Aivars Rudzinskis

Aivars Rudzinskis

Makšķerē karpas Latvijā un ārpus tās robežām kopš 1997. gada piekopjot moderno "noķer un atlaid" principu kā arī visas iespējas, ko piedāvā modernās karpu makšķerēšanas teorijas. Vai tas ir ezers vai upe Latvijā, Volga, Ebro, St.Lawrence vai cita tūristu iecienīta karpu vieta pasaulē - jautājiet un mēģināsim kopīgi rast atbildes.

Karpa nav ēdiens, karpa ir draugs

Jautā valis1970

Normunds nosūtīja pie Aivara tatad prasīsim Aivaram.runa par rodpodu.cenu amplitūdas dažādas,daudzi izskatās vienādi,jo šajā kovid laikā tikai bildes redzi,bet reali apskatit nav iespeju,kā par 30 euro,tā par 60 un 80 euro nu visi izskatas vienadi.vai ir atšķirība reali tam pa 30 un pa 60.ko vari ieteikt,.un vel,tagad kamer udens vel nav iesilis tajos pva maisiņos nevar sapreset sausu baribu,vai tomet vajag kadu šķidrumu piespert klat.paldies.

man kādreiz bija rodpods par 20 latiem, tāpēc ļoti labi saprotu jautājumu. pilnīgs ļureklis. Dārgākie ir stingrāki, stabilāki, savienojumos turas stingrāk. pašiem dārgākajiem, kā Sky pod, ir dažas īpašas funkcijas, kas citiem nav - piemēram tas ļauj pacelt kātu spices debesīs. bet jautājums - ko no tā visa tev vajag? karpai jau ir vienalga, kāds ir tas rodpods. ar lēto ļurīgo rodpodu var makšķerēt tikpat veiksmīgi, cik ar to par pieciem simtiem. nu, varbūt vienīgi nevajag pret to atstutēties. šmigā, piemēram. otra bēda, kas ir ar lētajiem rodpodiem, tiem ir tendence apgāzties no stiprāka vēja pūtiena. Tas, protams, nav labi, jo var salauzt kātus un spoles, par milzīgo troksni nemaz nerunājot. Tomēr risinājums ir pavisam vienkāršs - vējainā laikā piesprādzēt rodpodu pie zemes. noderēs, piemēram, divi telts mietiņi un pēdu garš striķis starp tiem. trešais, ko varētu pieminēt - lētais rodpods kustēsies ikreiz, kad uz tā noliksi makšķeri. tas parasti izsauc otra signalizatora pīkstienu. bet arī to var pieciest un copi tas neiespaido. kas attiecas uz kātu galu celšanu gaisā, tad mums praktiski vispār nav tādu situāciju, kad tas būtu vajadzīgs. Tas noder upēs, kur ir straume un arī lielos ezeros, kad darbojas ar laivu un pašu rodpodu novieto ūdeni, vairākus desmitus metrus nost no krasta. Tāpēc es izvēlos sky pod, bet iesaku to tikai tad, ja pēc tā ir reāla nepieciešamība. šķidrumu piespert klāt vajag vienmēr, tas tikai pastiprinās aromātu un barības signālu. praktiski visi šķidrumi ir pva draudzīgi un maisiņa šķīšanu neietekmē. izņēmums ir eļlas - ja to iespers, tad maisiņš gan nešķīdīs. ja runājam par aukstu ūdeni, tad ir jāizvēlas pva maisiņi, kas speciāli paredzēti aukstam ūdenim. tie labāk šķīst. vasarai domātais pva tiešām var neizšķīst, kas galīgi nav labi. tomēr tie maisiņi un zeķes ir samērā dažādi, tapēc vienmēr vajag vienu noupurēt un pamēģināt ūdenī paskatīties, cik ilgi šķīst. tikai ņem vērā, ka ūdens dziļumā var būt vēl aukstāks nekā piekrastē.

Atbildēts: 24.marts 2021, 01:05 | Komentēt | Adrese atbildei
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager