Aivars Rudzinskis

Aivars Rudzinskis

Makšķerē karpas Latvijā un ārpus tās robežām kopš 1997. gada piekopjot moderno "noķer un atlaid" principu kā arī visas iespējas, ko piedāvā modernās karpu makšķerēšanas teorijas. Vai tas ir ezers vai upe Latvijā, Volga, Ebro, St.Lawrence vai cita tūristu iecienīta karpu vieta pasaulē - jautājiet un mēģināsim kopīgi rast atbildes.

Karpa nav ēdiens, karpa ir draugs

Jautā Eidis

Sveiks, Aivar!
Saki, lūdzu, vai ir iespējams samazināt nogājienu skaitu mainot attālumu no boilas līdz āķim un vietu, kur mats atdalās no āķa. Jautājums radās tāpēc, ka copējot makšķernieku neapmeklētā ezerā, sistēma āķis- WG, attālums no boilas līdz āķim vismaz 3mm, mats atdalās no āķa kāta apm.pretī atskabargai, strādāja perfekti. Pēc nedēļas presingotā dīķī ar tādām pašām sistēmām, cope sākumā sastāvēja tikai no nogājieniem. Starpība bija tikai tajā,ka šoreiz lietoju boilas, kas ūdenī baigi piebrieda, kā rezultātā attālums līdz āķim bija ļoti mazs. Situāciju vērst par labu izdevās nomainot āķus no WG uz Muggas āķiem. Vēl mēģināju Fox-a resursos redzētu bildi,kur viņi iesaka presingotās vietās attālumu līdz boilai palielināt līdz 1,5 cm un gumijiņu nobīdīt līdz āķa līkuma vidum, bet uz tās copi nesagaidīju. Kadas ir tavas domas par šo situāciju.Paldies!

Mata garums un līdz ar to attālums starp boilu un āķi ir viens no būtiskākiem faktoriem, kas ietekmē nogājienus. Standartā vajadzētu būt tā, ka karājoties vertikāli, boila pie āķa neskaras un ir kāds milimetrs aci divi pa vidu. Bet nu tas ir standarts un gadās, ka jādejo uz vienu vai otru pusi.
Visdrošākais līdzeklis pret nogājieniem ir panākt, ka karpas aktīvi barojas ar to, kas Tev uz mata. Mežonīgos ezeros to izdarīt, protams, ir vieglāk. Tad var vilkt pat uz vistizlākajām montāžām.

Atbildēts: 8.jūlijs 2022, 14:25 | Komentēt | Adrese atbildei
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager