Aivars Rudzinskis

Aivars Rudzinskis

Makšķerē karpas Latvijā un ārpus tās robežām kopš 1997. gada piekopjot moderno "noķer un atlaid" principu kā arī visas iespējas, ko piedāvā modernās karpu makšķerēšanas teorijas. Vai tas ir ezers vai upe Latvijā, Volga, Ebro, St.Lawrence vai cita tūristu iecienīta karpu vieta pasaulē - jautājiet un mēģināsim kopīgi rast atbildes.

Karpa nav ēdiens, karpa ir draugs

Jautā janiz

Sveiki!

Gribētos paturpināt manu iepriekš uzdoto jautājumu!

Par ķīmisko aromātu smaržigajām boilām: vai tad smirdīgajām tāds nepiemīt? tam pašam Trigga? Tāda smarža taču arī dabā tik spēcīga nav sastopama, noteikti ir ķīmija... Ja nu vienīgi tāda ķīmija pēc kilograma iebarošanas karpai tik un tā patīk, bet to jau varam tikai minēt.

Kā ar boilu krāsām? Vai tai ir sakars ar grunti/dziļumu/karpu paradumiem? Mani novērojumi, ka sarkanā (zemene), vai nu krāsas vai saržas dēl pasliktina rezultātus.

Runājot par iebarošanu ar ļoti lielu daudzumu boilu, vai nevarētu būt tā ka cope ilgi jāgaida tieši tā iemesla dēļ, ka karpām ilgi jāuzlasa lielais boilu skaits? Var jau būt ka tikai mēs tā domājam, ka tā izvēlēsies atšķirīgo (ar pop-up) vai spēcīgāku smaržu kad būs pienākusi iebarotajā vietā, bet īstenība to ņem kad nekā cita vairs nav...

trigga ir barības boila un barības boilās nav tādu sastāvdaļu, kurus būtu iespējams pārdozēt. tieši tādēļ ieberot kaut vai 50kg barības boilu vienā vietā, karpa nāks klāt un barosies. savukārt, ja iebērsi 50kg boilu ar atraktoru (ne tikai saldu, kaut vai piemēram monster crab) tad kopējais atraktora daudzums ūdenī var sasniegt tādu koncentrāciju vienā vietā, ka sāk atbaidīt. tieši tas var būt par iemeslu tam, ka tādās reizēs cope ilgi jāgaida.

krāsai neapšaubāmi ir nozīme, tā var gan pievilināt, gan ne. ja nestrādā sarkana zemene, pamēģini sarkanu citu boilu - ja arī tā nestrādās, varēs domāt, ka pie vainas krāsa. esmu bijis ūdeņos, kur ir pilnīgi vienalga, kāda boila, ka tik tā ir dzeltena.

tas, cik lielā ātrumā karpas ir spējīgas uzlasīt lielu daudzumu boilu ir atkarīgs no to koncentrācijas vienā vietā. ja pienāk bars salīdzinoši nelielu karpu, tās notīrīs arī desmit kilogramus īsā laikā. savukārt vienai karpai tas var aizņemt pat nedēļu. par to, vai izvēlēsies atšķirīgo vai ne - situācijas var būt gan tādas gan tādas. jo lielāka karpa, jo tā uzmanīgāka un mazāk ķersies uz kaut ko atšķirīgu, bet ēdīs tikai to, par ko ir stipri pārliecināta, ka tas ir droši. man pašam ir bijis tā, ka ieliekot āķi un uzberot kilogramu boilu cope seko pēc 10 minūtēm - tādēļ, ka āķa boila bija nedaudz atšķirīga - sadipota. turklāt bilde atkārtojās vairākas reizes. nedomāju, ka karpas bij paspējušas nolasīt to kilogramu desmit minūšu laikā. bet vēlreiz - var būt arī tā, ka barības boilas nolasa, bet vienīgo atšķirīgo atstāj neaiztiktu. un tad piepeld cita karpa un apēd to vienīgo palikušo. pa leilam - augstas atraktivitātes boilas nebaro lielos daudzumos, bet piemet klāt pēc katras copes. savukārt baribas boilas parasti baro uzreiz ar lielu daudzumu.

Atbildēts: 25.augusts 2010, 18:02 | Komentēt | Adrese atbildei
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager