Aivars Rudzinskis

Aivars Rudzinskis

Makšķerē karpas Latvijā un ārpus tās robežām kopš 1997. gada piekopjot moderno "noķer un atlaid" principu kā arī visas iespējas, ko piedāvā modernās karpu makšķerēšanas teorijas. Vai tas ir ezers vai upe Latvijā, Volga, Ebro, St.Lawrence vai cita tūristu iecienīta karpu vieta pasaulē - jautājiet un mēģināsim kopīgi rast atbildes.

Karpa nav ēdiens, karpa ir draugs

Jautā bebriits

Sveiks, meistar.Man tas mūžīgais jautājums par barošanu.Nu es esmu ticis līdz tam,ka saprotu ka ir 2vu veidu barošanas.1 Maksas dīķi,ezeri(kur notiek ari sacensības)2.Dīķi,ezeri (kur sacensības nenotiek).Es vairāk par tiem likvidiem gribēju pajautat.Ir ,kas saka,ka viņus nevajag vispār,jo liela iespējamība,ka viņi zivi atbaidis nevis piesaistīs,otra daļa kas saka ,ka bez viņiem zivs peld tai barībai garām ,jo nav atraktīva.Pašam ir bijis visādi,gan kā liekas nostrādā, un kad liekas, ka kautko esi atkodis,nākamās neveiksmīgās copes liek saprast,ka ne vella neesi atkodis neko:)Atraktanti busteri,ełas extrakti,sīrupi,Amino šķidrumi,CSL šķidrumi,koncentrētie atraktanti utt utt....Visi šie šķidrumi reāli strādā vai tas ir vienkārši marketings??Neprasu konkrētu recepti,bet varbūt bik skaidrību no Jūsu pieredzes:)

Visi šķidrumi strādā un tas nav vienkārši marketings.

Taču - ir jāsaprot, ka plašā izvēle ir nevis tādēļ, lai piemuļķotu karpinieku, bet gan tādēļ, ka dažādos apstākļos un dažādiem mērķiem ir nepieciešami dažādi likvīdi. Līdz ar to ir ļoti liela iespējamība, ka neizprotot šīs lietas līdz galam, sanāk piešaut kaut ko ne to vai kaut ko ne tur. un tad beigās vaino likvīdus visus pēc kārtas, kaut gan patiesībā pie vainas ir pats makšķernieks.

Žurnālā ir bijis samērā daudz rakstu par dažādiem likvīdiem, derētu palasīt. No otras puses - patiešām, var arī bez tiem iztikt. Jo, ja tos nelieto vispār, tad arī nav iespēju neko sačakarēt. Der atcerēties, ka gatavās boilās jau ir gana daudz visādu likvīdu iekšā un dot kaut ko papildus ir jēga tikai tad, ja skaidri zini, kas tur pietrūkst. Ja nezini - vienkārši baro ar boilām!. Arī kukurūzā, kaņepēs un citās mums ierastās barībās ir tādi vai savādāki likvīdi iekšā, turklāt arī tur ir labums tas, ka ir maz iespēju pārdozēt. Savukārt, lejot vienkārši no pudeles šķidrumu, pārdozēt var sanākt pavisam vienkārši pat ievērojot uz pudeles rakstīto. Visbiežāk tieši pārdozēšana ir iemesls, kādēļ karpa metīs tavam galdam līkumu.

Man būtu ieteikums sākt nevis ar domāšanu pie veikala plaukta, bet gan no zivs viedokļa - kas tai pietrūkst un ko tādu vērtīgu tu varētu viņai iedot. un tad meklēt un atrast jau to, ko pats esi izdomājis. Kamēr neesi neko konkrētu izdomājis, klāt pie tā likvīdu plaukta patiešām labāk neej.

Atbildēts: 2.janvāris 2025, 13:56 | Komentēt | Adrese atbildei
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager