Sveiki, es jums gribēju pajautāt vai copējot naktī, ziemā var noķert plaudi?
Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.
Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:
Sveiki, es jums gribēju pajautāt vai copējot naktī, ziemā var noķert plaudi?
Ir liela daļa ezeru, kur brekšus pamatā arī ķer tieši naktīs, parasti tas notiek ar pludiņmakšķeri iepriekš iebarotās vietās, cope ir ļoti interesanta, var sēdēt teltī, var staigāt pa iebarotajiem āliņģiem.
Sveicināti. Gribētu pajautāt ar ko labāk būtu piebarot brekšus nelielā upītē ar lēnu straumi dziļums aptuveni trīs metri?
Mēs runājam par kuru gadalaiku? Ja gribi ā’trāku atbildi, tad raksti man iekš fishing.lv
Sveicināti!!! Es jums vēlējos pajautāt vai ir vērts pašlaik braukt uz Peipusu, es pats neesmu tur ne reizi bijis, bet loti vēlos aizbraukt, jūs varētu pateikt kā tur ir ar cenām, un uz kādu pilsētu vajag braukt (vietas nosaukums), un kas tur labāk ķerās, vai ir iespēja piebarot brekšu baru pa vienu dienu...? Un vai tur ir iespējas kā pirmo reizi braucot uzjautāt kur labāk var noķert zivis :D.....
Tavā gadījumā ir tikai viens ieteikums, sameklē sev kādu kompanjonu, kurš uz Peipusu brauc bieži, vai izmanto makšķernieku autobusu pakalpojumus, ja brauksi turp pats, tad aplauziens un pilnīgas auzas garantētas. Visu pārējo informāciju vari atrast internetā, tajā pašā zive.lv, tur veči runā daudz un dikti, palasies visu informāciju pa pēdējiem gadiem un pie kaut kādas saprašanas
Ko labāk likt uz āķa kad makšķerē ar zemledus makšķerīti?
1. odu kāpurus – motiļus
2. vībotņu kāpurus
3. mušu kāpurus
4. sāņpeldes
5. visādus citādus vabuļus
Man tāds lūdzu jautājums vai mājas apstākļos ir iespējams uzasināt zviedru asmeņus ledus urbim?
Ja vien neesi juvelieris, tad vis ticamāk kā nē, specializētajos servisos meistari ir iemanījušies asināt šos nažus, vismaz Salmo serviss Daugavgrīvas ielā asina, pats ar vieniem nažiem urbju ne mazāk kā 2 sezonas un tad jau viņi sevi ir atpelnījuši un droši var uzlikt citus.
Labdien ! Man jautājumi par ruduļiem. Uz kuru laiku viņus varētu mēģināt noķert? Dziļumos vai kaut kur seklumos pie niedrēm? Paldies.
Nu jau ruduļu copei vajadzēja iet pilnā sparā, lielajos ruduļu ezeros veči jau sen sēž pa niedrēm un niedru malām, ruduļi ir praktiski neēdama zivs, bet ļoti skaisti un spēcīgi. Ruduļus parasti ķer pa pašu krastu, ne dziļāk kā 1 metra dziļumā, parasti pat zem metra, saurb 7-10 āļiņģus dažādos dziļumos, sabaro tos un sāk staigāt , ruduļi pienāk pie barības diezgan ātri.
Sveiks! Ir gadījums, kad aizķerts breksis, zandarts vai cita zivs aiz vēdera un to nevar dēļ biezā ledu izvilkt ārā uz ledus. Vai drīkst izmantot gafu? Tad savainos zivi, bet, ja nav mērs? Ko darīt tādā gadījumā? Atlaižot zivs var aiziet bojā. Paturēt? Iespējams, naudas sods par neatļauta izmēra zivi. Ko Jūs ieteiktu?
Makšķerēšanā visādi gadās, tomēr inspektoram nepierādīsi, ka mazizmēra zivi esi paturējis tikai tāpēc, ka tai ir caurums sānos, diemžēl, tāpēc es ieteiktu tomēr laist visas zem mēra zivis atpakaļ, ja būs lemts, tad izdzīvos, ja nē, tad viņu apēdīs kāda cita radība. Inspektoriem ikdienā nākas sastapties ar tik daudziem dažādiem cilvēkiem un viņi ir spiesti būt vienādi stingri pret visiem, jo citādāk nevar, tāds ir tas darbs.
Labvakar! Kādas vispār ir atsauksmes par Mora Expert un Rapala Normaak ledusurbjiem?
Ko tu gribi dzirdēt, to lai es pasaku kaut ko sliktu par vieniem vai otriem urbjiem, neteikšu, jo gan MORA gan Rapala ir labi urbji, Morai ir lielāks modeļu klāsts, vieglāk tos piemērot augumam, arī veikalniekiem ir vieglāk tirgot Mora rezerves nažus nekā Rapala maināmās galvas, bet ledu labi urbj gan vieni gan otri urbji.
Labdien! Sakiet, kur var iegādāties ziemas copei ceļu aizsargus? Cik nopratu, tie nav makšķernieku veikalos un tos jāgatavo pašiem. Varbūt varat ieteikt kādu lietpratēju, kurš tādu praktisku mantu meistaro un pārdod? Paldies?
Ceļu sargus pamatā visi gatavo paši, tiesa var piemērot arī kaut ko no sporta preču veikalos nopērkamajiem, bet tie ne visi tur mitrumu un nav domāti ilgstošai tupēšanai.
Ja gribi uztaisīt ērtus ceļu sargus, tad vislabāk tos gatavot no tūristu paklājiņiem, kuriem vienā pusē ir folija, šādi paklājiņi ir nopērkami visos sporta un tūrisma preču veikalos un arī lielākajos lielveikalos, paklājiņus sagriež gabalos un sašuj kopā, citi tos pietin pie kājas ar skoču, citi piemeistaro siksnas.
Sveiks Māster! Vai tu liec karabīni makšķerējot ar bļitku? Kāda materiāla karabīnes veikalā pārdodat?
Lai vieglāk nomainīt bļitkas es izmantoju nelielas karabīnītes, izmantoju SALMO un OWNER firmu Japānā ražotās mikro karabīnītes, no kā tās gatavo ražotājs nezinu, bet kalpo labi.