Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.

Atbildes

Jautā Adis

Sveiks. No ledus makšķerējot ar pludiņu, cik tavuprāt lielam attālumam jābūt no āķa līdz sviniņam? Runa ir par balto zivju ķeršanu ezerā līdz 3m dziļumam, sviniņam guļot uz grunts. Paldies.

Atbild Normunds Grabovskis

Ja runājam par brekšiem, tad ēsmai noteikti jāguļ uz grunts, mazais sviniņš, ap 0,3 gramiem, ir 3-4 cm no āķa, tas arī guļ uz grunts, lielie svini ir ne mazāk kā pus metru virs grunts, pludiņš jāizsvaro tā, lai mazā skrotīte pludiņu velk zem ūdens, breksim paņemot un paceļot ēsmu no grunts pludiņš uzpeld. Raudām ir savādāk, bet neredzu nevienu iemeslu, lai tik seklā vietā ķertu raudas ar pludiņu, mormiška vienmēr būs rezultatīvāka.

Atbildēts: 29.janvāris 2009, 12:46 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā aigars11

Labdien! Jau otro dienu piebaroju brekšu. Katru dienu iebēru kādus 12 kg uz astoņiem caurumiem. Vieta iepriekš nav barota, bet dotajā ezerā brekšu ir ļoti daudz. Baroju ar zivju barības granulām un Traper brekšu barību. Otrās dienas rezultāts ir desmit mazas raudiņas.

1. Jautājums - Vai visu daru kaut cik pareizi?

2. Jautājums - Kā tikt vaļā no mazajām raudiņām, kuras nemitīgi aptīra āķi?

3. Cik ilgs laiks ir nepieciešams, lai brekši uzietu jauno barības vienu?

Jau iepriekš liels paldies par atbildi! AC Aigars

Atbild Normunds Grabovskis

Ja esi pārliecināts, ka baro tieši to vietu, kur brekši dzīvo, tad esi pacietīgs, ja viņi vispār ņem, tad sāks ņemt arī tavā barotajā vietā.

Ar raudiņām var cīnīties tikai un vienīgi ar smagu mormišku vai ziemas pludiņmakšķeri, es brekšoju ar pludiņmakšķeri, tad var izsist cauri jebkuram sīkzivju slānim, bet uz grunts viņas netraucē.

Ja esi sācis brekšus barot vietā, kura patīk tev, bet brekšiem ne īpaši, tad ...... iespējams, ka gaidīsi ilgi, ziemā viņi tā neklīst pa visu ezeru, kā to dara vasarā.

Atbildēts: 29.janvāris 2009, 12:46 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā davens12

Nesen biju zemledus makšķerēšanas sacensībās, ieguvu 1.vietu bērnu grupā, ķērās švaki saķēru 380g. Asaru, lai arī bija 4 konkurenti 1.vietas ieguvējam pieaugušo grupā bija saķerti 2,5kg. sprīdi mazi asari, kā viņam tas izdevās?

Atbild Normunds Grabovskis

Pieredze un pareiza makšķeres izvēle, ir lietas, kuras nāk tikai ar laiku, ir jājūt kā zivis uzvedās, cik viņas vajag piebarot, kā spēlēt, tās ir lietas, kuras var iemācīties tikai praksē, trenējies un viss būs kārtībā, ja gribēsi un centīsies, tad kļūsi par čempionu, bet lai tas izdotos ir ļoti daudz jāstrādā.

Atbildēts: 29.janvāris 2009, 12:45 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā marex1

Labvakar! Gribēju uzzināt, ja es copēju ar tādu līdaku makšķeri, kurai ir pludiņš, karodziņmakšķere cik ilgi apmēram min gaidīt, ja nav copes un cik tālu pārmest 5m,10m? Paldies!

Atbild Normunds Grabovskis

Viss atkarīgs no tā vai tu copē ar vienu vai divām līdaku makšķerēm, ja izej tīri uz līdakām, tad vienā āliņģī ilgāk par minūtēm 20 makšķerīti neturi, pārnes to metrus 15-20 tālāk .

Atbildēts: 29.janvāris 2009, 12:45 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Henrijs

Vai jaunajā pavasara SALMO preču klāstā parādīsies kaut kādas jaunas lietas (makšķeru un spiningu spoles, makšķerkāti, spiningi u.tml.), kas līdz šim SALMO katalogos nav bijušas un nav pat ražotas?

Atbild Normunds Grabovskis

Ir ļoti daudz jaunumu, no marta katalogs būs redzams internetā, ir pilnīgi jaunas konstrukcijas spiningu sēdija, daudz jaunumu fīderu jomā, mānekļos, auklas, ir vesela jauna sērija veltīta jūras copei, jo Norvēģijas virziens paliek aizvien populārāks, no marta vidus visi jaunumi sāks parādīties arī SALMO veikalos

Atbildēts: 29.janvāris 2009, 12:45 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā niks46

Vai zināt kādu interneta adresi kur ir parādīts kā pašam taisīt vizuļus un citas lietas?

Atbild Normunds Grabovskis

Vai zini kādu vietu, kur jebkurš var iemācīties kļūt par slavenu mākslinieku?????

Vizuļu un bļitku meistari sevi sevišķi nereklamē, pārsvarā tie ir cilvēki, kuri paši daudz copē un visus savus ražojumu paši arī testē, citādāk jau nevar. Paskatoties bildītes neko iemācīties nevar, eksperimentē pats, meklē kādu dzīvu meistaru, tas ir labākais veids kā kaut ko iemācīties

Atbildēts: 29.janvāris 2009, 12:44 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā heino

Labs vakars! Ar visu cienu pret Jums kā atzītu ekspertu makšķerlietās. Jautājums par fosforu? Vai to var kāda šķidrā vai kristālveida veida kaut kur iegādāties? Gribas pašam mormiškas pamēģināt uztaisīt.

Tad ari par juridisko pusi attiecība uz ķīmisko vielu lietošanu amatierzvejā. Noteikumi par rūpniecisko zveju aizliedz 26.3. iegūt jebkādas sugas zivis, vēžus un nēģus, izmantojot elektrisko strāvu, duramos rīkus, sprāgstvielas, šaujamieročus un ķīmiskās vielas. Vai šī noteikumu prasība ar kādā veidā ietekmē amatierzveju Latvijā? Vai atraktantu un tādu ķīmisku vielu kā fosfors izmantošana amatierzvejā ir atļauta?

Iepriekš paldies par atbildēm un vēlot veiksmi zvejā un panākumus makšķertautas izglītošanā un ar cieņu, Heino!

Atbild Normunds Grabovskis

Man ķīmijā bija sliktas atzīmes, tāpēc nevaru tev atbildēt zinātniski pareizi, bet tas materiāls ko izmanto mormišku pārklāšanai noteikti nav fosfors, to es zinu, vienkārši tautā ir iegājies šāds nosaukums jebkuram materiālam, kurš atstaro gaismu. Teikšu tev godīgi, ja patīk pašam ķēpāties un eksperimentēt ar visiem tiem brīnumiem, tad daries, bet principā nekādu revolūciju jau neizdomāsi, veikalos ir ļoti plašs dažādu mormišku klāsts, lai varētu atrast sev vis piemērotākās, pirms sāc kaut ko veidot, nopērc un kārtīgi izmēģini, piemēram es pats fosforizējošās mormiškas praktiski nelietoju, ne ar ko tās mani nepārsteidza.

Atbildēts: 29.janvāris 2009, 12:44 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā AndrisC

Sveiks Normund! Mans jautājums ir par ziemas līdaku makšķerēm - ūdām, palaidieniem. No daudziem makšķerniekiem dzirdu dažādus viedokļus. Vieni saka, ka ūdas/palaidieni ir atļauti, bet tām ir jābūt ar pludiņu, bet citi saka, ka pludiņš nav obligāts. Kā tad īsti ir? Makšķerēšanas noteikumos nekas nav minēts par to kādai jāizskatās šādai makšķerei (kāda starpība - tā pati makšķere ar žilku, pavadiņu un āķi galā vien ir). Jau iepriekš pateicos par atbildi / Andris

Atbild Normunds Grabovskis

Kādai jāizskatās līdaku makšķerei MN nav noformulēts, atbildi skaties iepriekšējos jautājumos

Atbildēts: 29.janvāris 2009, 12:43 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Honda

Kāds ir pats optimālākais un labākais inventārs, lai dienā kad cope ir slikta tomēr izdotos noķert asarus uz mormišku?

Atbild Normunds Grabovskis

Tieva aukla, maza mormiškiņa, svaigi tārpiņi un daudz izurbtu āliņģu, formula ir vienkārša, meklē aktīvākos asarus

Atbildēts: 29.janvāris 2009, 12:42 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā ilmis40

Labdien. Esmu drusku nesaprašanā, te nesen nopirku sienas kalendāru MMD pieliku pie sienas ļoti smuks un viss ir labi atveru janvāri lasu: līdakas ķeramas, lietojot ēsmas zivtiņas, kā arī žibuli vai balansieri. Līdakas nav atļauts ķert ar ūdām. Ja pēc noteikumiem drīkst ķert ar diviem makšķerēšanas rīkiem, vai tad ūda kvalificējas kā kaut kāds maluzvejnieku izdomāts rīks, tad kāpēc ūdas tirgo visās bodēs bez emocijām?

Atbild Normunds Grabovskis

Ūda vai līdaku makšķere MN nav noformulēta, tāpēc viens makšķernieks drīkst izmantot jebkuras konstrukcijas līdaku makšķeres, galvenais, lai uz vienu copmani kopā nebūtu vairāk par 2 makšķerēm un lai makšķeres neatrastos no copmaņa tālāk par 50 metriem, tad viss ir kārtībā un tu neko neesi pārkāpis.

Atbildēts: 29.janvāris 2009, 12:42 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager