Aivars Rudzinskis

Aivars Rudzinskis

Makšķerē karpas Latvijā un ārpus tās robežām kopš 1997. gada piekopjot moderno "noķer un atlaid" principu kā arī visas iespējas, ko piedāvā modernās karpu makšķerēšanas teorijas. Vai tas ir ezers vai upe Latvijā, Volga, Ebro, St.Lawrence vai cita tūristu iecienīta karpu vieta pasaulē - jautājiet un mēģināsim kopīgi rast atbildes.

Karpa nav ēdiens, karpa ir draugs

Jautā mirtins

Neesmu karpu makšķernieks, bet šad tad sanāk paniekoties ar dīķu karpiņām. Plānoju apmeklēt vienu dīķi, kur grunts ir dūņas, jeb ļoti viegli gaisīgi dubļi. Vietām biezāki, vietām plānāki. Tagad domāju, ko lai dara ar barību. Nezinot vai konkrētajā vietā dubļu kārta ir plāna vai bieza, es to varu iegremdēt dubļos. Vai man mēģināt taisīt irdenāku barību? Vai kukurūzai ir tendence nogrimt dubļos. Vai ir vērts mēģināt taisīt puspeldošu ēsmu, ja galvenokārt copēju ar kukurūzu un mušu kāpuriem un likt to uz grunts, vai arī tomēr ja makšķerēju ar pludu, nelikt ēsmu uz grunts bet turēt piepaceltu? Saprotu, ka nopietnam karpiniekam šādā māžošanas nešķiet piedienīga,bet ja nu tomēr :D

3 varianti. 1. visrezultatīvākais - meklēt vietas ar cietu dibenu. kaut vai metru no krasta, kaut vai kaut kur starp zālēm un barot un ķert tur. jāapzinās, ka karpai gribēsies ēst to, kas ir uz āķa tur, kur tā parasti barojas. 2. ļoti iespējams, ka karpa spēj atrast barību tajā putrā. mute tai darbojas kā putekļusūcējs un izfiltrē ēdamo no visādiem mēsliem ārā, rakties pa dūņām barības meklējumos tai patīk, tādēļ ir iespējams, ka pat iegrimušu ēsmu tā atradīs. 3. peldoša barība un ēsma. vai nu pa virsu peldoša vai pusūdenī. sākot ar pāris centimetriem virs šī dūņu vai dubļu slāņa un beidzot ar pēdu zem ūdens virsmas - kaut ko garšīgu un interesantu tā paņems. šādos gadījumos iebarošanai izmanto kaut ko ļoti lēni grimstošu, parasti ļoti birstošu un arī pašķidrinātu ar kaut ko biezu, piem, kondensēto pienu, un baro regulāri un mazām porcijām veidojot ūdenī tādu kā barības stabu. tomēr visinteresantāk būs klusā un mierīgā stūrītī sašaut peldošu barību (baltmaizi vai vislabāk nopirkt peldošas granulas) un skatīties, kā pamazām sīkās zivtiņas pazudīs un parādīsies karpas. tad, vienam no kumosiņiem pievieno āķi un plikā auklā - aizzziet!

Atbildēts: 13.maijs 2009, 20:50 | Komentēt | Adrese atbildei
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager