Aivars Rudzinskis

Aivars Rudzinskis

Makšķerē karpas Latvijā un ārpus tās robežām kopš 1997. gada piekopjot moderno "noķer un atlaid" principu kā arī visas iespējas, ko piedāvā modernās karpu makšķerēšanas teorijas. Vai tas ir ezers vai upe Latvijā, Volga, Ebro, St.Lawrence vai cita tūristu iecienīta karpu vieta pasaulē - jautājiet un mēģināsim kopīgi rast atbildes.

Karpa nav ēdiens, karpa ir draugs

Jautā Krisjanis

Sveiki.

2005. gada rudenī tika ielaistas karpas jaunajā, lielākajā no visiem, dīķī. Pārsvarā 500g - 800g lielas (varbūt ap 50-80 gab).

Ar nepacietību gaidīju, kad beidzot varēšu puslīdz nopietni ķert karpas.

2006. vasarā (jūlijā) no laivas netālu no krasta (seklumā, ap 1.60 m dziļums) iemēģināju. Kā jau mazas un dumjas, ķērās daudz un bieži. Kopā laikam ķēru tikai kādas 3 reizes, skaidrs, ka jāgaida kamēr izaugs.

Šogad izdomāju, ka sākšu ķert no krasta, jo ar laivu ir čakars (dēļ vēja pārsvarā). Izvēlējos vietu un sāku. Dažreiz iebaroju, dažreiz nē. Sākumā ķērās gandrīz tik pat bieži kā pirms gada, bet tad, kaut kad nesen, ja nemaldos jūlija vidū nogrieza kā ar nazi. Karpas vairs vispār neķērās. Karūsas un līņi mierīgi griežas, nāk iebarotajā laikā, zog citiem domāto ēsmu, bet karpas nekā. Tikai nesen 2 gabalus (2,7 kg / 1,6 kg) noķēru, par ko nobrīnījos. Vienu vēlā vakarā, otru pa dienu, ļoti nervozi sagrāba un aizplēsa kā kauta. Protams, noteikti daudzi teiktu, ka nārsts utt. Bet nu, ūdens temperatūra tagad mainījās vairākas reizes un nārstam jau tā kā siltu vajag ilgāku laiku.

Nekas īpašs nav mainījies, barība tā pati (maize, kas pārstrādāta mīklā + mazliet barība smaržai). Nav nekādu baigo izmaiņu bijis, barības nav pārāk daudz, sakarā ar to, ka ir daudz citu zivju (karūsu, līņu, asaru). Neviens cits tur neķer.

Mans jautājums būtu - kāpēc tā? Kāpēc karpas tik pēkšņi sāka slikti ķerties?

Mana vienīgā teorija būtu, ka varbūt +/- visas ir pa reizei noķertas un tagad būs jāgaida gads vai divi, kad viņas aizmirsīs iegūto mācību un atkal sāks ķerties. Vismaz tāda shēma darbojās, kad bija 8 karpas maziņā dīķītī. Tur gan viņas uz pludiņu vairs vispār nevarēja noķert, jo biju pieradinājis uz peldošo maizi.

pirmkārt, vajadzētu pašam padomāt, ko esi visā tai lietā mainījis, ka pārstāja ķerties. mainītas auklas, āķi, vieta, ēsma utt? varbūt esi iemīlējies? tad ar diez ko neķeras.

ja nekas ar tevi un taktiku nav mainījies, tad varbūt zivis aizmigrājušas uz kādu citu vietu - dziļāku, zāļaināku utml. mazas tās tiešām ķeras kā dullas, bet ilgi tā nekad nepaliek. var jau, protams, pieņemt to, ka tās ir tikušas uz āķa un tāpēc vairs negrib ķerties, bet tur jau ir tā makšķernika māksla piemānīt zivi un būt viltīgākam par to. ja zivis paliek gudrākas, tad arī tev jāpaliek gudrākam - ķerot ar vieniem un tiem pašiem ieročiem eldorado agri vai vēlu beigsies jebkurā vietā. eksperimentē, mācies, atzīmē visu, kas izdevies un neizdevies un ar pieredzi nāks arī zivis. lai veicas!

starp citu, ir gadījies sacensībās noķert karpu, kas tikko jau pabijusi uz kaimiņa āķa.

Atbildēts: 24.augusts 2007, 22:35 | Komentēt | Adrese atbildei
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager