Sveiki!
Izvadot zivi ar 10 izm. āķi un 6 izm. āķi cik liela ir atsķirība, lai nepalaistu copi(kā viņi ieķeras?(piem 5kg karpai))?
Makšķerē karpas Latvijā un ārpus tās robežām kopš 1997. gada piekopjot moderno "noķer un atlaid" principu kā arī visas iespējas, ko piedāvā modernās karpu makšķerēšanas teorijas. Vai tas ir ezers vai upe Latvijā, Volga, Ebro, St.Lawrence vai cita tūristu iecienīta karpu vieta pasaulē - jautājiet un mēģināsim kopīgi rast atbildes.
Karpa nav ēdiens, karpa ir draugs
Sveiki!
Izvadot zivi ar 10 izm. āķi un 6 izm. āķi cik liela ir atsķirība, lai nepalaistu copi(kā viņi ieķeras?(piem 5kg karpai))?
īstenībā svarīgi ir ne tik daudz āķa izmērs, bet gan kurā vietā tas ieķeras. arī ar 10. numura āķi, ja tas labi ieķeras apakšlūpā, izvadīt var forsētā veidā, āķi neizraus. un otrādi, arī liels āķis, kas knapi aizķēries aiz lūpas kaktiņa, ir samērā droša varbūtība shodam. tapēc no svara ir pašas pavadiņas konstrukcija kopā ar ēsmu, lai aizķeršanās būt pēc iespējas biežāka apakšējā lūpā.
Sveiki!
Kādas ir priekšrocības vai atšķirības starp garām pavadiņām un īsām Jūsu prāt(Kad tās lietot,nelietot)???
pirmkārt, svinam iegrimstot dūņās, jārēķina, cik garai jābūt pavadiņai, lai svins neievilktu arī āķi ar boilu. līdžigi ir copējot zālēs. otrkārt, atkarīgs no barošanas stratēģijas - barojot koncentrēti vienā vietā, kad karpa ēd un maz kustas, pavadiņu vajag īsāku, lai labāk piecirstos. barojot izklaidus, kad karpai ir jāpārvietojas un barība jāmeklē, pavadiņu var taisīt garāku, kas attālina āķi no svina un izraisīs mazāk aizdomas, protams, ja pavadiņa cieši piegulēs pie grunts. karpai barojoties kustībā ārī garāka pavadiņa nodrošinās pieciršanos, kamēr uz vietas stāvoša karpa var arī pamanīties āķi izkratīt pirms pavadiņa ir iztaisnojusies un pieciršanās nesanāk.
kādas boilas ir labākas
tādas, kas aktīvāk pievilina un ilgāk notur uz vietas, tādas, kas ātri pārstrādājas un gribas ēst vēl - garšīgākas, barojošākas, vieglāk sagremojamas,
Sveiki!
vai taisnība, jo lielāka ēsma(boila mm), jo lielāka zivs???
nav taisnība. nemaz.
Sveiks Aivar!Kā zināms ūdenstilpnē meklējam kantes,pie kurām zivis labprāt uzturas.Pēc tavām domām kur piebarojam un,kur metam copeni?Saprotu,ka varianti ir dažādi-kants garums,cik stāva ir kants,dziļums utt.Bet nu pa klasiskam gājienam,kā tad tā īsti darām?Paldies jau iepriekš.
kante nav vieta, kur karpa uzturas, bet gar kuru pārvietojas no vienas vietas uz otru. no šī viedokļa tad arī veidojam stratēģiju. kantes augša vai apakša - tas vairāk atkarīgs no laika apstākļiem, resp. kur ir siltāks ūdens utt. biežāk varbūt ka pat kantes augšējā daļa, bet tā ir tikai mana pieredze. augšējo daļu gan ir grūtāk sabarot, tapēc daudzi koncentrējas uz leju.
Labdien,
rīkoju pasākumu, kurā tiek tirzātas vairākas tēmas.Viena no tām-viss par makšķerēšanu. Tiks uzdoti jautājumi par makšķerēšanu šķietami profesionāliem makšķerniekiem, vai tādiem, kuri ar to mēdz nodarboties:) mani interesē āķīgi, interesanti, asprātīgi jautājumi un atbildes par šo tēmu. Vai variet man palīdzēt ar kādiem 3 jautājumiem un atbildēm?:)
Paldies iepriekš,
Baiba
jautājums - kā sauc tos, kas rīko pasākumus un neaicina? atbilde - pareizi!
Sveiki. Es gribeju pajautāt cik aptuveni vajadzētu naudu lai nopirktu 2 makšķeres priekš karpam un spoles ar visiem inventāriem (auklu ,signalizatoriem, sviniem, aķiem ) un vai butu letak pasutit no arzemēm. Ir doma pa ziemu visu sapirkt .
no 100 latiem līdz pāris tūkstošiem. kātus un spoles labāk pirkt pie mums - būs drošāk ar garantijām. piegāde no ārzemēm kātiem maksās padaudz. pārējo var arī meklēt internetā, bet cenas jau mūsu veikalos kļuvušas pieņemamas, nav kā agrāk. un ziemā varēsi sarunāt atlaides.
Sveiks Aivar! Jautajums par spolēm, pašlaik izmantoju spoles ar baitrunner sistēmu, bet tagad nāk modē spoles ar "quick drag" sistēmu. Saki lūdzu vai tiešām "quick drag" sistēma ir labāka (kā ir ar pieciršanu) par klasisko baitrunner sistēmu. Varbūt var plašāk par atšķirībām šinīs sistēmās. Paldies.
ar quick drag var ātrāk regulēt bremzi izvadīšanas laikā. otrs pluss - piecērtot nav tik straujš cirtiens kā aizkrītot baitruneram. pie šī cirtiena gadās nogājieni un gadās arī salauzt spoli. un trešais - beitraneram gadās aizmirst noregulēt galveno bremzi, ja tā aizvilkta ciet pirms iemetiena. piecērtot ar quick drag parasti spoles kaseti pietur ar roku, tad ar vienu kustību piegriež bremzi. vai arī - vispār nepiecērt un lēnām piegriež bremzi. sākumā jāpiešaujas, pēc tam ir daudz ērtāk un labāk. un spole arī sanāk mazāka pēc izmēriem.
Labdien es gribēju pajautāt vai tagad vēl karpas ķeras?
protams. un ķersies, kamēr uzsals ledus! karpas tagad gatavojas ziemai un čakli ēd, varbūt ne visu pēc kārtas un ne visu laiku, bet toties tās ir sabarojušās lielas un spēcīgas. īstais brīdis meklēt trofejas.
Sveicināti !
Pirmo reizi pielietoju helikoptera sistēmu,viss bija labi - metiens tālāks,pavadiņa nepinās.Bija vilciens,signalizātors apklusa un nemanīju kura cope,jo pakoju mantas ārā no somām.No apjukuma piecērtot copi pa vēlu pagriezu spoles rokturi - aukla izslīdēja no tās.Signalizātoram,Robinson ar zaļo un sarkano diodi,no rullīšabija izkritis viens magnētiņš.Pašpieciršanās arī nenotika,lietoju arī BB izmēra svinu uz pavadiņas,kādi 5cm no āķa,kas itkā veicina āķa pagriešanos uz leju un ieciršanos zivs mutē.Doma ,ka pa vāju bija noregulēta spolei auklas brīvlaišana - aizmugurējā bremze,kaut gan makšķerējot uz sistēmu ar drošības klipšiem vai in-line tā noregulēta tā derēja.Tad cik stingri tā būtu jānoregulē helikoptera sistēmai,protams ja tā bija tā vaina ?
nē, nav vaina spoles regulēšanā. helikoptera sistēmai ir niķis aizcirsties švakāk, tādēļ jau arī to tik reti lieto. izlīdzēties var mēģināt ar lielāku svinu. arī ar īsāku pavadiņu mazliet labāk būs. redz, viss atkarīgs, uz kuru pusi karpa dodas - ja prom no svina, tad ok, bet ja uz sāniem, tad sanāk tāda kā amortizācija. protams, arī āķa asumam jābūt super. es ķertu uz helikopteri tā, ka svins krīt nost (mazliet jāpadarbojas ar galvu un pva).