Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, firmas SALMO un vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.

Eksperts iesaka

Salmo
HEINOLA
Sensas
Norfin

Atbildes

Jautā Vasiils

Sveiks!

Jautājums nu jau laikam par sen aizmirstām vērtībām kā baitfeeder spolēm.

Ir man 2 6. diamond baitfeeder

bet vajag vēl un iespējams kaut ko jaunāku un tā.

Kad kaut kas jauns no Salmo varētu parādīties šajā tēmā?

Saprotu ir mega labi feeder5, piloti arī labi, tie man arī ir

Interesē tieši baitfeeder tēma

Atbild Normunds Grabovskis

uz šo sezonu nekas jauns šajā spoļu grupā nav plānots, tuvākās izmaiņas baitfīderos būs uz nākošo pavasari spoles labas un ir copes veidi, kuros bez šīm spolēm ir grūti copēt, pats reizi pa reizei izmantoju un tāpēc arī "kurbulēju" Salmo iepircējus, ka mums vajag jaunu, lielu baitfīderi :)

Atbildēts: 26.maijs 2020, 13:53 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Alnis86

Normund, vai tā ir taisnība, ka jebkura cope naktī būs veiksmīgāka nekā dienas cope?

Atbild Normunds Grabovskis

nē, tā gluži nav, ir atsevišķas zivju sugas, pietam ne visos ūdeņos, kuras drošāk, labāk un lielākas barojas naktīs, citur tas saistīts ar ūdeņu klususmu, kur seklumā pa dienu ir liela lavu un cilvēku kustība, citur ar drošību, naktī lielākā daļa zivis apdraudošo putnu guļ, citur ar kādu citu iemeslu. Pamatā naktīs aktīvi ir brekši un karpas, reizēm zandarti, (nerunājot par tīrām tumsas zivīm zušiem un vēdzelēm), retāk citas zivis, piemēram līņi un lielās karūsas vairāk trāpās tieši rīta un vakara krēslā nekā nakts tumsā. Tāpēc plānojot tādu nakts pasēdēšanu noteikti vajag vispirms saprast kādu zivi gribi ķert, vai konkrētajā ūdenstilpnē ir nakts režīms :))) zivīm

Atbildēts: 26.maijs 2020, 13:49 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā bbw

Sveiks, Normund!

Vēlējos pajautāt, ko Tu domā par brekšu nārstu? Teorētiski tam tagad vajadzētu sākties, taču ar pēdējo gadu ziemām kas varbūt ir mainījies. Saprotu, ka dažādās ūdenstilpnēs ir iespējama nobīde, bet, vidēji runājot, kā Tev šķiet?

Veselību Tev un Tavai ģimenei :)

Atbild Normunds Grabovskis

es domāju, ka lielākā daļa brekšu vēl nav nārstojuši, auksts, ūdens ir 12-14 grādi, citur pat vēl aukstāks, saka, ka Kurzemē un pat kaut kur Daugavā breksis ir iznārstojis, var būt, bet … zinot, ka starp līdaku un brekšu nārstu ir vismaz 2 mēneši paredzu, ka šogad viss notiks stipri vēlāk...., ja nu uznāks solītais siltums, tad pāris nedēļās visi ūdeņi vārīsies, jo daudzas zivis nārstos vienlaicīgi. Es vēl 20.maijā noķēru līdaku ap 2,5-3kg, atdevu kolēģim, a līdaka vēl bija pilna ar ikriem un tas ir seklā ezerā..., katru nedēļu dzird par neiznārstojušām līdakām. Ir gadi, kad daļa zivju neiznārsto, tie parasti ir sačakarētas copes gadi, jo ikri pilni vēderi, zivis "slimo", ikri uzsūcas organismā, barojot zivi, bet... tā viš i tai dabā :)))

Atbildēts: 22.maijs 2020, 09:10 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā Trompetists

Laba diena!

Jautājums par auklu fīderim.

Makšķerēju ezeros, dziļums līdz 4-5m(nu ne vairāk)- diezgan tāls iemetiens, stāvošs ūdens, mērķa zivs - breksis, šad tad jau pa karpai arī ir patrāpījies.

Cik mm auklu iesaki? Un krāsai ir nozīme - gaiša/tumša?

PS - ļoti patika Tavs pēdējais Makšķerēšanas noslēpumu raidījums, paldies par to ko dari, vienmēr iedvesmo doties pie ūdeņiem!

Atbild Normunds Grabovskis

te vispirms jautājums mono vai pītā, var gan vienu gan otru, ja pīto, tad 0,13-0,15mm, lai vari iztikt bez šoklīdera, ja mono... nu es tomēr iesaku 0,25-0,27mm, auklas tomēr tumšas vai caurspīdīgas(mono), jo fīderī tomēr pamatauklas krāsai ir nozīme, nu vismaz psiholoģiski vieglāk ir copēt ar tumšu auklu :)))

Atbildēts: 21.maijs 2020, 15:41 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Gribulis

Kas ir būtiskākās īpašības, ar ko atšķiras Method Feeder barība no Feeder barības.

Atbild Normunds Grabovskis

kā kuram ražotājam, pēc būtības ja barība turas method barotavā iemetienā un pietiekoši labi skalojas esot uz grunts, tad tā der šim copes veidam, principiālas atšķirības pašās barībās nav, cits stāsts, ka method copei vairāk pieņemts izmantot tomēr mikro granulas, tās arī ērti mitrināt un lipināt, bet tas arī ir tikai pieraduma un ērtuma jautājums copē nav akmenī cirstu patiesību, visur ir iespēja eksperimentiem un saviem risinājumiem, tas ko rāda un stāsta eksperti un sportisti ir tikai lai ierosinātu jūsu fantāziju un parādītu vienu veidu, tālākais jau katra paša ziņā

Atbildēts: 21.maijs 2020, 15:37 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Cassidy22

Добрый день, Нормунд!!! Хотел спросить про фидеры FC Silver Water 100 и 120. (Видел такие в продаже в интернете). Какие концептуальные отличия между ними, и вообще существуют ли такие. Просто Господин Лисовский расказывал , что максимальный тест 80 в длинне 3.75. А мне как для реки с хорошим течением нужно что-то посерьезнее.

Atbild Normunds Grabovskis

100 и 120 граммовые фидера Silver Water появились только в этом году, удилища мощные и хорошие, концептуальные отличия … это вы думаете чем 100ка от 120ки отличается ? как и все удилища, чем больше тест тем удилище толще, чуть тяжелей, прочней, длина 3,9 м. Это классические фидера среднего строя, точность забросов с максимальным весом до метров 60-70, запас прочности % 25-30 (можно перегружать, на забросах до метров 35-40). Лично мне хватает 100ки, я просто не очень люблю мощные удилище и ловлю с тяжёлыми кормушками :)

Atbildēts: 18.maijs 2020, 12:10 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā JermaX

Sveiks. Kaut kad pieminēji, ka, Salmo veikalos parādīsies krievu metamās eholotes PRAKTIK. Vai viņas jau ir veikalos?

Atbild Normunds Grabovskis

nē, solīja solīja, bet kaut kas viņiem tur sagāja greizi un neparādījās Latvijā tās, es sapratu, ka atklāja kaut kādas tehniskas nepilnības, tā ka pat reiz vai nu Deeper vai analogi no Ķīnas

Atbildēts: 18.maijs 2020, 11:59 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Zvejnieks97

Sveiki!

Tā, kā neesmu aktīvs balto zivju ķērājs, vēlos noskaidrot, kā šobrīd ir ar breksi? Ir iespēja viņu noķert un varbūt ir rajons, kuru varat ieteikt, kā copēšanas vietu?

Atbild Normunds Grabovskis

breksis gatavojas nārstam un pat reiz viņa ceļi ir neizdibināmi :))), mērķtiecīgi doties brekšos šajā laikā ir paliels risks, jo puikiem var būt citas domas galvā

Atbildēts: 18.maijs 2020, 11:57 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Zukoo

Sveiks. Es plānoju šogad pamēģināt startēt fīder makšķerēšanas sacensībās, kad tas būs iespējams. Interesē daži jautājumi.

Visiem dalībniekiem jāpiedalās obligātajā treniņā dienu pirms sacensību posma

sākuma.

1.Es saprotu tad jārēķinās ar 3 dienām Latvijas čempionāta kuri norit divās kārtās un jābūt obligāti uz treniņu dienu iepriekš pirms sacensību dienas ?

2. Kā saprast šo? Visiem dalībniekiem vajag pārstāvēt

kādu no LMSF biedriem.

Atbild Normunds Grabovskis

1. ir vēlams, bet nav obligāts, vēlams, lai pirms mačiem tiktu baroti visi sektori 2. te viss ir ok, tādam punktam jābūt nolikumā, tas tevi nekādi neierobežo :), droši piesakies, feeder.lv viss ir, galvenais ir sākt, ja iepatiksies, tad jau uz nākošo sezonu piesliesies kādam klubam\komandai :) gaidam oficiālu atļauju LČ rīkošanai

Atbildēts: 18.maijs 2020, 11:45 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Lietinsr

Labdien!

Gribēju noskaidrot precīzu kāta modeli, testu un garumu ar ko pēdējā raidijumā mētāji lielās gumijas, un arī lj un salmo spoļu varisntuns ko varētu likt pie šī kāta līdz kādiem 60 eiro paldies jau iepriekš.

Atbild Normunds Grabovskis

copējām mēs ar Lucky John Progres Powerjig 80, kolēģis ar īsāko 2,57cm (64,eiro), es ar garo 2,74cm, mētāju ap 100 gramu gumijas(kopā ar āķiem), domāju, ka arī ar 110-120 gramiem var pastrādāt bez problēmām, metiens lēzens un kāts atstrādā ļoti labi spoles bija LJ Anira Jig 8 4500. izmērs (53,-eiro) un Salmo Elite Heavy Jig 8 arī 4500.izmērs, auklas jaunās Vanrex 4 un 8 dzīslu auklas 0,20mm resnumā, pērkot spoli un kātu(bez atlaidēm) Salmo veikalos auklu saņem pa brīvu

Atbildēts: 18.maijs 2020, 11:33 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager