Aivars Rudzinskis

Aivars Rudzinskis

Makšķerē karpas Latvijā un ārpus tās robežām kopš 1997. gada piekopjot moderno "noķer un atlaid" principu kā arī visas iespējas, ko piedāvā modernās karpu makšķerēšanas teorijas. Vai tas ir ezers vai upe Latvijā, Volga, Ebro, St.Lawrence vai cita tūristu iecienīta karpu vieta pasaulē - jautājiet un mēģināsim kopīgi rast atbildes.

Karpa nav ēdiens, karpa ir draugs

Jautā roriro

sveiki.pagājušo sezon ķerot karpas,praktiski visas copes beidzās ar izvilktu zivi,bet šogad sāku izmantot vieglāku svinu ap 60g(iepriekš 80gr) un pavadiņu sienu nedaudz īsāku ap 15cm(iepriekš ap 20cm) un sāku just,ka daudz zivis pēc pieciršanas noraujas,(pat īsti nedabūnu pavilkt)izmantoju tikai pavadiņu materiālu,kas ir ar pārklājumu.āķi longshenk 6 izmērs,izmantoju boilas 14 un 20mm,bet zivis noraujas uz abu izmēru boilām.kas varētu būt pie vainas?

pavadiņu saīsināju tāpēc,ka vairāki ir ieteikuši samazināt tā garumu,jo tad labāk zivs uzķeras.vai tiešām svins pie vainas?

cik lielu āķi izmantot optimālāk 14mm boilām,nedaudz samazināt?

vēl viens variants pie kā domāju,varbūt nelikt uz āķa gumijiņu,kas itkā neļauj boilai aptīties ap āķi,bet izmantot āķus ar īsāku kātu un bez gumijiņas,ar ko jūs ieteiktu sākt?

viennozīmīgi svins par mazu. makšķerējot ar fiksēto svinu mazākus par 100g izmanto tikai makšķerējot dūņās, kad negribas, lai tas pārāk dziļi iegrimst. dažreiz arī izmanto mazus svinus pie ļoti aktīvas copes, ja negribas zivis biedēt, bet tas jau ir ļoti ekskluzīvs gadījums. piekarot pavadiņu, kurai piesiets svins, aiz āķa pret pirkstu, āķim no svina svara vajadzētu durties (sāpīgi) iekšā. pretējā gadījumā āķis švaki ieduras lūpā un ir nogājieni. ar pieciršanu tur nekas nebūs glābts.

īsāka pavadiņa patiešām nodrošina biežākas copes, jo karpai ir mazāk cerību paspēt āķi izspļaut, bet pašpieciršanās arī notiek švakāk. jo īsāka pavadiņa, jo arī vajadzētu lielāku svinu. sanāk, ka esi izdarījis visu iespējamo, lai nogājienu būtu pēc iespējas daudz :)

vēl būtiski ir arī, kādu svinu lieto. ja tas ir in-line, kuram svars koncentrējas tajā vietā, kur piestiprinās pavadiņa, tad pietiek ar mazāku svinu. savukārt piekārtam svinam, svars koncentrējas otrā galā. ja vēl tas ir apaļš vai vēl sliktāk - garens (tālmetiena), tad copes brīdī svins pagriežas un tikai pēc tam sāk strādāt pilns tā svars - iznāk tāda kā copes amortizācija un āķa ieciršanās ir vēl švakāka. tādeļ tālmetiena svinus vajag izmantot tikai tad, kad tas ir ļoti nepieciešams un arī tad vissmagākos iespējamos.

tomēr nevajadzētu aizrauties arī ar pārāk lieliem sviniem, jo tad izvadīšanas laikā tie var izkratīt āķi ārā. lietojot ļoti smagus svinus (laivojot vai straumē) jālieto nost-metošie klipši.

Atbildēts: 20.maijs 2009, 00:16 | Komentēt | Adrese atbildei
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager