras vislabāk, ja ķer palielā ezerā?
2)Kad karpas ir aktīvākas?(Pa dienu,vakara,nakti vai no rita?
1. vasarā, bet vislabāk septembrī. 2. tas gan katrā vietā savādāk. tomēr rīts kopumā parasti labāks.
Sveiks Aivar!
Rakstu tev pirmo reizi. Šis ir pirmais gads, kad sākšu meginat copēt karpas, neesmu vēl īsti sapratis, kādas ēsmas kurā gada laikā jālieto. Man interesē tieši, kādas ēsmas varētu mēģināt dotā brīdī. Tārpu, kukurūzu, maizi? Kā ar boilām, kādu smaržu boilas mēģināt maijā, jūnijā ?
Vai var mēģināt piebarojamajam likt klāt medu, vai vēl par agru priekš tādiem saldumiem ?
Paldies!
dotā brīdī mēģināt ar pilnīgi visas ēsmas, ari visas boilas. galvenais jau nav, ko likt uz āķa:)
Sveiks, vēlreiz.Paldies par iepriekšējo atbildi. Radās papildus jautājumi:
1. Vai jaunākajām eholotēm (piem. GARMIN GPSMAP 720s) nav komplektā līdzīgs softs, kā DrDepth?
nav. softs ir uz windows bāzes, eholoti nav, līdz ar to tāda krustošana, manuprāt, nemaz nav tik vienkārša.
Sveiks!
Esmu nolēmis pievērsties fīderim. Kādu kvalitatīvu kātu un spoli ieteiktu pirkt (kātu un spoli līdz 70 ls) makšķerējot brekšus, raudas, vimbas upēs.
šis jautājums adresējams Normundam Grabovskim.
Sveiks! Mani ir traki ieinteresējusi šī Dr Depth programma. Var būt vari atbildēt uz sādiem jautājumiem:
1. Ar kādu max. ātrumu jāpārvietojas, lai būtu labs rezultāts.
2. Vai līdzi obligāti jāstaipa dators? Vai gadījumā nav kādi eholotu modeļi, kas var aizvietot datoru, respektīvi divi vienā. (faktiski trīs vienā (GPS, eholots un dators)).
Pateicos par atbildi.
1. jo mazāks ātrums, jo lielāka precizitāte. es sākumā nobraukāju ar lielāku ātrumu (6km/h) lielāku teritoriju un tad tās vietas, kur nepieciešams izpētīt smalkāk, izbraukāju vēl dažādos virzienos jau ar mazāku ātrumu. 2. diemžēl citu variantu nav. tiesa, dators var būt vismazjaudīgākais, der arī plaukstdatori un plansetes ar windows vidi. otrs variants - visus datus ieraksta combo (eholots+gps) SD kartē un tad krastā ieimportē datorā un uzzīmē karti. tomēr man patīk, ka jau braukājot tā bilde pamazām veidojas un var redzēt, pie kurām vietām jāpiestrādā precīzāk. turklāt no svara ir arī ekrāna lielums plus tas, cik labi saulē tajā var kaut ko saskatīt. vai arī darboties tumsā.
Sveiki!
Ogres upee ir karpas, un ja ir, vai juus nezinaat, kur?
ir lēnākās un dziļākās vietās, uzpludinājumos.
Sveiki,
Tā ātri uzmetot aci, kuras varētu būt perspektīvas vietas vasarā un rudenī, vadoties pēc šīs kartes?
http://img440.imageshack.us/img440/3114/ez3i.jpg
Jau iepriekš paldies.
tas nav un nevar būt tik vienkārši, ka pēc kartes var pateikt.
kā taisa boilas un ār ko vēl tagad jāiebaro karpas izņemot boilas
pavasarī labāk tikai boilas, un pa mazdrusciņai, pārējās barības varēsi darbināt vasarā. boilas pērk veikalā, bet paši taisa tikai tie, kas grib kaut ko labāku par veikalā nopērkamajām, turklāt ne visiem tas izdodas, tādēļ ar boilu paštaisīšanu nevajadzētu sākt.
Sveiks!
Juglas ezerā es zinu vietu,kur pavasaros salasās karpas,daudz,un lielas.To pierāda skati,ko pats esmu redzējis,kā arī karpu daudzums,kas tajā vietā tiek noķerts ar spiningu.Maija beigās vieta totāli aizaug,un copēt kļūst praktiski neiespējami.Daudzi saka,ka tur karpas ejot uz nārstu,un viņas noteikti neņems,vairāki mūsējie ir mēģinājuši,aplauzušies,vairāk nemēģina.Man pašam nagi niez.Varbūt vari ceļakājai kaut ko ieteikt kā rīkoties.Vietā ir sekla,viļņveida grunts-te drusku augstāks tad seklāks,parādījušies visādu pampaku asni,cits garāks cits īsāks,tālāk seko tāds kā grāvis,aiz tā pavisam sekla sēre,nu,bet viss izrāda tendenci aizaugt.
izklausās garšīgi, bet samērā tipiski. karpas tur tiešām var būt lielas un arī prātīgas. tas, ka kāds nav noķēris, vēl neko nenozīmē, vienkārši tradicionālās metodes, kas strādā vasarā un rudenī, varētu nebūt īstās. par nārstu runājot - pašā nārsta vietā un laikā tiešām var neķerties, bet pirms un pēc tam gan. izpīpē, pa kurieni viņas uz to nārstu dodas, jābūt kādam maršrutam, grāvis varētu būt versija, sevišķi, ja tas iet uz dziļumu. uz tā maršruta tad arī izliksi savu slazdus. tiesa, nārstam vēl daudz par aukstu un ļoti iespējams, ka viss aizaugs pirms vēl nārsts nebūs sācies. bez tam - nārstam vajadzīgs ļoti silts ūdens un visbiežāk pie mums karpas to nemaz nesagaida, bet nārsta vietu tuvumā tusējas. izpēti gultni tajā vietā, iespējams, ka apakšā jau viss aizaudzis un iemestā barība sakrīt iekšā un nav karpām sasniedzama, tāpat kā tava boila ar āķi. pamēģini zigrigā pacelt popapu mazliet virs tām zemūdens svaigajām zālēm un vispār bez barošanas vai kādu barības mākoni visā ūdens dziļumā. ziņo par rezultātiem un nemet plinti krūmos, ja ar pirmo reizi nesanāk.
Labdien, varat lūdzu pateikt uz ko labāk tagat ķeras Ventā? Vakar biju makšķerēt Ventā pie Ikaišiem un uz zemeņu boilu karpu vietā noķēru sapalu-Paldies!
nezinu uz ko, bet nedomaju, ka ēsmas izvēle ir galvenais. Ventā pie karpas tikt nav viegli, jābūt pacietīgākam.