Aivars Rudzinskis

Aivars Rudzinskis

Makšķerē karpas Latvijā un ārpus tās robežām kopš 1997. gada piekopjot moderno "noķer un atlaid" principu kā arī visas iespējas, ko piedāvā modernās karpu makšķerēšanas teorijas. Vai tas ir ezers vai upe Latvijā, Volga, Ebro, St.Lawrence vai cita tūristu iecienīta karpu vieta pasaulē - jautājiet un mēģināsim kopīgi rast atbildes.

Karpa nav ēdiens, karpa ir draugs

Atbildes

Jautā dokjis

Sveiks! Kāu laiciņū jau makšķerēju jarpas, bet nu esmu nolēmis pamēģināt to arī uz boilām. Līdz ar to radušies vairāki jautājumi:

1) Vai pavadiņu un matu siešanai obligāti jāizmanto īpaši tam paredzētās karpu pītās pavadiņas? Daudz lētāk iznāk vnk nopirkt teiksim mazo rullīti salmo pīto auklu, bet tad sāku domāt, kādi tur knifi varētu būt.. Kādas firmas un krāsas pīto pats šim nolūkam iesaki?

2) Nopirktu Richworth KG1 boilas, kur uzglabāt - saldētavā, ledusskapī, istabas temperatūra?

3) Cik no visa līdz šim redzētā un lasītā esmu sapratis - tad arī iebarošana pa lielam notiek lietojot tās pašas boilas? Tāds students vien esmu un tas noteikti nav pa man pa kabatai.. Ir kādi lētāki varianti, piem., kāda no gatavajām barībām vai pašam kautko meistarot..?

4) Par lētā gala carpuruneriem, zinu, ka neesi sajūsmā par šīm spolēm, bet kuru ieteiktu par summu līdz ~30Ls, diamond carpruner?

5)Kā piestiprināt pva maisiņus sistēmām un vai iekšā var likt saldo kukurūzu, kombikornu u.tml?

Pagaidām itkā viss. Paldies!

Atbild Aivars Rudzinskis

1. pītās auklas ir peldošas, tās piņķerējas iemetienā tādēļ karpu makšķerēšanā tās izmanto ļoti reti.

2. ja tās bija boilas iepakojumā (nesaldētas), tad uzglabāt var vienalga kur.

3. nav obligāti, lai arī tas ir viens no labākajiem un ilgāk spēlējošiem variantiem. tomēr iebarošanai var lietot arī daudz lētākas barības, kaut vai kukurūzu, kaņepes, dažādas granulas, tai skaitā dobeles dzirnavnieka utt. katrā ziņā, pirms neesi ticis līdz pirmajiem rezultātiem, nevajadzētu pārspīlēt ar iebarošanu. labāk palasi karpu ābeces trešo daļu žurnāla jūnija numurā.

4. diez vai. ieej kādā karpu veikalā, piem Copes Nama vai Ēsmas, lai tev kaut ko iesaka. viņiem arī varēsi nest atpakaļ, ja salūzīs.

5. vienkārši uzāķē uz āķa, tikai lai mezgls nav virsū uz āķa - tas var neizšķīst līdz copei. likt iekšā var visu, kas nesatur ūdeni. kukurūza ir slapja, to nevar. paturi pilnu maisiņu rokās pāris minūtes, redzēsi, vai tur kas sķīst vai ne.

Atbildēts: 30.maijs 2011, 02:08 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā banans

Sveiki.

Kādas ir Tavas domas par Alberta dīķiem šobrīd?Vai tagad varētu ko noķert tur?Un uz kādu ēsmu?

Paldies!

Atbild Aivars Rudzinskis

šobrīd es tur neesmu bijis, tādēļ nezinu.

Atbildēts: 28.maijs 2011, 02:24 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā naurelis

labdien,es sodien redzeju venta kuldiga pie tilta pie rumbas 2karpas apmeram 15kg un otra 11kg uz ko labak tas karpas venta kert?

Atbild Aivars Rudzinskis

labāk uz makškeri, kam galā āķis ar ēsmu. pie tiltiem gan laikam nav īsti atļauts makšķerēt.

Atbildēts: 28.maijs 2011, 02:23 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā eduards114

sveiki... es sogad saku kert karpas.. Es gribetu zinat vai boilas var pagatavot majas apstaklos?

Atbild Aivars Rudzinskis

var. bet labāk ar to nesākt. palsies žurnāla aprīļa un maija numuros, tur ir karpu ķeršanas ābece.

Atbildēts: 28.maijs 2011, 02:22 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā donalds1

Čau man jautājums - Spiningošana ezerā - konkrēti Rušonā - esmu iesācējs.. man ir 18 gadi :) Pagājušo vasar noķēru savu pirmo līdaku ... Bet gribētos biežāk - noķēru to uz spininga neatceros kāds vizulis... bet nu pirms tam vairakas vasaras gan no ritiem pa dienu un vakaros visur airejos krastā pa vidu - rezultāts nekāds... ezers ir dažādas gultnes gan dūņas gan akmeņi.. bet diezgan tumš.. Jautājums kādus vizuļus labāk izmantot kādas krāsas un kad labāk laikos = mēģināt spinngot - tieši vasaras mēnešos :) Paldies un ceru ka saprati jautājuma sakni :))

Atbild Aivars Rudzinskis

Lūdzu pajautā spiningošanas ekspertam Gintam Dārzniekam!

Atbildēts: 22.maijs 2011, 20:00 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā NikitaPetrov

Labdien,

es gribu pajautāt :

1)vai ir starpība maksāt vairāk par signalizatoru Akara vai viņš būtībā vienāds ar signalizatoru energo team ?

- abi signalizatori ir veikalā Ēsma.

2) makšķēru statīvs Fox - Ēsmā veikālā - ap 50 Ls un statīvs par 32 Ls veikālā Krābis vai ir starpība? Un kāds ir labāk izvēlēties?

Iepriekš liels paldies par atbildi.

Atbild Aivars Rudzinskis

1) lētās kategorijas signalizatori visi ir praktiski vienādi. izvēlies pēc cenas, ja nav citu redzamu atšķirību.

2) ja tie abi ir līdzīgi pēc izskata, tad Fox ir krietni labākas kvalitātes, stiprinājumi turas drošāk. ja vari atļauties, ņem Fox - kalpos ilgāk.

Atbildēts: 22.maijs 2011, 19:59 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā miks30

Sveiki! Jautājums par kembrikiem. Copēju ar barotavu, bet ļoti bieži aukla sapinas. Cik tad īsti garam vajadzētu būt kembrikam? Un barotavu labāk fiksēt vai taisīt slīdošo?

Atbild Aivars Rudzinskis

tradicionāli trubiņai vajadzētu būt garākai par pavadiņu. un pavadiņu labāk taisīt no kāda cietāka materiāla. tad jau piņķerēšies mazāk.

Atbildēts: 20.maijs 2011, 22:50 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā renars222

Labdien, piedodiet, ka ne pa tēmai ,bet tāpat pajautāšu. Es izraku dīķi (lielu dīķi) un salaidu karpas ar līņiem.Karpas ir lielas ,bet līņi ir mazi.

Dīķī vēl ūdenszāles nav ,tāpēc es tās baroju ar maizi un barību dekoratīvajām dīķa zivīm.(instrukcijā rakstīts ka visām karpu sugām)

Viss bija labi kamēr neatlidoja pīles.Tās pienesa

zilaļģes.Mēs kad pirkām zivis mums parekomendēja kaļķi.Dīķī iebērām kaļķi.Aļģu vairāk nav, bet zivis sāka mirt.Pasakiet ko man darīt, un vai vispār tas ir normāli.Ā,un vēl karpu suga ir bezzvījaiņā.

Atbild Aivars Rudzinskis

es tiešām nezinu, bet mirstošas zivis ir briesmas. noteikti meklē rokā speciālistu!

Atbildēts: 20.maijs 2011, 22:49 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā andisss

Sveiks.

Iepriekšējais jautājums par mata veidiem atkrīt.

Atradu labu Fox video kur ir parādīti daudz veidi kā taisīt pavadiņas un kādam nolūkam tās domātas!

Paldies un veiksmi copē!

Atbild Aivars Rudzinskis

kas meklē, tas atrod. arī Kordas lapā ir glīti parādīti dažādi pavadiņu veidi.

Atbildēts: 20.maijs 2011, 22:47 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā janiz

Sveiki Aivar! Pieņemu ka tev ir pieredze šādā jautājumā:

Ir doma šogad pamēģināt noķert karpu Lielupē. Ir zināms/pazīstams ~1km posms, kurā varētu uzturēties karpas.

Kas jāņem vērā karpu copē upē? Kādu vietu/dziļumu labāk izvēlēties? Pieņemu, ka jāmeklē kāds mierīgāks līcis, bet ko darīt ja tam šajā posmā nevar piekļūt? Mēģināt ar barošanu pievilināt uz ķeršanas vietu? Kādus rīkus labāk būtu izmantot (svinus/barības/leadcorus)? Un pēc pieredzes, cik ilgs varētu būt piebarošanas process?

Droši vien ka upes ir raksta cienīgs jautājums, bet šoreiz konkrēti Lielupe interesē.

Paldies jau iepriekš!

Atbild Aivars Rudzinskis

par copi upēs man bija žurnālā raksts kādus pāris gadus atpakaļ. īsumā - karpas var baroties arī lielā straumē, ne tikai mierīgajos posmos. ķerot straumē, jālieto lielie Grippa svini, tiem atbilstoši kāti ar lieliem testiem. auklas pēc iespējas tievas un kāti uz statīva vai mietiņiem gaisā - tad straumei nevajadzētu vilkt prom. mierīgākos posmos ķer, kā parasti. iebarošana noteikti palīdzēs, tikai rēķinies, ka straume visu nesīs uz leju, pat vairākus simtus metru. karpas nāks pretī smaržai un uz leju nestajām barības daļiņām. uz šī "ceļa" tad arī ķer. tradicionāli tiek uzskatīts, ka labāk ķert uz kantes, bet mana pieredze saka, ka copes var būt kaut vai pašā upes vidū. ideāli, ja atrodi kādu nelīdzenumu (bedrīti), kur barību saskalo un tā apstājas. konkrēti Lielupes gadījumā - tās varētu būt arī dziļākas bedres, kur karpas meklēt. jā, boilas griež uz pusēm, lai lēnāk skalojas pa straumi, liek māla bumbās vai baro no laivas. barības izvēle tavā ziņā, nekādas principiālas atšķirības nav.

Atbildēts: 20.maijs 2011, 22:46 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager