Aivars Rudzinskis

Aivars Rudzinskis

Makšķerē karpas Latvijā un ārpus tās robežām kopš 1997. gada piekopjot moderno "noķer un atlaid" principu kā arī visas iespējas, ko piedāvā modernās karpu makšķerēšanas teorijas. Vai tas ir ezers vai upe Latvijā, Volga, Ebro, St.Lawrence vai cita tūristu iecienīta karpu vieta pasaulē - jautājiet un mēģināsim kopīgi rast atbildes.

Karpa nav ēdiens, karpa ir draugs

Jautā kredo

Sveicināti, esmu atradis dīķi, kurā ir karpas, bet diemžēl tas ir uzpludināts uz nenozāģētiem krūmiem. Kādu sistēmu un pamatauklu varētu ieteikt, lai varētu noķert "krūmu" karpu, jo faktiski copes gadījumā 75% gadījumos tā ievelk zaros. Pašam, patiesi ir žēl tās karpas ar saplēstajām mutēm un protams arī norautās sistēmas.. Esmu runājis ar saimnieku par bezzaru sektoru izveidi, bet diemžēl...

vienā vārdā es neieteiktu ar tādām vietām sākt. ja nu nav citas izvēles tad: 1. izvēlies tādu vietu, lai vismaz izvadot karpu taisnā līnijā, krūmu nebūtu pa ceļam. 2. noteikti izmanto sistēmu ar nost krītošu svinu - tad izvadīšanas laikā karpa pacelsies augstāk un tai būs mazāk iespēju aizķerties. 3. nebaro pašos krūmos bet pēc iespējas tālu no tiem - mēģini izvilināt karpu ārā no slēptuvēm. visu dienu jau tās tāpat tur neuzturas, jo tur nav, ko ēst - tās barības meklējumos dodas apkārt un tev jānostājas to ceļā ar savu barību. 4. makšķeri met vismaz pāris metrus nost no krūmiem. ja tie nav redzami, izpēti to atrašanās vietas, savādāk nemaz nesāc copēt. 5. auklu un pavadiņu izvēlies vismaz 25lb, bet labāk 45lb pavadiņai un šoklīderim 6. kātu ļoti stingri nostiprini krastā, kaut vai piesien. spoles bremzi aizgriez ciet gandrīz līdz maksimumam - tikai tik, lai nepārtrūkst aukla. nekādu baitrunner mehānismu. kātu nofiksē vienā līnijā ar auklu. svingeri uz vissmagāko pozīciju, aukla maksimāli nostiepta, signalizators uz maksimālo jūtību. pats krēslā blakus kātam un pēc iespējas vēro auklu un kātu. piecirtiens uz vismazāko dzīvību auklā vai kātā. tādā veidā paspēsi piecirst un ar spēku novilkt karpu nost no krūmiem. vienkāršākais veids ir uzreiz pēc pieciršanas strauji kāpties atpakaļ. kad esi dabūjis karpu brīvākā ūdenī, bremzi nedaudz jāatlaiž, sevišķi pašās izvadīšanas beigās. 7. ja karpa tomēr ieiet krūmos, nesteidzies raut nost. pilnībā atbrīvo auklu, lai karpa nejūt pretestību un atstāj kātu uz mietiņiem un signalizatora. nereti pēc kāda laika (dažreiz pusstundas, stundas) karpa pati atbrīvosies un varēsi atsākt izvadīšanu. 8. ideāli, ja ir laiva, tad aizķeršanās gadījumā var braukt karpai pakaļ. braucot ar laivu apkārt zacepam vienā un pēc tam otrā virzienā, karpu nereti izdodas atbrīvot. katrā ziņā tā nemēdz tā baigi aptīties ap kokiem, tā vienkārši tur ielien un mēģina turēties. saki ezera saimniekam, ka ja nevar iztīrīt krūmus, lai vismaz nodrošina iespējas aizbraukt ar laivu pakaļ. 9. atceries, ka ja kaut kas neizdodas un karpa ieiet zacepā, noteikti kaut ko pamaini, izdomā, kur bija kļūda, ko var pilnveidot. nevajag visu darīt tieši tāpat vēlreiz ar domu, moš šoreiz paveiksies - tā tikai saplēstu un nobendētu karpu skaits pieaugs. 10. visu augšminēto nevajag darīt šmigā un arī naktī ne - nekas nesanāks! galvenais - nebaidīties no forsētās izvadīšanas! man, piemēram, ar šādu tehniku ir izdevies izvilkt 18kg nedodot karpai ne metra brīva skrējiena.

Atbildēts: 14.jūnijs 2013, 14:33 | Komentēt | Adrese atbildei
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager