Aivars Rudzinskis

Aivars Rudzinskis

Makšķerē karpas Latvijā un ārpus tās robežām kopš 1997. gada piekopjot moderno "noķer un atlaid" principu kā arī visas iespējas, ko piedāvā modernās karpu makšķerēšanas teorijas. Vai tas ir ezers vai upe Latvijā, Volga, Ebro, St.Lawrence vai cita tūristu iecienīta karpu vieta pasaulē - jautājiet un mēģināsim kopīgi rast atbildes.

Karpa nav ēdiens, karpa ir draugs

Jautā Boila

Sveiks! Situācija sekojoša - ezerā kurā taisos makšķerēt dziļums 4m, gar krastu kantes, vidus plakans. Teorētiski varētu copēt uz tuvējās kantes, metot 10-15m, tālāk sākas dūņa/lapas, bet pretējā krastā(200-250m) skaists zāļains līcītis un šur tur pa kādam iekritušam kokam. Doma ievilkt ar laivu divas makšķeres pie pretējā krasta, viena pie zālēm, kur vēl ir cieta gultne, otru tuvāk pie kāda koka, kur noteikti karpas uzturas. Kā pareizi jārīkojas ar kāta/auklas/ svingera novietojumu, ja maksķerē 200-250m distancē? Ja karpa piecērtas tādā attālumā un veic skrējienu sānis, vai copi vispār var pamanīt? Paldies

makšķerējot mega distancē nepieciešams liels svins - vismaz 200-240 gr, turklāt vēlams plakans. tas tādēļ, ka velkot atpakaļ mazāku svinu ir iespēja izkustināt no vietas. otrkārt, svinam obligāti ir jābūt nost krītošam, savādāk būs nogājiens (jo ļoti smags svins). auklu pēc ievešanas stingri nostiepj, slicināt nav vajadzības (izņemot gadījumu, ja makšķerē uz stāvas pretējās kantes,bet ar šo labāk neaizrauties, tiesām var nepamanīt copi). ja ir aizdomas, ka šī nostieptā aukla traucē pārējām tuvumā novietotajām makšķerēm, tad to tālo kātu var arī pacelt gaisā, lai aukla iet tuvējai akvatorijai pa augšu - galvenais, lai tā nestāv pusmetra attāluma no grunts blakus citām makšķerēm. svingeri maksimāli nospriego ar vislielāko iespējamo svaru (ja fox regulējamais, tad uz 1, vai 2 stāvus gaisā kātam). cope arī tad, kad karpa iet uz sāniem auklas pretestības pret ūdeni dēļ izpaudšies kā lēns, bet tomēr vilciens, resp. nepamanīt nevar, tikai nevajag gaidīt baigo paravozu. signalizatoru vislabāk noregulēt uz maksimālu jūtību. piecirst vajag dūšīgi un arī vilkt var dūšīgi - monofilā aukla tādā distancē stiepjas desmitiem metru. ja tuvumā ķērāji, var droši no visa spēka vilkt, turklāt kāpjoties atpakaļ (pat skrienot) nevis pumpējot - tikai tā var novilkt tos pirmos metrus nost no zacepiem. pēc tam jau var iekāpt laivā un izvadīšanu pabeigt kaut kur ezera vidū.

Atbildēts: 22.augusts 2012, 15:36 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Komentāri
 
Ir kas izmanto normāla svara svinus tādā distancē un ar monofīlo auklu ~0.15mm piesien akmeni. Bet akmenis ir vieglāks par svinu līdz ar to sanāk baigais klucis + čakars tik daudz akmeņus salasīt. Papildus vēl akmens var atšķirties izteikti no grunts un tas var radīt karpu uzmanīgu.

Ja karpas ir pietiekošā koncentrācijā, tai skaitā mazās - būs baigais neprāts vizināties turp un atpakaļ. Kāķitī savulaik uz 150m strādājot divatā bija ka 5h neizkāpu no laivas un braukāju šurp un turp :P
24.08.12
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager