Aivars Rudzinskis

Aivars Rudzinskis

Makšķerē karpas Latvijā un ārpus tās robežām kopš 1997. gada piekopjot moderno "noķer un atlaid" principu kā arī visas iespējas, ko piedāvā modernās karpu makšķerēšanas teorijas. Vai tas ir ezers vai upe Latvijā, Volga, Ebro, St.Lawrence vai cita tūristu iecienīta karpu vieta pasaulē - jautājiet un mēģināsim kopīgi rast atbildes.

Karpa nav ēdiens, karpa ir draugs

Jautā RaimondsT

Par sviniem. Vai ir kādi pamatprincipi, kad būtu jālieto fiksētais, kad viegli fiksētais un kad slīdošais svins.

Cik saprotu, tad pie fiksētā svina notiek pašpieciršanās un ar to tas ir labs. Tajā pašā laikā ārzemju "kapitālistu" safilmētajās filmās rāda, ka šajā gadījumā karpa grozot galvu ar fiksētā svina palīdzību var izmest ārā āķi. Vai ir kāda teorija šajā sakarā, vai ari darbojas princips, ka vienam patīk māte un citam meita.

par māti un meitu neko nezinu, bet sakara ar to maz. angļu filmas jāskatās caur milzīgo makšķernieku spiediena filtru, kāds tur pastāv. zivis ir ķertas desmitiem reižu un šajā laikā daudz ko iemācījušās, tai skaitā pacelt boilu, pārbaudīt, vai tai piesiets svins un tikai tad kustēties. tieši kustība ir tā, kas nodrošina pašpieciršanos. ja karpa nenobīstas no sajūtas, ka ir āķis un svins, tad fiksētais svins tiešām nenostrādā. pie mums nekā tāda nav, karpas ķeras pirmo reizi mūžā (cerams, ne pēdējo) un fiksētais svins savu funkciju pilda labi. savukārt'tajos ūdeņos var mēģināt slīdošos un drusciņ slīdošos svinus, lai ar šo problēmu cīnītos. vēl viens risinājums un pēdējais modes kliedziens- Trigga link - pavadiņa, kas staipās kā gumija.

otrs faktors, kas jāņem vērā, ka karpa tiešām var mēģināt izkratīt āķi jau pēc pieciršānās. pēc manas pieredzes tas notiek vai nu nepietiekoši asa āķa dēļ, vai pārāk smaga svina dēļ. laivojot un makšķerējot ļoti lielā attālumā vai arī makšķerējot ļoti lielā straumē un lietojot 6Oz un smagākus svinus tiešām iestājas nogājieni - karpa izvadīšanas laikā, parasti pirmajās sekundēs atbrīvojas no āķa. risinājums - nost krītošie svini. tas ir klipsis, kas pēc pašpieciršanās pazaudē svinu un izvadīšana notiek bez tā. galvenais ieguvums it tas, ka karpa nāk daudz seklāk un ir daudz mazākas iespējas tai iazķerties zalēs, kokos vai iedurties zemūdens kantē. makšķerējot sacensībās mēs lietojam tikai tādus, līdzi ņemot pat līdz 300 svieniem.

Atbildēts: 16.janvāris 2008, 11:24 | Komentēt | Adrese atbildei
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager