Aivars Rudzinskis

Aivars Rudzinskis

Makšķerē karpas Latvijā un ārpus tās robežām kopš 1997. gada piekopjot moderno "noķer un atlaid" principu kā arī visas iespējas, ko piedāvā modernās karpu makšķerēšanas teorijas. Vai tas ir ezers vai upe Latvijā, Volga, Ebro, St.Lawrence vai cita tūristu iecienīta karpu vieta pasaulē - jautājiet un mēģināsim kopīgi rast atbildes.

Karpa nav ēdiens, karpa ir draugs

Jautā Stalis

Sveiki! Pats nodarbojos ar karpu makšķerēšanu jau gadus 5 un esmu izgājis visam cauri. Bet šo rudeni mums pastāstijā kāds cilvēks par meža ezeru, kur āgrāk zinatnisku iemeslu dēļ laistas iekšā karpas (laiks jau pagājis cik sapratu gadi 20). Ezers ļoti duņains un cik sapratu tas arī bija tas apstāklis kapēc laida iekšā šīs zivis, lai izpētītu vai viņas spēj dzīvot tik milzīgā dūņu peļķē. Bet nu stāsts tāds, ka mans kolēģis aizbrauc, jo dzirdējis par ļoti lielām mammām. Aizbraucam 2dienas izmēģinājām tiešām daudz (atdzīšos katrs ar 4kātiem, itkā pārkāpts likums, bet nu to biju gatavs arī samaksāt, ja būtu) Vispār nulle mums abiem. Atnāk ap pulksten 6 vecīts sēž nekas, samaina vietu atkal nekas. Un tad skatos, tomēr atradis un cīņā pamatīga, pieskrienam palidzēt, dabujam laukā 11 ar kapeikām. (Paši nosvērām) vecitim jautājam, cik jamaksā lai viņš palaistu atpakaļ, viņš saka, ka zivis nēd un tās ķer tīri prieks pēc nu tas mūs iepriecē. Makšķerēja viņš ar labu Abu spininga kātu un spoli nepateikšu kādu un slidošais pludiņš aķis bija vispār mistika, kaut kas no PSRS laikiem ļoti liels. Galā Milzīgs naktstārps. Un vecīts mācēja stāstīt, ka viņš ejot staigajot var noķer tiešām labus eksemplārus. Lielāka, ko viņš ir noķēris esot +- 15niece. Man jautājums pēc šī stāsta, vai tiešām tā varētu būt, ka Karpām šajā duņainajā vietā, labāk iet pie sirds steiks nevis maize? Un negribētu tev publiski visiem pateikt šo vietu, bet varbūt varu uz pavasara copi uzaicināt tevi, jo nu tā ir kaut kāda mistika, mēs esam izmēģinājuši visu, bet onkulitis normāli velk, bet pāriet uz bernību pludiņu nu tiešām nevēlos, bet kustoņi tur atkal ir milzonīgi

nu, visvairāk mani satriec atziņa, ka esat izmēģinājuši pilnīgi visu. karpu makšķerešana ir joma, kurā pilņīgi visu nav iespējams izmēģināt visas dzīves laikā, kur nu vēl piecos gados vai pāris dienās. vismaz par sevi es nu noteikti neteikšu, ka esmu izmēģinājis pilnīgi visu, pat ne tuvu tam. spriežot pēc onkas uzvedības, viņš ļoti labi zināja vietas, ne jau nu uz dullo kaut kur iemeta. ja tu ķer vienā ezerā padsmit gadus, tad tu zini vietas līdz centimetram, kurās ķeras un kurās ne. tādēļ, ka jebkurā ūdenī ir vietas, kur karpas uzturas un vietas, kur tās ne ar kādu barošanu nepienāks.

kas attiecas uz jautājumu pludiņš vai gruntene, tad šādos apstākļos, kur, iespējams, dūņas ir metru dziļas, svins un boila iegrimst tajās tik dziļi, ka visčaklākā karpa neaizraksies. ja saki, ka esi izmēģinājis visu, vai esi 100% pārliecināts, ka tava ēsma vispār bija karpai sasniedzama? vai varbūt sameklējāt ar markeri vai eholotu cietas gultnes pleķīšus, uz kuriem karpas nāk baroties? iebarojāt tos un atstājāt mierā uz pāris dienām, tad vēl iebarojāt un pēc nedēļas sākāt ķert, ēsmu noliekot precīzi iebarotajā vietā? kaut gan ir tādi ezeri, kur dūņas ir tik škidras un tik biezas, ka pat ar markeri nenotieksi. tādās reizēs palīdz tikai peldēšana un niršana, lai izpētītu gultni. mēģinājāt? domāju, ka ne. bet vecītis, lai arī varbūt nav peldējis, viņam laika daudz, var iemest te un tur un agri vai vēlu uztrāpīs uz tādu punktiņu, kur ķeras. un viena pēc otras. otrs variants - varbūt viņa tārps dzīvo virs dūņām un ir karpai sasniedzams. tur tad arī tev jānoliek sava peldošā boila, kaut vai tas būtu divus metrus no iegrimušā svina. tautā to sauc par Zig-rig. mēģinājāt?

kas attiecas uz ēsmu - trekns naktstārps vienmēr ir ķēris karpas, sevišķi rudenī un pavasarī. klasiskās karpu makšķerēšanas piekritēji to nelieto, jo uzmauktu uz āķa karpa to ierij tik dziļi, ka atlaist un atbrīvot to var būt problemātiski. sacensībās dzīvās ēsmas vispār ir aizliegtas, un ne jau tādēļ, ka uz tām neķertos. var naktstārpu mēģināt uz mata uzvērt, bet tas arī ir stipri komplicēti, jo viņš, maita, ir garš un resns. tomēr ar pareizu vietas izvēli, iebarošanu un pacietību, laba boila vienalga dos labāku rezultātu nekā naktstārps. tapēc nemet plinti krūmos, kustini smadzenes un mēģini būt viltīgāks par karpu. un nekad nesaki, ka esi izmēģinājis visu! lai veicas.

Atbildēts: 26.marts 2009, 18:00 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Komentāri
 
Izlasīju šo garo jautājumu un tikpat garo atbildi. Interesanti. Bet. Vajadzēja no sākuma nepazīstamā vietā vismaz pāris stundu veltīt vizuālai ūdenstilpnes izpētei vai no rīta vai vakarā. Kad ir zivs aktīvākais uzvedīvas laiks barības meklēšanā. Ja tam nav laika, tad tāda lieta kā MARĶIERIS dod lielu izpratni par krunti. Vai ir dūņaina, vai akmeņaina. Cik biezs ir dūņu biezums. Jo pēc pieredzes ir bijis ka var sēdēt ilgi un diki, bet neizpētot grunti var barot vecās lapas un mēslot dūņas lai labāk aug labumā. Vai nu arī ir viens signalizātora pīkstiens un nekā vairāk. Vēl ir variants taisīt veco labo galdu kur guldīt sistēmu ievedot ar laivu vai precīzi metot. Vārdsakot tādiem aizaugušiem ezeriem kārtīgi ir jāpastrādā lai varētu ko noķert. Bet lai veicas, neko nedarot jau piemājas dīķī ar neko nenoķersi.
Tāpēc viss ir bez ļauna prāta Stalis
Ar cieņu CopesNams2.
31.03.09
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager