Aivars Rudzinskis

Aivars Rudzinskis

Makšķerē karpas Latvijā un ārpus tās robežām kopš 1997. gada piekopjot moderno "noķer un atlaid" principu kā arī visas iespējas, ko piedāvā modernās karpu makšķerēšanas teorijas. Vai tas ir ezers vai upe Latvijā, Volga, Ebro, St.Lawrence vai cita tūristu iecienīta karpu vieta pasaulē - jautājiet un mēģināsim kopīgi rast atbildes.

Karpa nav ēdiens, karpa ir draugs

Jautā janis3000

Sveiki, Pirms pāris gadiem kādā piemājas dīķī tika ielaistas karpas, pēdējā karpa, kas tika noķerta uz makšķeres bija ap 5kg. Vairak nav izdevies dabūt tās uz āķa. Naktī ar kabatas batereju spīdinot ir redzēti brangi eksemplāri. Dīķā grunts ir ļoti dūņaina, vasarā tas aizaug ne pa jokam, ir tikai dazas vietas gar krastu, kur iemest makšķeri, barības tām ar tur ir pietiekami. Tādēļ ludzu Jums padomu. Kā dābūt tās zivis uz āķa? Ar ko labāk piebarot, kādu barību un ēsmu izmantot?

Paldies jau iepriekš.

pirmkārt, dūņas nemēdz būt vienmērīgas, vajadzētu pameklēt vietas, kur tās ir seklākas vai pat vispār nav- tādas vietas karpas noteikti apmeklē. arī pameklējot tipiskos karpu burbuļus, varētu noteikt vietas, kur tās barojas. lai makšērētu dūņās, labāk lietot pop-up ēsmas - vai nu pop-up boilas, vai jebkuru citu ēsmu, kurai uz mata blakus uzvērt kaut vai korķa gabaliņu. nelielāattālumā no āķa uz pavadiņas nostiprina mazu atsvariņu, rēķinoties ar to, ka ja tas iegrimst dūņās, ēsmai vienalga būtu jāpeld nedaudz virs dūņām, tādēļ svarīgi ir zināt dūņu dziļumu attiecīgā vietā. pavadiņas garumu arī nāksies pagarināt, jo svins iegrims dūņās un tas nedrīkst sev līdzi ievilkt ēsmu.

var arī makšķerēt ar grimstošo ēsmu, cerībā, ka karpa to izraks (jo tai arasti patīk rakties un meklēt). šajāgadījumā vajadzētu lietot ēsmu ar palielinātu atraktoru daudzumu, lai tā intensīvi smaržotu. jārēķinās, ka dūņas ātri noēd jebkuru smaržu, tādēļ nākas bieži pārmest.

cits variants - lietot t.s. zig-rig - tā ir pavadiņa ar peldošo ēsmu, kura nav atsvarota ar mazo svariņu, bet gan iet vertikāli augšā no svina. šādas pavadiņas garums var būt pat līdz pašai ūdens virsai - tādas lieto karstā laikā un zālēs, kad karpas galīgi negrib baroties dziļumā. par zig-rig lietošanu pastāstīšu Karpu Lietu jūlija numurā.

par iebarošanu - ja ir aizdomas, ka ir ļoti daudz dabiskās ēsmas un ūdens nav diez ko liels, ar iebarošanu nevajadzētu pārspīlēt - drīzāk viens neliels PVA maisiņš pie āķa intereses izraisīšanai, bet var arī bez tā iztikt. nevajag baidīties, ka karpas nepaņems boilu, jo it kā tās to nepazīst - ir bijis daudz gadījumu, kas apliecina pretējo - labas boilas strādā arī bez iebarošanas. var izvēlēties, piemēram, Nutrabaits Cream Cajouser šādiem apstākļiem - viena no visuniversālākajām un efektīvākajām boilām, ko nācies lietot.

Lai veicas un zino par rezultātiem! ja galīgi nesanāk - varam aizbraukt paskatīties.

Atbildēts: 29.maijs 2007, 16:39 | Komentēt | Adrese atbildei
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager