Sveiks,Aivar! Varbūt vari dot kādu padomu,kādu taktiku makšķerējot karpas piekopt ezerā,kur ir ļoti daudz un lieli brekši!
Paldies!
Makšķerē karpas Latvijā un ārpus tās robežām kopš 1997. gada piekopjot moderno "noķer un atlaid" principu kā arī visas iespējas, ko piedāvā modernās karpu makšķerēšanas teorijas. Vai tas ir ezers vai upe Latvijā, Volga, Ebro, St.Lawrence vai cita tūristu iecienīta karpu vieta pasaulē - jautājiet un mēģināsim kopīgi rast atbildes.
Karpa nav ēdiens, karpa ir draugs
Sveiks,Aivar! Varbūt vari dot kādu padomu,kādu taktiku makšķerējot karpas piekopt ezerā,kur ir ļoti daudz un lieli brekši!
Paldies!
Ja tā ir problēma, resp. viņi ķeras visu laiku un visur, tad varbūt labāk maini ezeru. man gan negribāetos domāt, ka tie ir visur un tieši turpat, kur jābūt karpām. katrā ziņā ir samērā droši, ka, ja brekši ķeras, tad karpu tur tuvumā nav. Varbūr vēl nav, bet var būt, ka nekad nebūs. tādēl jāsāk ar to, ka jāmaina vieta, dziļums. ja atrodi vietu, kur brekši neķeras, tā jau ir cerība uz karpas copi. Barības un arī ēsmas variācijas gan nav metode, ko būtu vērts mēģināt - ja brekši grib, tie ēd jebko no karpu barībām. arī izmērs nav glābējs. vienīgais, kas var kaut cik strādāt, ir ļoti ļoti cietas boilas. kaut kā tās baltās zivis jūt, ka netiks ar tādiem akmeņiem galā un nebāž tos mutē pat aiz intereses ne. vismaz mēnesi kaltētas pašrullētās boilas, kuru sastāvā iekļauts minimāls šķidruma daudzums, turklāt tās ir tā ilgāk vārītas - tādas supercietas boilas baltās zivis liek mierā, bet karpām ļoti ok. turklāt tas, ka ūdenī tās paliek mīkstākas, neko namaina. Trešais, bet ne visai drošs variants ir cīnīties ar tām pašām metodēm, ka cīnās ar mazajām karpiņām - barot vienu punktu un ķert pa malām, metot sāņus un/vai pāri iebarotajai vietai. karpas tādam mazo rīmu baram vidū nelien, drīzāk riņko apkārt un uzlasa, kas palicis pāri.
Pievieno savu komentāru