1. principā jā, jo lielāks svins, jo labāk karpa aizķersies. mazāku ir vērts lietot tad, ja ir risks, ka tas iegrims dziļi dūņās. mazāku par 100 g es iesācējiem noteikti neiesaku.
2. ja tev ir spole ar baitrunner, tad sākumā pēc iemetiena ieregulē priekšējo bremzi tā, lai auklu ar spēku varētu pavilkt ārā no spoles un tā netrūktu. atkarīgs no auklas stipruma un copes apstākļiem - ja ir vieta, kur ļaut zivij izskrieties, regulē vājāk, ja vietas maz un ir ķērāji, regulē ciešāk un zivi velc dūšīgāk. kad priekšējā bremze ieregulēta, ieslēdz baitrunner un atstāj kātu uz mietiņiem vai statīva. kad karpa pieķersies, tā brīvi vilks auklu ārā no spoles. tad pacel kātu, uzgriez rokturi un baitrunner mehānisms aiztaisīsies un sāks darboties priekšēkā bremze. vēl 2 nianses - pirms iemetiena, ja met lielu svinu un tālu, priekšējo bremzi aizvelk ciet līdz galam, citādi metot sagriezīsi pirkstu. otrs - ja spole nav no krutākajām un karpa strauji iet prom, pirms uzgriezt rokturi vajadzētu mēģināt spoli piebremzēt ar roku, savādāk spole var salūzt.
3. tagad laiks un ūdens ir auksts un daudz barot tādā reizē nevajadzētu, var pietikt ar pāris saujām. galvenais, lai tās ir labas, piem. Nutrabaits Trigga Ice varētu labi darboties šādos apstākļos. boilas ūdenī dabū ar kaķeni vai tālākā distancē - ar kobru. kas ir kobra un kā to lieto, tev parādīs veikalā.