Aivars Rudzinskis

Aivars Rudzinskis

Makšķerē karpas Latvijā un ārpus tās robežām kopš 1997. gada piekopjot moderno "noķer un atlaid" principu kā arī visas iespējas, ko piedāvā modernās karpu makšķerēšanas teorijas. Vai tas ir ezers vai upe Latvijā, Volga, Ebro, St.Lawrence vai cita tūristu iecienīta karpu vieta pasaulē - jautājiet un mēģināsim kopīgi rast atbildes.

Karpa nav ēdiens, karpa ir draugs

Jautā user1962

Labdien ! Sāku domāt par jaunu sezonu, ko varbūt jau iesākšu marta vidū vai pat sākumā. Daudz makšķerēju Abavā kur nav tik plats, bet ar ekskavatoru veikta padziļināšana. Karpas ir un ķeras. Šogad gribu mēģināt method fīderi. Par pāris jautājumi. Skatoties Youtube video radās jautājums, vai vajag to resno auklu pirms barotavas ar cilpām galos, ko daudzi neizmanto, citi sien klāt pamatauklu. Es domāju tumšu resnāku auklas gabalu. Otrs jautājums, vai vajag papildus iebarošanu vai pietiek to, ko presē uz barotavas ? Un vai method fīderis derēs tādai ēsmai, kā piemēram, makaroni, ko lieku uz mata ?

Pašos pamatos metodfīderis pavisam minimāli atšķiras no tradicionālās karpu makšķerēšanas, arī tur lieto dažāda izmēra un formas PVA maisiņus, kas pilda to pašu funkciju. No šejienes arī atbildes - barot var un var arī nebarot. Un, jo siltāks ūdens, jo barot var vairāk.

Ēsmas daudzmaz tās pašas. Metodfīderī biežāk izmanto mazus popapus, kas glīti nostājas virs barotavas. Tāpat daudz izmanto kukurūzu kā ēsmu komplektā ar mākslīgo peldošas kukurūzas graudu kā pēdējo - arī tāds variants glīti stāvēs virs barotavas. par makaroniem un citām grimstošām ēsmām - izveido barotavu, ievieto tajā ēsmu ar āķi un ieliec ūdenī, paskaties, kā tas viss tur uzvedas. Tad arī pats izdarīsi secinājumus.

Runājot par līderiem vai resnākas auklas gabaliem ir tā, ka ir divas problēmas - pirmkārt, sienot barotavu pie pamatauklas riskē ļaut karpai to pamatauklu pārgriezt vai nu ar muguras spuru, vai pret kādiem zemūdens asumiem. Otrkārt, tā pamataukla rīvējas pret karpas sāniem izvadīšanas laikā un saskrāpē ādu, sevišķi jau tām karpām, kurām nav zvīņu. Tādēļ aptuveni metru garš krietni resnākas auklas posms virs svina vai barotavas ir stingri ieteicams. Vienīgais jāpieskata, lai tas ir labi grimstošs un pēc iemetiena noguļas pēc iespējas tuvu uz grunts. Man patīk uz tā posma uzvērt grimstošās volframa trubiņas posmiņus, tādā veidā gan piespiežot to pie grunts, gan “salaužot” taisnās auklas posmu itkā atsevišķos gabaliņos, kas karpu mazāk biedē.

Atbildēts: 17.marts 2025, 11:15 | Komentēt | Adrese atbildei
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager