Aivars Rudzinskis

Aivars Rudzinskis

Makšķerē karpas Latvijā un ārpus tās robežām kopš 1997. gada piekopjot moderno "noķer un atlaid" principu kā arī visas iespējas, ko piedāvā modernās karpu makšķerēšanas teorijas. Vai tas ir ezers vai upe Latvijā, Volga, Ebro, St.Lawrence vai cita tūristu iecienīta karpu vieta pasaulē - jautājiet un mēģināsim kopīgi rast atbildes.

Karpa nav ēdiens, karpa ir draugs

Jautā copvaldis

Sveiki..

Vēlējos pajautat pāris lietas, ko īsti neesmu izpratis, proti:

1) kāda nozīme ir pavadiņas garumam un attāluma no svina (konkrēti Inline versijā) un kāds būtu ieteicamais garums copējot ar sniegavīru un uz grunti gulošu boilu..

2) Ko saki par to, ka peletes piejauc klāt pie parastās iebarojamās barības teiksim salmo karpa, vai sensas carp..vai tomēr labāk barot ar tīrām peletēm.. un vai ir OK jaukt kopā dažādas peletes?

3) kādiem būtu jābūt kāta parametriem, un auklai, lai varētu iebarot ar Spomb, jo aizmest nu esmu iemanījies gana tālu, bet tagad rodas problēma, kā tik tālu iebarot :) ...it kā lasīju par tādu kātu (no lētā gala, lai kā iesācējs varu iemēģināt) - CHUB snooper spod - varbūt vari pateikt, kurā LV veikalā tādu varētu dabūt..

nobeigumā - Paldies par rakstiem žurnālā - tiešām noderīgi..

1. galvenais princips - ja baro punktveidīgi un karpa barojas nekustīgi, tad lieto īsākas pavadiņas. ja baro plašā teritorijā (ar boilām, piemēram) un karpa kustas meklējot ēdamo, tad lieto garākas. otrs jautājums - vai nav dūņas, kurās svins var ievilkt ēsmu. ja ir, tad pavadiņas garumam ir jābūt lielākam par dūņu dziļumu, kaut gan es ieteiktu sameklēt vietu bez dūņām.

2. viss kas ir ok, kamēr karpa to ēd. galvenais, lai tev pašam ir vismaz kaut kāda nojausma, priekš kam tas vajadzīgs.

3. šī nu ir viena mūžiga problēma, ar kuru saskarsies katrs. vienīgais, ko varu pateikt lietas labā - spod kātam ir jābūt krutākam (lasi - dārgākam) par kātiem, ar ko copē. kamēr neesi gatavs akceptēt tādu domu (ko es saprotu), atmet vēlmi aizmest spodu vai spombu tikpat tālu. no otras pusees - vai tas milzīgais attālums tiešām ir nepieciešams? tādā distancē tāpat nevar ne gultni izpētīt ne daudz maz precīzi iemest un/vai iebarot. starp citu, eksistē arī mazākas un vieglākas raķetes iebarošanai, kas neprasa tik jaudīgus kātus.

Atbildēts: 30.maijs 2011, 02:16 | Komentēt | Adrese atbildei
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager