Aivars Rudzinskis

Aivars Rudzinskis

Makšķerē karpas Latvijā un ārpus tās robežām kopš 1997. gada piekopjot moderno "noķer un atlaid" principu kā arī visas iespējas, ko piedāvā modernās karpu makšķerēšanas teorijas. Vai tas ir ezers vai upe Latvijā, Volga, Ebro, St.Lawrence vai cita tūristu iecienīta karpu vieta pasaulē - jautājiet un mēģināsim kopīgi rast atbildes.

Karpa nav ēdiens, karpa ir draugs

Jautā pariss

Sveiks,Aivar!Gribēju pajautāt tavu viedokli.Vai patreizējais karstums nav mazinājis karpu apetīti?jau vairāk kā mēnesi nav rezultātu,lai gan izmantoju tikai labākās boilas(nutrabaits,richvoorth)un ļoti dažādas.Pirms tam uz tām bija ļoti labi rezultāti.lai gan karpu ,,spēlēšanās,,ir ļoti aktīva.Nelīdz pat pirms copes 3 dienas iebarošana,tai skaitā ar boilām.paldies par atbildi.

pats šīs nedēļas uz copi neesmu bijis, bet biju piebraucis kaķīša maratonā. kamandām, kas normāli ķēra arī bija ļoti normāli rezultāti. tipa pa 10 karpām virs 3 kg dienā plus ļoti daudz mazākas. tas šajās brīvdienās. pagājušajos gados man arī bija tā, ka karstajās jūlija dienās un arī naktīs bija grūti dabūt copi tur, kur tā bija maijā un jūnijā. tas drīzāk saistās ar skābekļa daudzumu ūdenī, jo ilgstošs stabils laiks bez lieliem vējiem un lietus, kā arī sazēlušie ūdensaugi viss kopā to skābekļa daudzumu samazina. tas gan atšķiras no ūdens uz ūdeni, vairāk tā ir mazajos dīķos un ezeriņos. tādēļ šajos laikos (tāpat kā jebkuros citos) karpa ir, pirmkārt, jāmeklē. bieži tā ilgstoši sauļojas kaut kur zāļu vai krūmu tuvumā un viņu var ar acīm redzēt. pierunāt ķerties ir pagrūti, bet nav neiespējami, jo kaut ko jau viņa ēd. cita lieta, ka ēd viņa tādos apstākļos ļoti maz un intensīva piebarošana ir taisnais ceļš uz necopēšanu. tāpēc es aprobežojos ar vienu spilgtu boilu uz āķa un maksimums ļoti mazu pva maisiņu. otrs variants - ķert no ūdens virsas. trešais variants - t.s. zig-rig, ar kuru paceļ boilu ūdens vidējā slāni vai pat pārdesmit centimetru zem ūdens virsas. ceturtais variants - meklēt viņu starp zālēm, sevišķi stipri aizaugušos ūdeņos viņai starp zālēm ir tik daudz, ko ēst, ka uz tavām boilām var arī negribēties skatīties, ja tās atrodas klajā laukā. piektais variants - meklēt kādu upīšu ietekas, kas varētu ienest vairāk skābekļa, varbūt ēnainākas vietas zem krūmiem, varbūt vēl kur citur. sestais variants- doties uz lielākiem un plašākiem ūdeņiem vai arī upēm, kur skābekļa šobrīd ir pietiekoši un karpu aktivitāte noteikti ir līmenī.

Atbildēts: 28.jūlijs 2008, 22:36 | Komentēt | Adrese atbildei
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager