Aivars Rudzinskis

Aivars Rudzinskis

Makšķerē karpas Latvijā un ārpus tās robežām kopš 1997. gada piekopjot moderno "noķer un atlaid" principu kā arī visas iespējas, ko piedāvā modernās karpu makšķerēšanas teorijas. Vai tas ir ezers vai upe Latvijā, Volga, Ebro, St.Lawrence vai cita tūristu iecienīta karpu vieta pasaulē - jautājiet un mēģināsim kopīgi rast atbildes.

Karpa nav ēdiens, karpa ir draugs

Jautā zuja

Sveiks,Aivar!

Trešo reizi pēdējo gadu laikā trāpu ezerā,kur grunts pārklāta ar grūti prognozējama biezuma zāļu paklāju. Pēc ehalota nevar īsti saprast,cik biezs tas kurā vietā ir. Apmēram 150 metri no krasta,kur dziļumsno 3 metriem aiziet uz 4-5 metri,izskatās,ka zāļu apakšā vairs nav,bet pēc visa spriežot arī karpas tur neuzturās. Mēģināju barot,vedu iekšā ar laivu,bet bez rezultātiem.Nākošajā dienā divus kātus,vienu ar čodu otru ar zig-rigu mēģināju zālēs,bet arī bez rezultātiem. Saprotu,ka īpaši populāri šādi ezeri karpiniekiem nav,bet iekšā ir dūšīgas karpas un labprāt pasportotu. Varbūt vari ieteikt kādu gudrību?!

Paldies!

pavasarī 4,5 m dziļumā ūdens visdrīzāk ir ļoti auksts un tādā vietā cerēt uz copi ir saražģīti. vasarā, rudenī gan. pavasaris ir jāizmanto, lai karpas ķertu acīmredzamās siltās un seklās vietās. tālāk par konkrēto situāciju: tāda veida copē māksla darboties ar eholoti un citiem zemūdens pētīšanas līdzekļiem ir ļoti ļoti svarīga. ir jāatrod zivju ceļi pirms sāc barošanu. ir gadījies stundām braukāt un braukāt, dažreiz mačos tikai trešajā vai ceturtajā dienā izdodas. Tevis izvēlētā taktika ir pats vienkāršākais variants un tādēļ droši vien vismazefektīvākais. protams, neredzot to ūdeni man ir grūti ko precīzu pateikt, bet visdrīzāk, ka jāmeklē zālēs. visticamāk, tās zāles nav vienas un tās pašas krasta tuvumā un 3 metru dziļumā. nereti tāds paklājs tikai sākumā liekas pilnīgi viendabīgs, bet rūpīgāk papētot tajā var atrast brīvus laukumiņus un koridorus, kas tos savieno. karpas, ja viņas tur ir, pamatā uzturas zālēs un kustoties un barojoties šādus ceļus un barības galdus pašas izveido. kvalitatīva eholote ar piem, down imaging dod skaidrāku ainu nekā vienkāršākie melnbaltie modeļi. ļoti ļoti lēni un daudzas reizes braukājot pa sektoru var noveikties un kāds tukšāks laukums atrasties. vēl efektīvāk ir mēģināt saulainā laikā skatīties ar akvaskopu vai vismaz parastajām snorkelēšanas brillēm. vēl ideālāks, protams, ir zemūdens kameras variants - ar to noteikti var atrast tādas vietas visātrāk un vienkāršāk. ja eholotē tomēr izdodas saskatīt ko neierastu, liecies uz enkura un konkrēto vietu iztausti, piemēram, ar pītajā auklā iesietu svinu. ja ir prakse darboties ar marķiera kātu, tad to pašu var darīt arī no noenkurotas laivas - tas ir lētākais un visefektīvākais variants. visbeidzot, var arī darīt pilnīgi otrādi - uz dullo iezīmēt kādu punktu zālēs un barot to no sirds kādas vairākas dienas, vislabāk ar kaut kādu kaņepju, kukurūzas, krāsainu boilu un dažādu šķidrumu maisījumu. dažu dienu laikā karpas pašas iztīrīs tajā vietā laukumu, kurā tad arī droši varēsi copēt. šis variants, protams, var arī nenostrādāt, bet tad vismaz zināsi, ka karpu tajā vietā nav.

Atbildēts: 18.maijs 2015, 00:49 | Komentēt | Adrese atbildei
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager