Aivars Rudzinskis

Aivars Rudzinskis

Makšķerē karpas Latvijā un ārpus tās robežām kopš 1997. gada piekopjot moderno "noķer un atlaid" principu kā arī visas iespējas, ko piedāvā modernās karpu makšķerēšanas teorijas. Vai tas ir ezers vai upe Latvijā, Volga, Ebro, St.Lawrence vai cita tūristu iecienīta karpu vieta pasaulē - jautājiet un mēģināsim kopīgi rast atbildes.

Karpa nav ēdiens, karpa ir draugs

Jautā CopeXXL

Sveiks Aivar! Esmu jauniņais karpu makšķerēšanā. Karpas es ķeru kādā dīķītī pie Limbažiem, karpu tur ir diezgan daudz priekš tāda izmēra dīķa. Veči ir pat vilkuši 16 kg karpas. Tākā esmu vēl iesācējs vai Jūs varētu man izskaidrot kurā vietā copēt un kādu sistēmu izmantot makšķerējot tur. Dīķa dziļums sākot no 0,80m līdzpat 3m karpu copes vietās. Seklākajā daļā ir daudz niedru puduru un zemūdens celmu pie kuriem tām patīk uzturēties. Grunts ir dūņaina. Dūņu slānis 5-20cm biezumā. Dziļākajā galā grunts ir smilšaina un reti kur ir kāds zemūdens celms. Pirms 2 gadiem viens dīķa gals bija noaudzis ar niedrēm, tad tās nolēma likvidēt. Ekskavators tur padziļināja grunti un tagad tur ir nevienmērīga grunts. Karpu aktivitāte novērota visās aprakstītajās vietās. Kādu barību un kādu sistēmu Jūs man ieteiktu lai ķertu smukus lomus?

Paldies jau iepriekš!

pavasarī ūdens pirmām kārtām uzsils seklākajās vietās, tur arī karpas pulcēsies, jo siltāks ūdens tām patīk. uz vasaru jau labāk dziļķajās, savukārt rudenī pašās dziļākajās. cope pie zemūdens celmiem un niedru puduriem būs raitāka, bet ir paliels risks, ka karpa ieskrien tajos ķērājos un nedabūsi laukā. iesākumam es ieteiktu koncentrēties uz to vietu, kur tas ekskavators pārgājis pāri. ja tajā vietā pastāvīgi barosi, karpas regulāri sāks to apmeklēt un baroties. liec āķi uz nelīdzenumu augšām vai apakšām, kantītēm un skaties, kur labāk strādā. pa dūņām īpaši neņemies, karpām tās ne pārāk patīk. ja nu vienīgi izdodas atrast kādus mazus smilšainus laukumiņus starp dūņām. interesantas vietas būtu arī ejās starp niedru puduriem, caur tām noteikti karpas staigā savos klejojumos. par barībām. ja vari atļauties, izvēlies kādu barības boilu, piemēram Trigga vai Active-8 un pa drusciņai un regulāri pieber gan savā izvēlētajā vietā, gan arī citur, kur karpas novērotas. karpas pieradīs pie tavas barības un čakli ķersies, ja liksi uz mata to pašu boilu, ar ko baroji. visvienkāršākā pavadiņa ar parasto grimstošo boilu būs gana efektīva, neko īpašu sarežģīt tur nevajag. ja nevari atļauties kaut cik regulāri piebarot, tad labāk izvēlies ķert uz krāsainām peldošām boilām, ja karpu ir daudz, pa kādai jau ķersies. tad gan regulāri maini vietu pārmetot un izmēģinot dažādus punktus. šajā gadījumā īpaši labi būtu tās ejas starp nedrēm. galvenais, palasies kādus rakstus žurnālā, pats kustini galviņu, rūpīgi vēro visu, kas noteik, aprunājies ar večiem un centies izdarīt secinājumus. tad jau arī lielā pieteiksies!

Atbildēts: 9.aprīlis 2010, 19:13 | Komentēt | Adrese atbildei
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager