Aivars Rudzinskis

Aivars Rudzinskis

Makšķerē karpas Latvijā un ārpus tās robežām kopš 1997. gada piekopjot moderno "noķer un atlaid" principu kā arī visas iespējas, ko piedāvā modernās karpu makšķerēšanas teorijas. Vai tas ir ezers vai upe Latvijā, Volga, Ebro, St.Lawrence vai cita tūristu iecienīta karpu vieta pasaulē - jautājiet un mēģināsim kopīgi rast atbildes.

Karpa nav ēdiens, karpa ir draugs

Atbildes

Jautā kccompany

Sveiks.

Šobrīd apstrādāju kādu ezeru X kas atrodas diezgan purvainā vietā,pēc nostāstiem diezgan smuki eksemplāri esot iekšā-bet šobrīd bez panākumiem.Iebarošanai lietoju peletes ,grieztas boilas,kukurūzu,mazliet kombikormu.

Gultne cieta.Boilas uz sistēmas jau pēc stundas ir stipri piesūkušās ar dūņu smaržu.Ar ko barot? Kā ķert?

Atbild Aivars Rudzinskis

es gan ne visai saprotu, kā uz cietas gultnes var rasties dūņu smarža, tur taču dūņu nav? varbūt tas no ūdens?

katrā ziņā mēģini uz popapiem, var pacelt arī augstāk, ja tās dūņasbaigi uzmācas.

Atbildēts: 12.septembris 2010, 23:02 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā Copinieks

Čaw!

Neesmu karpu makšķerēšanas specs, tāpēc aizbraucot uz kādu dīķi parasti sienu barotavu un apakšā ar metāla stīpiņu divus āķus uz tās. Pagājušo reizi vienā dīķī bija fantastiska cope - kopā kādas 40 copes, taču tikai 13 no tām realizētas, jo pārējās karpas bija vai nu pārkodušas vai ar spuru aizķērušas un norāvušas āķi uz kuru, tā bija piecopējusi. Aukla itkā normāla - 0,3 , āķus arī itkā pareizi sienu, tāpēc nesaprotu, kas par vainu? Vai vari nedaudz pakomentēt šo situāciju?

Vēl viena lieta - ir tāda doma pievērsties karpu copei ar boilām, taču nesaprotu, kā jātaisa iesācēju sistēma, un kas iesācējam vajadzīgs! Esmu izlasījis visus jūsu jautājumus, par kātiem apmēram skaidrs, signalizatoriem arī, taču pati sistēma no kāta līdz boilai nav skaidra. Varbūt varētu uzrakstīt vienu kārtīgu rakstu iesācējam? Jo nesaprotu gandrīz neko, un es neesmu vienīgais. Tāpēc būtu forši ja tu kaut ko tādu varētu uzrakstīt, ar visām bildēm kas, kā un ko, tad noteikti daudz vairāk makšķernieku sāktu pievērsties karpu copei! Protams, varbūt esi to rakstījis, taču pirmo copes lietu žurnālu man diemžēl nav!

Ar cieņu: Copinieks!

Atbild Aivars Rudzinskis

par tām sistēmām ar divām pavadiņām - nu pirmām kārtām vajadzētu pāriet uz vienu, no otras tāpat nav daudz jēgas, tad meklēt vainu, kur kas trūkst un kāpēc. par pamatlietām - varbūt arī kādu reizi uztaisīšu tādu gabalu, bet līdz tam laikam visdrošāk būtu aizstaigāt līdz kādam veikalam, piem, karpu namam - tur ir gatavas sasietas pavadiņas un sistēmas (paraudziņi), ko apskatīt un izpētīt, un pārdevējs, kas uz pirkstiem parādīs, kā to dabūt gatavu. un tas neko nemaksā! ja grūti tikt uz rīgu, tad gan varbūt jāgaida kāds apjomīgāks publicējums.

Atbildēts: 12.septembris 2010, 22:59 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā coopmanis

sveiks! ka tad isti atskirt karpu mati no tevina? zinu ka pec vedera.. ka isti un pec ka? paldies! :)

Atbild Aivars Rudzinskis

nu ja, šis jautājums prasīja mazliet zinātniska pētījuma, toties tagad varu atbildēt skaidri. pa lielam, tēviņi ir slaidāki un atlētiskāki, mātītes resnākas. tā būtu pamata atšķirība, ko zin praktiski visi. 100% droši dzimumu var noteikt tikai nārsta laikā, kad nedaudz uzspiežot no tēviņa nāk pieņi, no mātītes ikri. pārējā laikā būtu jāpēta urinācijas atvere, kas ir neliels caurumiņš pie anālās atveres - mātītēm tā parasti ir lielāka, jo pa to tiek dētas olas. tomēr šīs atšķirības var būt grūti pamanāmas un nenoteiktas.

Atbildēts: 12.septembris 2010, 22:54 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā agnoss

labdien. kādas domas par tagrider bedchair ir jēga tādu pirkt vai tā būs izmesta nauda, man 125kg un 2 m. vai varbut var ieteikt kāda butu labāka. paldies.

Atbild Aivars Rudzinskis

ražotājs man ir nezināms, spriežot pēc cenas un svara, salūzīs pēc pāris reizēm (mans viedoklis). Karpu namā ir Fox Evolution gulta uz vietas, vajag aizbraukt un iegulties. izturības ziņā tā noteikti kalpos daudzus gadus, man ir tāda pati. tomēr tās garums ir 200, platums pietiekoši liels. lielāka man zināmā ir'JRC Cocoon excel, tā ir 220 gara un ļoti plata. http://www.jrc-fishing.co.uk/catalogue/bedchairs-chairs,715/bedchairs,... , ērti pasūtīt Fishbon veikalā. tomēr ar 220 gultu ir jāpiedomā, vai tā līdīs iekšā teltī, vienvietīgajās lielākoties nelīdīs. citus variantus es neskatītos, jo internetā no ārzemēm pasūtīt būs dārgs transports.

Atbildēts: 2.septembris 2010, 19:49 | 3 komentāri | Adrese atbildei
Jautā LGuntis

Sveiks Aivar!Jautājums ir par ilgas darbības boilām(zivīm boilas neapnīk,viņas tās ēd un ēd un ēdīs un vēl prasīs :) ) kā piemēram Trigga.Tev patīk testēt daudzu ražotāju boilas un ''atkost'' to darbību.Kā ir novērots tās krāsainās un smaržīgās boiliņas karpu ilgi nenotur.Ir ūdenstilpne kurā karpas dievina triggu un citu neko negrib,turpretim citā ūdenstilpnē to ignorē. Nezini vai no Richworth boilu klāsta bez KG1 ir vēl kādas ilglaicīgi strādājošas boilas.Vai varbūt vari ieteikt citu pārbaudītu mantu ar kuru varētu pastrādāt. Jau iepriekš paldies Tev.

Atbild Aivars Rudzinskis

man pašam bija labi rezultāti uz mainline pulse. arī latvijā, turklāt man pamazām veidojas aizdoma, ka pulse piesaista karpas ātrāk nekā trigga. bet to tā no pāris copes reizēm grūti saskaitīt. pulse un citas mainline boilas gan ir tikai saldētas. arī triggu var mēģināt taisīt pats. vislabāk triggu kombinēt paštaisītu kopā ar gatavu vienā ūdenī. to iesaka arī pats ražotājs. vēl triggai gatavošanas procesā var pievienot GLM ekstraktu vai Robin Red - abos gadījumos rezultāti mēdz uzlaboties. paštaisītās noteikti darbosies vēl ilglaicīgāk, jo tajās nav konservantu. no nutrabaits es noteikti ieteiktu padarboties arī ar trigga ice (arī vasarā) vai G-force. uz g-force zinu, ka daudzi ķer latvijā. no mainline vēl noteikti būtu jābūt labiem rezultātiem čakli pabarojot ar active-8, cell, vai maple-8. no richworth par barības boilām tiek uzskatītas kg1, laikam arī ultra-plex un tutti-frutti. un vēl tur ir jauns XLR8

Atbildēts: 1.septembris 2010, 22:53 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā leoniids

saprotu ka ja gribi kjert ar boilaam tad jabaro ar boilaam.

bet tiiri finansiaalu apsveerumu deelj varbuut var megjinaat(un vai buus jeega)veikalaa pirktajai bariibai+kanjepiitei uc jaukaam lietaam ,likt klaat taas pasas garsas piem(tuti-fruti) atraktoru?lidz ar to galds smarzos taapat kaa boila uz mata?un nedaudz varbuut var" nozmiegties" ar piebarosanu ar pasaam boilaam?

Atbild Aivars Rudzinskis

tās nu ir pilnīgas aplamības, ka obligāti jābaro ar boilām. tieši tādēļ augstas atraktivitātes boilas ir domātas (tās krāsainās, ko pārdod veikalos), ka pilnīgi pietiek ar vienu boilu uz mata, lai vilktu karpas. vēl vairāk tas attiecas uz spilgtajiem popapiem - tās vispār ir tik pārsātinātas ar atraktoriem, ka lietojamas tikai un vienīgi vienas pašas - protams, papildinot barības galdu ar kaņepēm, kukurūzu, birstošo barību, granulām un da jeb ko, kas tavuprāt varētu piesaistīt karpas uzmanību un noturēt to pie vietas. un nemaz nav obligāti likt to pašu atraktoru - dažreiz tieši atšķirība ir tā, kas nostrādā.

Atbildēts: 27.augusts 2010, 22:25 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā aaapsis

Sveiks!!!

Tad kā atšķirt barības boilas no augstas atraktivitātes boilas?

Atbild Aivars Rudzinskis

vislabāk no apraksta - katram ražotājam ir mājas lapa ar produktu katalogu, katrai boilai vai ar to saistītajam miksam - vismaz kaut kāds apraksts. aprakstā meklē vārdus "food source" - tie arī visdrošāk nozīmē barības boilu. barības boilām parasti nav krāsvielas klāt, tām nav arī kādas dabā zināmas smaržas.

Atbildēts: 26.augusts 2010, 22:21 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā janiz

Sveiki!

Gribētos paturpināt manu iepriekš uzdoto jautājumu!

Par ķīmisko aromātu smaržigajām boilām: vai tad smirdīgajām tāds nepiemīt? tam pašam Trigga? Tāda smarža taču arī dabā tik spēcīga nav sastopama, noteikti ir ķīmija... Ja nu vienīgi tāda ķīmija pēc kilograma iebarošanas karpai tik un tā patīk, bet to jau varam tikai minēt.

Kā ar boilu krāsām? Vai tai ir sakars ar grunti/dziļumu/karpu paradumiem? Mani novērojumi, ka sarkanā (zemene), vai nu krāsas vai saržas dēl pasliktina rezultātus.

Runājot par iebarošanu ar ļoti lielu daudzumu boilu, vai nevarētu būt tā ka cope ilgi jāgaida tieši tā iemesla dēļ, ka karpām ilgi jāuzlasa lielais boilu skaits? Var jau būt ka tikai mēs tā domājam, ka tā izvēlēsies atšķirīgo (ar pop-up) vai spēcīgāku smaržu kad būs pienākusi iebarotajā vietā, bet īstenība to ņem kad nekā cita vairs nav...

Atbild Aivars Rudzinskis

trigga ir barības boila un barības boilās nav tādu sastāvdaļu, kurus būtu iespējams pārdozēt. tieši tādēļ ieberot kaut vai 50kg barības boilu vienā vietā, karpa nāks klāt un barosies. savukārt, ja iebērsi 50kg boilu ar atraktoru (ne tikai saldu, kaut vai piemēram monster crab) tad kopējais atraktora daudzums ūdenī var sasniegt tādu koncentrāciju vienā vietā, ka sāk atbaidīt. tieši tas var būt par iemeslu tam, ka tādās reizēs cope ilgi jāgaida.

krāsai neapšaubāmi ir nozīme, tā var gan pievilināt, gan ne. ja nestrādā sarkana zemene, pamēģini sarkanu citu boilu - ja arī tā nestrādās, varēs domāt, ka pie vainas krāsa. esmu bijis ūdeņos, kur ir pilnīgi vienalga, kāda boila, ka tik tā ir dzeltena.

tas, cik lielā ātrumā karpas ir spējīgas uzlasīt lielu daudzumu boilu ir atkarīgs no to koncentrācijas vienā vietā. ja pienāk bars salīdzinoši nelielu karpu, tās notīrīs arī desmit kilogramus īsā laikā. savukārt vienai karpai tas var aizņemt pat nedēļu. par to, vai izvēlēsies atšķirīgo vai ne - situācijas var būt gan tādas gan tādas. jo lielāka karpa, jo tā uzmanīgāka un mazāk ķersies uz kaut ko atšķirīgu, bet ēdīs tikai to, par ko ir stipri pārliecināta, ka tas ir droši. man pašam ir bijis tā, ka ieliekot āķi un uzberot kilogramu boilu cope seko pēc 10 minūtēm - tādēļ, ka āķa boila bija nedaudz atšķirīga - sadipota. turklāt bilde atkārtojās vairākas reizes. nedomāju, ka karpas bij paspējušas nolasīt to kilogramu desmit minūšu laikā. bet vēlreiz - var būt arī tā, ka barības boilas nolasa, bet vienīgo atšķirīgo atstāj neaiztiktu. un tad piepeld cita karpa un apēd to vienīgo palikušo. pa leilam - augstas atraktivitātes boilas nebaro lielos daudzumos, bet piemet klāt pēc katras copes. savukārt baribas boilas parasti baro uzreiz ar lielu daudzumu.

Atbildēts: 25.augusts 2010, 18:02 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā uldiskrumins

Sveiks.Kādu taktiku ieteiktu? ezers ļoti sekls,kādi 40-60cm galīgi purvaina grunts,neviena cieta pleķīša kur varētu iebarot karpas,kuras ezerā ir ļoti daudz,gan lielas gan mazas(caurām dienām redz ka lēkā)Esmu mēģinājis barot ar kukurūzu ,bet liekas ka karpu ar to vien nevar piesaistīt.Mēģināju ar dažādām veikala barībām,bet tās iegrimst dūņās un efekta nekāda,visa grunts burbuļo un ķeras tikai līņi,ruduļi,karūsas.

Atbild Aivars Rudzinskis

kopumā ņemot no dūņām nevajadzētu tik ļoti baidīties, karpas pa tām rokās un meklē sev barību, atradīs arī tevis iebaroto. es nezinu, ko tu domā ar vārdiem "dažādas veikala barības", bet jādomā, ka tās nav boilas. lai ķertu dūņainās vietās klasiski izmanto pop-up peldošās boilas, kuras nobalansējot ar mazu sviniņu panāk, ka boila atrodas tieši virs dūņām - tādā veidā karpai tā ir labāk pamanāma. lai to izdarītu, jāsaprot, cik dziļas tās dūņas ir, jo svins tajās var iegrimt dziļi un ieraut sev līdzi visu pavadiņu. atbilstoši tam tad arī vajadzētu noteikt pavadiņas garumu un arī censties piemeklēt vieglāku svinu, kas mazāk iegrimst. no otras puses, arī dūņās iegrimušu boilu karpas noteikti atradīs, jo kā jau teicu, tām patīk rakties un atrast tur sev barību.

cita lieta, ka tādā seklumā ir gaišs kā dienā un karpas ļoti labi redz visas tavas auklas - iespējams, tās atbaida lielās zivis. jāpiedomā, kā nomaskēt.

pavisam cits variants tādā seklumā- ķert no ūdens virsmas, bet atkal jābūt ļoti uzmanīgam un pacietīgam.

tomēr visā visumā jādomā, ka visu jau dari pareizi, ja jau līņi ķeras. boilas galvenā fiška jau ir tā, ka mazajām zivtiņām tā nav pa zobam un uz to uzsēžas tikai karpas. tā kā atliek vien atrast pareizo boilu.

Atbildēts: 24.augusts 2010, 22:08 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Wild_Carp

gribēju pajautāt par boilu izmēriem un smaržām! pats pirmo gadu mēģinu ko ķert, un ir jautājums vai rudenī vajag lielākas boilas nekā siltajā laikā? un ja iecienītas ir saldās smaržas boilas, vai rudenī tās strādās, vai jāmeklē speciāli aukstākam udenim?

zinu ka ir piemēram tigra un tigra ice kas tjipa ir aukstam ūdenim , bet man nepārliecina šīs, jo ķerts tikai uz saldajām un prāts saka ka nevajadzētu neko mainīt, kā tur īstenībā ir???

Atbild Aivars Rudzinskis

speciāli tev septembra žurnālā būs materiāls par saldajām un smirdīgajām. sagaidi, izlasi un kļūsi krietni gudrāks.

Atbildēts: 24.augusts 2010, 21:57 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager