Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.

Atbildes

Jautā Rumba21

Sveiks Normund.

Jautājums par pludiņcopi upē.

Tagad labāk izvēlēties vietas, kur ir relatīvi sekls, vai tomēr vietas, kur izteiktas bedres, uzpludinājumi - tas ir principā bez straumes.. Kur būtu prātīgāk barot?

Sākot copi iedot kārtīgu daudzumu barības, vai labāk piebarot ik pa laikam, kad jūt vajadzību?

Doma ir par Abavu vai Gauju, takā nav konkrēta zivs mērķī, tad šajās varētu būt sugu daudzveidība.

Varbūt vari ieteikt foršu barības mix, ko uzjaukt upei, tā lai pietiek diviem copmaņiem uz dienas copi?

Atbild Normunds Grabovskis

uhhh nu i putra jums galvā ir :), gribu to, un vēl šito, tad vēl to :))))), no sērijas - gribu seksu, vēlams lai es, nevis mani :))) jāizvēlas vietas kur ir zivis, ja Gauja, tad … būs grūti, tur zivīti atrast nezinot vietas ir grūti, pietam tagad ir brīdis, kad viss mainās pa dienām, pietam Gauja pludam ir ļoti specifiska upe, grūta sākot copi iemet 2-3 bumbas un skatamies kas tur vispār notiek, ja rauda, sapals, baltais sapals, plicis, tad viņiem tur jāparādās pirmajās 10 minūtēs, breksis Gaujā var nākt arī stundas 2, ar pludu viņu sagaidīt ir grūti, ja nav 100% pārliecība, ka viņš tur ir, zivis vēl nav ziemas vietās, bet tomēr jau dziļākās vietās un to tuvumā vācās, pietam... Gauja ir ļoti gara, lašveidīgie jau ir upē un būs aizvien vairāk un daudzās vietās citu zivju vairs nebūs, visas aizies no lašveidīgo nārsta vietām par Abavu neko nepateikšu, esmu tur copējis maz, likās, ka upe ir vienkāršāka, arī mazāka, bet vietu zināšanu arī neviens nav atcēlis. ar pludu ir tā specifika, ka jāzin konkrētas vietas kur vari pacopēt, pietam jāmāk copēt straumē, tāpēc es domāju, ka jums tieši cope ir svarīgāka, tad drošāk izvēlēties lēnāku, prognozējamāku ūdeni, ezeri vēl ir aktīvi un tur tomēr ar pludu ir daudz vienkāršāk

Atbildēts: 1.septembris 2020, 11:28 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Didzeeens

Sveiks, cik daudz auklas uz spoles jātin briekš brekšiem? Gan Mono gan pīto.

Jo ja uztin 150m kas ir uz spoles tad 5000 vai 6000 izmēra spolei paliek ļoti daudz rezerves.

Atbild Normunds Grabovskis

tu to par fīderi ? ja jā, tad pilnīgi vienalga, jo fīderī tu met smagu barotavu, kura izvilks auklu arī no pus pilnas kasetes, ja tu uztin 150m auklas, tad ar to pietiek, diez vai uzreiz sāksi copi ar 100+m metieniem, bet klasiskos 40-60m varēsi mest bez problēmām

Atbildēts: 1.septembris 2020, 09:31 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā janis1997

Sveiks, vai fīderiem atsevišķi ir nopērkami gali, par vienam un kādām cenām? Gadījās salauzt sarkano galiņu

Atbild Normunds Grabovskis

Fīderu spices "iet kā maize" :), visu SALMO un Feeder Concept fīderu spices var nopirkt veikalā\servisā Skandu ielā 7, lai pateiktu spices cenu, tās var būt no 3 līdz 20 eiro, vajag zināt kādam kātam spice salūza

Atbildēts: 1.septembris 2020, 08:51 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Merebles

Sveiks Normund!

Pavasarī, vienā no saviem raidījumiem, teicāt ka iekustināsiet vimbu normas palielināšanu. Vai ir izdevies kautko paveikt šajā lauciņā?

Meklēju sev jaunu fīderi un esmu ievērojis dažādus karbona veidus, T36, TC24, T40, vai Jūs zināt un varat paskaidrot vienkāršākā valodā ar ko viņi atšķiras?

Paldies

Atbild Normunds Grabovskis

1. nē, bet tas ir garš process, ļoti garš caur dažādām institūcijām, ministrijām u.t.t., liegumu uzlikt ir daudz vienkāršāk nekā noņemt vai koriģēt :) 2. tie visi ir tikai kāda ražotāja izdomāti rādītāji, tāpat kā bija savulaik IM8, IM12, tad tas T40 ir tuvāk patiesībai, jo karbonu\grafītu mēra ļoti savdabīgi, bet ir tā, jo tas cipars aiz T ir lielāks, jo augstākas proves grafīts ir kātā, attiecīgi tas ir vieglāks, sausāks un … prasīgāks attieksmē. grafīts ir pulveris, attiecīgi lsi kaut ko no viņa uztaisītu vajag pievienot saistvielu, vienkārši sakot līmi, jo vairāk līmes, jo izstrādājums paliek smagāks, bet attiecīgi arī elastīgāks\lokanāks un lētāks :)

Atbildēts: 31.augusts 2020, 11:02 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā copetajs001

Sveiks meistar. Kāds būtu vajadzigais pitas auklas diametrs jeb kg priekš fidera ja taisos copet Gaujā, un mest barotavas no 80-120 svarā.?

Atbild Normunds Grabovskis

0,14mm būs pilnīgi pietiekoši, pats ķeru ar 0,13-0,14mm, bet ja tas liekas pa tievu, tad liec 0,15-0,16mm

Atbildēts: 31.augusts 2020, 10:38 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā mareks31

Labdien.prasu kur varētu paķert breksi Daugavā pie kokneses.un biku tālāk.vai tur ir kada vieta.mož zinu ap to apkārtni?

Atbild Normunds Grabovskis

nezinu gan, maz tur sanācis copēt un pamatā jau uz konkrētām paziņu vietām esmu braucis, tās nepopularizēju :)

Atbildēts: 31.augusts 2020, 09:59 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā uman

Labdien, vai fīdermakšķere Salmo Extreme BP FEEDER 120 derēs arī strādājot ar 50 gr barotavām Lielupē pie Jelgavas?

Atbild Normunds Grabovskis

šis derēs, jā, tas nav pārāk ātras akcijas kāts, pats esmu copējis ar 60 gr barotavu, bez fanātisma vēzējot līdz metriem 50-60 var mest

Atbildēts: 31.augusts 2020, 09:57 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Krisux007

Labdien,Normund... Ko tu saki par tādu upi kā Vārtāja.?..kādreiz esi tur bijis? Un vai tāda izmēra upē ir iespēja ķert breksi vairak par vienu...jo man nav sanācis :D ar pirmo uztaisa trobeli un pārējie vienkārši vairs neņem:) ir nācies redzēt tiešām lielus brekšu barus tai upē, varbūt ir iespēja kaut ka viņus ķert.

Tā ir upe kas ietek Barta

Atbild Normunds Grabovskis

bijis neesmu tajā upē, tāpēc grūti spriest :), bet ja breksis tur ir un ja viņš tur ēd (ir vietas, kur brekšu bari vienkārši neapstājās), tad viņu var barot un ķert, ja tur ir tikai skrienošais breksi, parasti brekšu bari atsevišķus upju posmus vienkārši izskrien cauri neapstājoties, ja trāpi iemest tārpu barā paspēj 1-3-5 noķert, bet tad jāgaida nākošais bars. Ja upe gara, tad noteikti ir vieta\vietas, kur breksis apstājas, atpūšas, barojas, iespējams, ka viņš tur ir vien nedēļu divas sezonā, bet tad viņas tur ir daudz un liels. Līdzīgi ir Gaujā, bieži vien brekšu barus redzi, bet viņi neņem, ja atrodi vietu, kur viņi barojas, tad ir uhhhh (20-50 brekši svarā līdz pat 3-4 un vairāk kg, pamatā ap 1,5-2,5kg), tāpēc ir puiki, kuri gar Gaujas krastiem, pa džungļiem u.t.t brien kilometriem, lai atrastu vietu, kur brekšu bari apstājušies... ļoti iespējams, ka tavā gadījumā ir līdzīgi, jāatrod vieta, kur brekši ēd, jo maratonistam, laikā, kad viņš skrien, tu kotleti neiemānīsi :)))

Atbildēts: 25.augusts 2020, 10:23 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā kuzijs

Labdien. Sāku šovasar makšķerēt ar fīderi. It kā viss o.k - tikai jautājums par pieciršanu....vai reaģet uz pirmo -otro copi vai tomēr nogaidīt kas spicīte vibrē bez apstājas.

Atbild Normunds Grabovskis

:))) nu nevibrēs tev tā spicīte visu laiku, nevibrēs :), katrai zivij ir ļoti specifiska cope, piemēram pat liels asaris var tikai vienu reizi uztirināt spici un viss, izvilksi, bet viņam āķis jau ir dziļi vēderā, arī brekši reizēm tik sparīgi liec kātu, bet reizēm tikai viegli šūpo, vai pavelk un viss, reizēm tu vispār copi neredzi, bet tur jau sēž zivs, teiksim raudām ļoti bieži visa cope ir pirmajās 5-20 sekundēs, ja nenoreaģēsi, tad ēsma būs sazelēta\izsūkta un zivs nebūs galvenais ir sekot līdzi notiekošam, regulāri pārmest makšķeres, domāt ko dari, tad arī pamazām "iebrauksi" kas ir kas :)), vis trakāk tirina spici tieši mazās zivis, lielās kad copē, tad neko nesajauksi :), nebaidies un nekaunies, ja kaut kas nesanāk, visi mēs esam sākuši no nulles, galvenais neslinko, strādā, sākumā pārmet reizi 2 minūtēs, pēc kāda 10.metiena vari ieturēt pauzi līdz 3 minūtēm, ja ķer visu pēc kārtas, ja breksi sēdi, tad pauzes var būt arī 7-10 minūtes, bet tad jāpārmet, jāatsvaidzina ēsma, jāpapildina barība un viss notiksies :)

Atbildēts: 24.augusts 2020, 11:20 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Jautā Elvijs1

Labdien!

Lūdzu Jūsu padomu brekšu ķeršanā. Rīgas Daugavā doma pasēdēt uz breksi ar fīderi. Noskatīta vieta 5m dziļums kurai blakus seko nepārāk strauja kants uz 1m. Kāds Jūsu ieteikums pie pašreizējiem laika apstākļiem un vietas izvēli!? Vai barību jaukt attiecībā pret zemi 1:3?

Paldies! :)

Atbild Normunds Grabovskis

vieta tas ir labi, jautājums vai tur ir breksis :))), lielie bari migrē pa upi, ir vietas, kur viņi uzturas biki ilgāk, bet pēc tam atkal aiziet tālāk, jo brekšu bari ir milzīgi un tādam baram vajag daudz ēst, es tagad breksi vairs nemeklētu seklās vietās, 5 m arī jau ir uz robežas, breksi tagad labi ķer no 5-8-10 m dziļuma, ķer daudz un smukus, bet ar ļoti cītīgu barošanu. Zeme pie brekšu barības NEKO sliktu nedara, tikai palīdz noturēt uz vietas barību, padara barības galdu interesantāku zivīm, neļauj tik ātri paēst, un ļoti pamatīgi ietaupa makšķernieka naudu :), vēl ir silts, vari fīderim jaukt zeme\barība 1\2

Atbildēts: 24.augusts 2020, 11:10 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager