uz mata liekamās dipojam. jo ilgāk, jo labāk. var dažas minūtes, ilgstošākam efektam - dienas, nedēļas, mēneši. jo ilgāk dipojam, jo dziļāk tas boilā iesūcas un attiecīgi ilgāk arī ūdenī izplatās. dipos ir aminoskābes pareizā koncentrācijā plus atraktors. ļoti labi ir arī spreji, uzpūt pirms iemetiena un efekts rokā. nez kādēļ pie mums reti, kas šos izmanto, kaut gan rezultāts tiešām ir neslikts. turklāt pūst var visneiedomajamākās kombinācijas.
iebarojamās boilas arī var apviļāt, piemēram, ar kādu no mainline enhancer vai kaut vai multimino, tomēr jārēķinās, ka jebkura tāda boilu apstrāde izmainīs to garšu un, iespējams, karpas pievilinās, bet nelabas garšas dēļ karpas tās boilas neēdīs. iebarošanas ar boilām ideja jau ir tajā, lai karpas uz konkrētām boilām "uzsēstos".
jāsaprot, ka labu ražotāju boilās sastāvs, tai skaitā aminoskābju komplekts ir optimālā līmenī un mainīt šo balansu ir riskanti - kaut vai minētās garšas dēļ. lai iebarojamās boilas strādātu ātrāk ir vairāki ļoti efektīvi risinājumi:
1. kombinēt barības boilas, kas parasti ir tumšas ar spilgtām augstas atraktivitātes boilām (vizuālais un smaržas efekts). piemēram, barot ar trigga un tecni-spice kombinācijā 5:1
2. barojamās boilas pārgriezt uz pusēm vai smalcināt- griezuma vietā iekšā esošie aromāti, tai skaitā aminoskābes izplatīsies daudz straujāk.
3. apliet barojamās boilas ar verdošu ūdeni tieši pirms iebarošanas.
4. kādu pusstundu boilas pamērcēt ezera ūdenī. sevišķi, ja baro ar paštaisītām žāvētām boilām - pēc izmērcēšanas tās kļūst kā svaigas.
ja ar to ir par maz, tad jādarbina granulas (pellets) - tās šķīst ūdenī un izplata tajās esošās barības vielas krietni ātrāk par boilām. tikai jārēķinās, ka pēc pāris stundām būs izšķīdušas un nāksies papildināt, arī naktī. tad nak birstošās barības, kuras jau var piesūcināt ar visu pēc sirds patikas - tās veidos zemūdens mākoņus un vispār nav apēdamas, toties ātri aizskalosies un baltās zivis notiesās minūtēs. resp - jo ātrāks efekts, jo īsāku laiku tas darbojas un otrādi.
Pievieno savu komentāru