Aivar,jautājums par boilām.ja baro karpas ar viena veida boilam,vai pēc tam pie copes uz mata ir jāliek cita veida boilas,vai var likt tās pašas ar kurām baroja.
Makšķerē karpas Latvijā un ārpus tās robežām kopš 1997. gada piekopjot moderno "noķer un atlaid" principu kā arī visas iespējas, ko piedāvā modernās karpu makšķerēšanas teorijas. Vai tas ir ezers vai upe Latvijā, Volga, Ebro, St.Lawrence vai cita tūristu iecienīta karpu vieta pasaulē - jautājiet un mēģināsim kopīgi rast atbildes.
Karpa nav ēdiens, karpa ir draugs
Aivar,jautājums par boilām.ja baro karpas ar viena veida boilam,vai pēc tam pie copes uz mata ir jāliek cita veida boilas,vai var likt tās pašas ar kurām baroja.
var gan tā, gan tā. ja barots ir ar labām, kvalitatīvām boilām, tad es vienmēr izvēlos tās pašas likt uz mata. karpa ir pieradusi pie tām un pabprāt ņem. Turklāt dara to droši, bez bailēm un kautrēšanās, kā rezultātā āķis ieķeras labāk un būs mazāk nogājienu. Pastāv otrs uzskats, ka ēsmas boilu, ko liek uz mata, vajag kaut kā izcelt starp pārējām. Var likt savādāku boilu un var tai pašai barības boilai pielikt klāt cepurīti - pusīti no kāda krāsaina popapa piemēram. šī uzskata piekritēji balstās uz karpas ziņkāri nevis ēstgribu, tieši tās dēļ viņa ņem mutē ko jaunu un vēl neredzētu. šī uzskata piekritēji domā, ka karpa šo vienu savādāko boilu paņems ātrāk nekā pārējās barības boilas, kas mētājas turpat blakus. Tā rezultātā cope sanāk aktīvāka un var noķert vairāk zivju. Pirmajā variantā, savukārt, var gaidīt lielākas un uzmanīgākas zivis, kas man pašam jo īpaši patīk. Resp. vienas konkrētas atbildes nav. Man ir bijušas reizes, kad karpas ļoti aktīvi ķeras uz pirmo taktiku. Pat tā, ka nav laika uzpīpēt. Ir bijušas reizes, kad pirmā taktika ir vienīgais veids, kā vispār tikt pie copes. Bet ir bijušas arī reizes, kad labi strādā otrais variants, sevišķi, ja izdodas uzminēt pareizo cepurīti, kas tajā dienā vislabāk strādā. Pirmajā versijā, savukārt, nekas nav jāmin un jāeksperimentē -tikai jābaro un jāķer. Tā kā lem pats. Labā ziņa ir tāda, ka var strādāt ar diviem kātiem un tas dod iespēju vienlaicīgi šaut abas taktikas un salīdzināt, kas labāk strādā.
Pievieno savu komentāru