Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.

Atbildes

Jautā Kuto

Čava NG! Vai SALMO vekalos ir tāda štelle kā zemē iespraužams statīvs uz kura novieto kastītes ar sliekām, mušukāpuriem utt. - nu tāds lai nav jārāpo pa zemi kad kautko uz āķa vajag uzlikt :) ja ir tad pa čom? Pladies

Atbild Normunds Grabovskis

diemžēl šādu galdiņu nav, man pašam salūza un pat reiz meklēju jaunu, saprātīgās cenās neviens nepiedāvā nelielu, ērtu galdiņu, diemžēl

Atbildēts: 8.aprīlis 2010, 16:07 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā Klarens

Sveiki.

Apsveicu Jūs ar pavasara iestāšanos un veiksmi makšķerēšanā 2010. gadā :)

Tātad. Kā jau ir pienācis laiks uz vimbām un es neesu vēl no tiem zinošākajiem makšķerniekiem, bet pieredzi aug ar katru gadu.

Es vēlētos pajautāt kā ir ar iebarošanu vimbām. Vai ir jēga to darīt.

Plānoju es doties un copi 25., 26. aprīlī, kad ūdens būs nedaudz nokrities.

Upe Mēmele. Platums neteiktu, ka liels. Standarta Latvijas upīte. Dziļums - šajā laikā noteikti lielāks. Varētu būt līdz 3/4 m.

Paldies Jums jau iepriekš par atbildi.

Atbild Normunds Grabovskis

Vimbas barot var un pat vajag, jo vēlāks pavasaris, jo barība labāk strādā, Mēmelē tāda normāla vimbošana parasti sākās ar pašām aprīļa beigām, bet viss pilnā sparā notiek maijā, tā ka neko nenokavēsi, pašķirsti šeti manas atbildes un atradīsi atbildes par barošanu

Atbildēts: 8.aprīlis 2010, 13:33 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā drinkalots

Labdied

Esmu nolēmis piedalīties, Jūsu organizētajā LR čempionātā pludiņmakšķerēšanā, sakarā ar to amn ir Jums daži jautājumi, kurus es nespēju rast turnīra noikumā, es ceru, ka sniegsiest man atbildi, un ļoti Jūs neapgrūināšu

1.Pirmais posms notiks Ventā. Vai nav zināma konkrēta vieta?

2.Dalībnieku pulcēšanās ir 14.05.10., sacensību atklāšana 15.05.10., jautājums, vai pulcēšanās bus tur pat, kur atklāšana, vai kaut kur citur, un vai uz to ir obligāti jāierodas, jo sanāk braukt vienu reizi, principā pa tukšo (esmu no rīgas), kas šajos laikos, nav diez ko viegli, ja vēl arī otrā kārta ir 16.05.10.? Varbūt ir iespējasm braukt uz sacensību atklāšanu un izlozi? Iespējams pulcēšanai ir kādā īpašan nozīme, kura nav minēta, tad protamstas maina lietas būtību.

Jau iepriekš pateicos

Ar cieņu Edgars

Atbild Normunds Grabovskis

Tavs nodoms mani patiesi priecē, galvenais nenokavē pieteikšanos, jo šajās sacensībās būs diezgan daudz ciemiņu no citām valstīm un pieteikties varēs ne vēlāk kā dienas četras pirms sacensībām.

1. Vieta ir tradicionālā, pa Liepājas šoseju , pāris kilometrus pirms Skrundas ir pagrieziens pa labi, pa to ceļu (sākumā asfalts, tālāk zeme) kilometrus 15, tālāk jau jāseko norādēm, kuras tur būs, sacensību vieta sanāk aptuveni pa vidu starp Kuldīgu un Skrundu, it kā vietējie to vietu sauc PIE IERĀM, acīm redzot tādas mājas ir upes krastā.

2. Latvijas čempionāts notiek divas dienas, bet piektdien ir oficiālais treniņš, tā laiks nav noteikts, bet dienas laikā visiem dalībniekiem tur ir jāparādās un izlozētā vieta jāiebaro, lai zivis daudz maz vienmērīgi sadalās pa visu krastu, treniņš ir obligāts, ja kāds netiek, tad viņa vietu iebaro komandas biedri, ja netiek individuālais sportists, tad viņam savlaicīgi jāinformē par to sacensību organizatori un jāsedz sektora iebarošanas izdevumi ( vismaz 2 kg barības). Ar to braukāšānu ir tā, ka lielākā daļa paliek gulēt tur pat upmalā teltīs vai mašīnās, tā pat ir to sacensību neatņemama sastāvdaļa, ugunskuri, sarunas par to kā bija un kā būs, var jau protams braukāt, bet ja kas notiek ceļā, tad neviens tevi negaidīs.

Tā ka apsver visus par un pret un dod ziņu, pats braucu turp piektdienas rītā no Rīgas, ja turēsies astē, tad ceļu parādīšu, iepriekšējā nedēļā trenēties netieku, jo man ir mači Lietuvā

Atbildēts: 8.aprīlis 2010, 13:30 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā legionars

Vasals,Ekspert!gribējās pajautāt,vai kādā no tuvākajām copesLietām nebūs tavs raksts par līņu barošanos,coppi un ieražām???Vai tie Dobeles kombikormi ir labi līņu coppei(tieši kuri,pēc tavas pieredzes),varbūt to vajag sajaukt ar Salmo līnis barību????Un,kas tur ir ar petroleju-dzirdēju viņam patīkot tās smarža?Kādi mēneši ir coppīgākie uz līņiem???Tencinu!

Atbild Normunds Grabovskis

Par līņu copi pat reiz rakstu neplānoju, nejūtos tik stiprs šajā tēmā, lai varētu mācīt citus, līņus pats pamatā ķeru tikai upēs..

Dobeles kombikorms, apliets ar verdošu ūdeni dod tādu aromātu, kurš līnim patīk, ir pārbaudīts, jaukt klāt kādu barību es gan neieteiktu, zūd barības efekts, labāk barojot vietu, kur sēdi ar divām makšķerēm, iebarot ar kombikormu un barību atsevišķi katrai makšķerei, būs ko pašam salīdzināt un līnim ko izvēlēties.

Klasiskie līņu mēneši skaitās aprīlis, maijs un jūnijs, bet ir vietas, kur puikas var ganīt līdz pat pirmajiem saliem

Atbildēts: 8.aprīlis 2010, 13:15 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Andreasltd

Sveiki!

Ir doma iegādāties bezriņķu makšķeri. Pirmkārt nevaru izdomāt 6m vai 7m, kurš būtu optimālāks garums, un uz ko pievērst uzmanību. Pašlaik skatos kaut ko lētajā galā, jo nezinu, vai šis makšķerēšanas veids mani aizraus. Vai vispār var kaut ko daudzmaz ciešamu nopirkt līdz 20ls?

Atbild Normunds Grabovskis

ja doma ir tikai izmēģināt, tad sāc ar lētā gala 6m makšķeri, garāku lētajā galā pirkt neiesaku, būs pārāk smaga un pļuncīga, copes veids ir ļoti interesants, es pats ļoti bieži copēju ar bezriņķenēm, tās ir pavisam citas izjūtas.

Gadījumā, ja iepatiksies, tad nākošo kātu iesaku savlaicīgi pasūtīt no kāda kataloga, būs krietni lētāk un varēsi piemeklēt to ko tev vajag, veikalos sevišķi lielas izvēls nav un cenas vienmēr būs augstākas kā pasūtot

Atbildēts: 7.aprīlis 2010, 12:44 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Jautā Aigars82

Sveiks Normund!

Pievienojos apsveikumiem ar jauna raidījuma tapšanu un drīzo iešanu gaisā. Ilgu mūžu raidījumam:).

1. Man būtu ierosinājums raidījumā rādīt ne tikai to kā zivis tiek ķertas, bet izvērstāku analīzi par tehnikas veidiem, sējumiem, sistēmām, inventāru, barībām, vizuļiem, utt..., kas saistīts ar konkrētās zivs ķeršanu.

2. Gribētos redzēt vairāk raidījumā iesaistīto personāžu nevis tikai 2 vai 3 cilvēkus, kuri kā universālie makšķernieki cauru gadu ķer visu sugu zivis. Nekā personīga pret nevienu, bet tepat LV ir gana daudz speciālistu konkrētas zivs ķeršanā ar gana lielām pieredzes bagāžām.

3. Būtu ļoti svētīgi ja beidzot būtu raidījums kurā runātu arī par zivju saudzēšanu un saudzīgu zivju atlaišanu, nevis visa saķertā loma paturēšanu - no sērijas, "Ka tik man vairāk". Neiet runa par to, ka visas zivis ir jāatlaiž, tomēr sabiedrības izglītošana šajā lietā ir ļoti ļoti ļoti nepieciešama nākotnes un makšķernieku prieka vārdā. Tad nebūs jāsūkstās, ka pie mums nav zivju, ezeri tukši, ķeras tikai mazas zivtiņas utt...!!!

P.S. Ja ir interese vai nepieciešamība, arī pats esmu gatavs par šīm lietām raidījumā runāt.

Atbild Normunds Grabovskis

Paldies!

1. tieši tāds arī ir mans mērķis, doma ir ka viena tēma var būt arī 2 un pat 3 sērijās, bet toties parādīta kārtīgi

2. gan jā, gan nē, ir lokālie speciālisti, kuri ir atkoduši vienu konkrētu vietu un ķer zivis praktiski pēc pulkstens, tādi speci ir līņu un brekšu copē, arī samos un zandartos, bet tikko viņi nonāk citā ūdenī, tā ir aplauziens, katrā gadījumā es meklēju un meklēšu vietējos speciālistus, kuri būs ar mieru padalīties savā pieredzē, pats mēģināšu copēt tur pat netālu un ja mans rezultāts būs labāks, tad analizēsim kāpēc tā

3. gan jā, gan nē, arī pats lielāko daļu sava loma palaižu vaļā, bet zinu, ka lielai daļai to ir problēmas izdarīt, jo pie zivīm viņi tik salīdzinoši reti, jo vienkārši nemāk viņas noķert un kad nu reiz tiek pie zivīm ,tad ņem cik var paņemt, es to neatbalstu, bet uz visa kopējā bezpriģela fona arī nenosodu, mans mērķis ir iemācīt noķert un tad, kad tu jau vari noķert savu zivi kad gribi un cik tev vajag, tad tu sāc aizdomāties vai tev tik daudz vajag. Var būt tas skan jocīgi, bet zinu pēc sevis kā tas ir, agrāk stiepu mājās visu ko noķēru, bet kad no zivīm sāka atteikties visi kaimiņi, tad sāku laist vaļā un man iepatikās palaist zivis vaļā, tomēr taimiņus un lašus spiningot es nebraucu, ja nevaru tos paturēt, jo neesmu par sevi pārliecināts vai man pietiks spēka palaist to zivi vaļā, vēl jo tāpēc, ka nesaprotu, kāpēc es nevaru viņu paturēt, jo patiesībā viņu ir ļoti daudz

4. mani un ceru arī skatītājus noteikti interesēs jebkura copmaņa viedoklis par lietām, dod ziņu manā lapā vai uz e-pastu, gan sarunāsim kaut ko

Atbildēts: 7.aprīlis 2010, 12:37 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Moss

Sveiks, Normund!

Man pāris jautājumi saistībā ar fīderi un vimbām.

Pirmais- kāda būtu piemērotākā spole no Salmo kolekcijas fīderim Salmo Diamond 130? Plānoju to lietot ar tievu (0.12 mm) pīto un 100 g smagām barotavām?

Otrais- kādu gruntenes montāžu izmanto Tu - asimetrisko cilpu, vai ar pretsavērpēju? Vai ir kādas būtiskas priekšrocības vienā vai otrā gadījumā?

Trešais- orientējoši, kad gaidāms vimbu copes sākums Ventā? Ūdens līmenis pagaidām esot augsts un upe vēl nes visādus sū.... Varētu būt tā, ka, šādam laikam pieturoties, jāpaciešas vēl kādas 2 nedēļas?

Visbeidzot - vai, copējot vimbas, vispār ir jēga tās iebarot?- Vimba taču ir straumes zivs. Lieta tāda, ka barības bumbas diezgan grūti precīzi iemest Ventā tik tālu (līdz straumei), turklāt, kā lai aprēķina, cik tālu tās aiznesīs, kur pēc tam pasniegt grunteni ar barotavu? Nekādi netieku gudrs! Es saprotu, ka iebarojot var cerēt arī uz kādu breksi, raudu, kas arī būtu OK, bet tomēr vairāk interesē vimbas. Jau iepriekš paldies un veiksmīgu sezonas sākumu!

Atbild Normunds Grabovskis

1. priekš fīdera es ieteiktu mazāko vainākošo izmēru spolei ar baitrunner sistēmu, Salmo gadījumā tā būtu jaunā Diamond Carp Runner, veikala cenas ap 16 ls, par to auklu gan vajadzētu skatīties, it kā klasiskam fīderim ir ok, bet pie tik lieliem sviniem ka viņa tev neplīst, man pašam stāv gan 0.12, gan 0.14mm auklas, ar barotavām 40-80 gramu problēmu nav, ar 0.14mm arī butes ķēru ar lielajiem svariem

2. vimbu gruntenei pītās galā sienu pusotru metru monofilās, uz kuras sienu klasisko gruntenes montāžu ar diviem āķiem, pie tik stipras straumes un svina ripošanas lietot nesimetrisko cilpu vai pretsavērpēju neredzu jēgu. Kas attiecās uz Ventu, tad tur viss notiek pilnā sparā, pats biju Kuldīgā, zinu, ka arī Padurē vimba nāk, tā ka nekas nav jāgaida

3. pat reiz, pie tik liela ūdens, vimbu var nebarot, bet tikko ūdens nokritīsies, tā barojot copju būs vairāk, pietam būs arī citas zivis, breksis, rauda, sapals

Atbildēts: 7.aprīlis 2010, 12:22 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā imants

Sveiki!

Vai Owner gatavās pavadas var izmantot arī fīderim?

Atbild Normunds Grabovskis

Fīderim tur ir vairāk piemērotu pavadu kā pludiņam, droši mēģini, mezglu, auklas un āķu kvalitāti garantēju

Atbildēts: 7.aprīlis 2010, 11:23 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā aiviss

Prieks dzirdēt, ka būs jauns raidījums par copi latv.val.:) Apsveicu:)

Atbild Normunds Grabovskis

Paldies! Domas un idejas ir daudz, ceru, ka viss izdosies

Atbildēts: 7.aprīlis 2010, 09:44 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Ampelmans

Labdien, god. Ekspert.

Neliels jautājums par pludiņu izsvarošanu - Bolonēze un Match. Vairākos žurnālos, vienādiem pludiem pēc svara, izsvarojums ir olīve + skrotis vai tikai skrotis garā virtenē. Pie tam, copes apstākļi likās vienādi. Ir arī varianti - svina skrotis pirms un pēc pluda. Jautājums - tā ir gaumes lieta vai tam arī ir kāda dziļāka ideja? Zivis nebīstas no samērā garas svina skrošu rindas? Paldies.

Atbild Normunds Grabovskis

Bolonēzei, tātad copei straumē, es vados tikai pēc viena principa, jo mazāk svinu, jo mazāk kap pīties, ja cope notiek tādā straumē kā tagad, tad vispār cenšos izsvarot pludu tikai ar vienu olīvi virs griezuļa un viss, ģeniāla un vienkārša sistēma, uzliec biki lielāku kā vajag olīvi un ar nazi vai rupju vīli piedzen to līdz ideālam pludiņa izsvarojumam, vēlāk vasarā dalu svinus divās daļās, virs griezuļa, tātad virs pavadas, lieku podpasoju jeb kontrolsvariņu, aptuveni 10% no pludiņa celtspējas (to parasti brekšojot lieku uz grunts), pamat atsvars ir kādus 50cm augstāk. Mačam svaroju pludu līdzīgi kā bolonēzei otrajā gadījumā, tikai podpasoks stāvošā ūdenī man parasti ir viena 1. numura skrots, tas ir ap 0.3gr, straumē podpasoka svaru palielinu. Tās svinu virtenes no vienas puses ir laba lieta, ēsma dabīgāk grimst, pludiņš ir jūtīgāks tieši ēsmas grimšanas brīdī, bet tas viss arī pinās krietni vairāk, tāpēc es kādu laiku pačakarējies nonācu pie secinājuma, ka es labāk nedaudz zaudēju (tīri teorētiski) uz jūtību, bet toties nečakarējos ar piņķerēšanos

Atbildēts: 7.aprīlis 2010, 09:43 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager