Aivars Rudzinskis

Aivars Rudzinskis

Makšķerē karpas Latvijā un ārpus tās robežām kopš 1997. gada piekopjot moderno "noķer un atlaid" principu kā arī visas iespējas, ko piedāvā modernās karpu makšķerēšanas teorijas. Vai tas ir ezers vai upe Latvijā, Volga, Ebro, St.Lawrence vai cita tūristu iecienīta karpu vieta pasaulē - jautājiet un mēģināsim kopīgi rast atbildes.

Karpa nav ēdiens, karpa ir draugs

Jautā RaimondsT

Sveiki un laimīgu jauno gadu!

Tā kā esmu kļuvis par no „karpu ķeršanas atkarīgo” tikai kopš pagājušā gada augusta mēneša, man ir pāris jautājumi par nākošo manā dzīvē pirmo karpu pavasari. Vispār savu karpu sezonu beidzu stulbi ātri oktobra otrā pusē, kad man kā iesācējam kāds „austrumu gudrais” iestāstīja, ka karpas aizgājušas gulēt, un es no bēdām sāku diezgan sekmīgi mācīties velcēt līdakas.

Ja man rudenī, kad palika vēss ūdens, kādā noteiktā ūdenstilpnē ļoti jauki veicās ar Nutrabaits Pink Pepper Pluss (iebarošana un ēsma), tad vai varu sagaidīt arī, ka vēsajā pavasara ūdenī būs līdzīga uzvedība, vai arī pavasarī darbojas citi „fizikas likumi”?

Vai ir kādi viltīgi ieteikumi bez „baitrun” kā gruntenei noteikt copes brīdi sēžot laivā vietās, kur netiek klāt no krasta? Liekas, ka visa veida pīkstuļi šajā gadījumā atkrīt.

„Karpu copē” kāds īsts specs, ja nemaldos tad kāds Aivars R., klāstīja iebarošanas tehniku un teica, ka „zeķē” miksē boilas ar granulām un citām lietām. Vai šajā gadījumā sasmalcinātas boilas nedublē granulas un vai tās nav pievienotas tikai pēc principa „jo vairāk jo labāk”, vai arī tur ir kāds izskaidrojums.

Un vēl – varētu kāda žurnālā rakstiņu par karpu uzvedību agrā pavasarī pēc ledus noiešanas (līdzīgi kā bija par rudens copi), jo kad iznāks pirmais „Karpu Copes” numurs, tad jau būs laiks garām.

Noteikti šie jautājumi varēja pagaidīt dažus mēnešus, bet vai tad nevar ziemā pasapņot?

Paldies.

Par pasapņošanu - Copes Lietas kā reiz ir domātas, lai lietderīgi aizpildītu laiku starp makšķerēšanas reizēm...

likumi notiekti ir citi, turklāt šeit ir grūti smelties pieredzi no kaut kādiem britiem vai frančiem, jo viņi jau nemaz nezin, kas ir ledus. tādēļ nākas paļauties uz savu necilo pieredzi. pirmās karpas gan man, gan citiem nepacietīgajiem parādās aprīļa otrā pusē. teorētiski jāmeklē tur, kur vissiltākais ūdens. vislabāk to darīt ar termometru (un galvu, protams). zem 8 grādiem ūdenī nevajadzētu bāzties, ja vien neesi pilnīgs manjaks. tomēr man ir gadījušās pavasara karpas arī no dziļām vietām. rudenī karpas aktīvi barojas, jo gatavojas ziemai, pavasarī itkā tām būtu aktīvi jāgatavojas vasarai (nārstam), bet kurā brīdi tas īsti notiek, ir grūti prognozēt. dienas var gadīties ļoti atšķirīgas.

pavasarī nav zāļu un tas daudz ko maina - var ķert tur, kur vasarā vairs nevarēs.

attiecībā uz barību izvēli gan principi ir ļoti līdzīgi, jo galvenais ir un paliek barības kvalitāte, kā arī tās komponentu (atraktoru utt.) šķīšana ūdenī, kas pa tiešo ir atkarīga no temperatūras. varbūt ar daudzumiem vajadzētu mazāk.

galvenā atšķirība starp boilām un granulām, maltā vai nemaltā veidā ir tā, ka granulas ir taisītas uz ūdens bāzes un tādēļ lēnām šķīst ūdenī, daudz intensīvāk izplatot smaržu. tomēr to darbības laiks ir ierobežots, jo tās vienkārši izšķīst. tādēļ lieto dažādu izmēru granulas, jo tām iznāk dažāds izšķīšanas laiks. savukārt boilas nešķīst un paliek tādas kā ir, tikai pamazām zaudē aromatizatorus. maltā vai smalcinātā veidā process noteikti noris intensīvāk un ātrāk. maltas boilas piesaista mazās zivis, kas dažreiz ir labi.

makšķerēšana no laivas ir viena no manām mīļākajām, pēdējā laikā gan diez ko nesanāk, tur vajag vietu, kur copes ir samērā biežas, citādi nomirt var no garlaicības. pa lielam, ar fiksēto svinu nevajadzētu būt problēmām ar copes pamanīšanu - kad kātu velk prom, tad zivs ir galā. galvenais, lai neaizvelk pavisam. ja nu karpa nāk pretī - seko auklas stāvoklim un pamanīsi. uz slīdošo svinu ir savādāk, tur jājūt katrs pieskāriens un jāmauc pa zobiem uzreiz. to var atļauties tikai gadījumā, ja izdodas stingri nofiksēt laivu ar 2 enkuriem, lai tā nešūpojas, nostiept auklas un vērot kāta spicītes, tā mēs darījām volgā lielā strumē. darbojas perfekti. tikai prātīgi ar tām enkuru šņorēm, karpai patīk ap tām aptīties, tādēļ kausēšanu labāk veikt kamēr karpa ir prom no laivas. var arī piesieties pie kāda ūdenī iekrituša koka. savukārt pīkstuļi ir domāti gadījumam, ja nesēdi pie kātiem, bet guli - laivas gadījumā diez vai tas izdosies.

Par karpu uzvedību pavasarī bija aprīļa copes lietās, ja pareizi atceros.

Atbildēts: 8.janvāris 2008, 14:45 | Komentēt | Adrese atbildei
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager