Aivars Rudzinskis

Aivars Rudzinskis

Makšķerē karpas Latvijā un ārpus tās robežām kopš 1997. gada piekopjot moderno "noķer un atlaid" principu kā arī visas iespējas, ko piedāvā modernās karpu makšķerēšanas teorijas. Vai tas ir ezers vai upe Latvijā, Volga, Ebro, St.Lawrence vai cita tūristu iecienīta karpu vieta pasaulē - jautājiet un mēģināsim kopīgi rast atbildes.

Karpa nav ēdiens, karpa ir draugs

Jautā egilsk

Sveiks, meistar!

Pirms kāda laika copeslietu karpu forumā pacēlās jautājums par karpu pārvešanu no vienas tilpnes uz citu. Pat vēl trakāk - par lielo karpu tirgošanu un ieceri to darīt restorāniem. Tika minēts arī sarakstē Latvijas izlases dalībnieks profesionālajā karpu amkšķerēšana.

Jautājums - vai Jums šķiet pieņemami tas, ka cilvēki, kas ir modernās karpu copes pionieri un čempioni var ārpus sacensībām rīkoties vēl prastāk kā lauku puikas. Tika minēti arī konkrēti cilvēku vārdi un uzvārdi....

par nodošanu restorāniem neizteikšos, tur viss ir skaidrs.

savukārt, lielo un ne tik lielo karpu pārvešana no vienas ūdenstilpnes uz citu nav īpaši nosodāma, ja tas tiek darīts ievērojot visus nepieciešamos nosacījumus, lai nenodarītu pāri zivij. tādā veidā ir tapuši tādi slaveni ezeri, kā Ilgis, kurā karpas tika vestas un laistas no visas Lietuvas 20 gadu garumā. rezultātā ir augsta līmeņa profesionāli apsaimniekots ezers, kurā katru gadu notiek vairākas starptautiskas sacensības, bet iesācējiem ir, kur trenēties. Līdzīgi tiek veidotas arī citas ūdenstilpnes attīstītajā Rietumu pasaulē - katrs taču saprot, ka izveidot ezeru, kurā dzīvotu 15, 20 kg un lielākas karpas var tikai tā nevis mēģinot tās izaudzēt no audzētavu karpiņām. Tas, ka arī mums Latvijā ļoti noderētu šāds ezers ar pietiekoši augstu karpu blīvumu un normāliem izmēriem, kā arī kārtīgu apsaimniekošanu, ir acīmrdzami. Tāpēc pret karpu pārvešanu principā nevajadzētu būt pretenziju no kopējās maksķerēšanas attīstības viedokļa. cita lieta, kā tas iet kopā ar makšķerēšanas noteikumiem, kas vienā dienā ļauj lomā paturēt noteiktu daudzumu zivju (aizvesta karpa arī ir "paturēšana" no likuma viedokļa).

savukārt, ja satraukums ir par to, ka publiskajos ūdeņos zivju paliks mazāk, tad tas gan ir pamatots. es gan teiktu, ka Latvijas ezeros un upēs lielu karpu ir krietni vairāk nekā viens otrs no mums spēj iedomāties.

visbeidot, jautājums jau drīzāk ir diskutējams nevis par tiem, kas ķer un pārved vai pārdod, bet gan par tām privātajām ūdenskrātuvēm, kur tās zivis nonāk, resp. kas ar viņām notiek pēc tam. ja pēc gada tās tur tiek noķertas un apēstas, tad, protams, ir skumji.

īsumā - ja ir pārliecība, ka pircēja mērķis ir makšķerēšanas attīstīšana savā ūdenskrātuvē, tad būtu ok, savukārt, ja tādas pārliecības nav, tad no šīs aktivitātes būtu jāatturas.

Atbildēts: 17.augusts 2011, 02:47 | 4 komentāri | Adrese atbildei
Komentāri
 
"un pec latvijas noteikumiem zivis kert un laist patvaligi citas udenstilpnes nedrikst" izņemot gadījumus, kas atrunāti Zvejniecības Likuma 22.punktā noteiktajos gadījumos, t.i. ar Vides Pārvaldes atļauju, kuru uz ienieguma pamata šī pati institūcija arī izsniedz.
Tā kā ir arī likumīgas metodes zivju pārvietošanai.
18.08.11
 
Pat vēl trakāk - par lielo karpu tirgošanu un ieceri to darīt restorāniem - :D:D:D viens cilvēks pajokoja forumā tagad uzreiz viens drāmu uzbur :D
18.08.11
 
un pec latvijas noteikumiem zivis kert un laist patvaligi citas udenstilpnes nedrikst
17.08.11
 
kapec tad neviens nepublisko tas udenstilpnes nosaukumu . tagad es keru pa brivu karpas bet ja vinas aizved piemeram no ta ezera 200km ataluma kur es keru plus vel man bus jamaksa 10-15ls dienakti pluss varbut man nepatiks pati daba pie ta ezera.
17.08.11
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager