Aivars Rudzinskis

Aivars Rudzinskis

Makšķerē karpas Latvijā un ārpus tās robežām kopš 1997. gada piekopjot moderno "noķer un atlaid" principu kā arī visas iespējas, ko piedāvā modernās karpu makšķerēšanas teorijas. Vai tas ir ezers vai upe Latvijā, Volga, Ebro, St.Lawrence vai cita tūristu iecienīta karpu vieta pasaulē - jautājiet un mēģināsim kopīgi rast atbildes.

Karpa nav ēdiens, karpa ir draugs

Jautā baiter

Sveicināts, Aivar!

Man pie Tevis jautājums par auklu, kas tiek lietota marķiera kātam. Ļoti bieži tā tiek ražota variantā divi vienā (spodam un marķierim viena un tā pati). Šajā izpildījumā tā parasti ir peldošā.

Jautājuma būtība sekojoša- ja lietoju marķieri tikai dziļuma mērīšanai un grunts pētīšanai, tad viss ir loģiski. Bet situācijā kad vēlos atstāt marķieri uz vietas visas sesijas laikā...vai nevajadzētu lietot grimstošu variantu (lai maksimāli maz traucētu zivs izvadīšanai). Paldies jau iepriekš!

karpu makšķerēšanā tāpat kā jebkurā citā štellē loģika vienmēr uzvar. cita lieta, ka tāda marķiera turēšana ūdenī copi diez ko neuzlabo, jo lieka aukla tomēr zivis biedē, pat tad, ja tā ir nogrimusi. kad marķeris nolikts tajā vietā, kurā gribi iemest, dari tā: 1. lai notektu metiena virzienu, izvēlies orientieri pretējā krastā. vislabāk, ja tas ir kaut kas, kas paceļas virs kopējās ainavas (koks, stabs, māja utml.), tad to varēs saskatīt arī naktī. 2. nomēra attālumu un atzīmē to uz makšeres spoles auklas. visvienkāršākais būtu novilkt lejā marķieri līdz svinam, ieklipsēt marķiera auklu spolē, ietīt to visu iekšā, tad gar krastu atkal iztīt līdz klipsējumam. tad šai auklai blakus nostiept makšķeres auklu un attiecīgi ieklipsēt to. tad metiens būs tieši tik tālu, cik ūdenī bija marķieris. tieši tāpat rīkojas ar spoda auklu. copes laikā, protams, auklu atklipsē vaļā pēc iemetiena, bet pirms pārmešanas atkal ieklipsē. drošības labad var arī veikt atzīmi uz auklas ar ūdensizturīgu marķieri vai iesienot mazu mezgliņu no kādas tievas pītās auklas, piemēram. metot iekšā makšķeri vai spodu ar ieklipsētu auklu vienmēr lidojuma beigās turi kātu vertikāli vienā rokā, tad roka un kāts kopā amortizēs sitienu un neviena aukla nepārtrūks. šādā veidā vari veikt ļoti precīzus iemetienus kaut vai simts reižu. tāpat vari arī veikt korekcijas, ja neķeras - saīsināt vai pagarināt distanci, paņemt kādu grādu pa labi vai pa kreisi. nereti tieši šāda neliela korekcija atnes veiksmi.

Atbildēts: 9.septembris 2013, 23:09 | Komentēt | Adrese atbildei
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager