Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.

Atbildes

Jautā ..Aivis..

Sveicināts, jautājums tāds-sekojoši: ir ezers, kurā vasarā labi ķeras brekši, bet tagad ziemā noķert var labi ja dažus asarīšus! Apraksts-ezeriņš nav liels, grunts dūņaina, dziļums ir 2-6metri, bez kantēm (gultne pakāpeniska). Vasarā ķēru pie lēpju lapām, baroju un tml. Ietek un arī iztek no ezeriņa, upīte. Tātad, ko varētu ieteikt šajā situācijā, jo gribas arī ziemā pacīnīties ar makaniem! Jau iepriekš paldies.

Atbild Normunds Grabovskis

Diemžēl nekādu brīnumu metodi es tev neieteikšu, jo mazajos ezeros visticamāk ir ziemas režīms, tas nozīmē, ka zivis ir pus miega stāvoklī, ja caurtece būtu labāka, tad kaut kur pie upītes ietekas vai iztekas arī brekšuki dzīvotos, šādu ezeriņu, kur ir daudz smuku brekšu, bet ziemā viņi ķerās tikai uz paša pēdējā ledus, ir daudz. Ledus vēl turēsies 2-3 nedēļas vismaz, tā ka vari mēģināt pabarot brekšukus dažādās vietās, tuvojoties pavasarim, kad ezerā sāks ieplūst svaigie ūdeņi, pamodīsies visas zivis un kas zin, var būt tiksi pie ledus makana.

Atbildēts: 7.marts 2009, 21:34 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā vnkarturs

Labdien, es vēl gribēju jums jautāt. Es domāju, ka brekšu piebarošanai pietiek ar 2 dienām. Un man veiksmīgi strādā kartupeļi ar grūbām, matilis un kakao nedaudz + karpu barība un pēc 2 dienām pilna vieta ar plaužiem vai tā varētu būt? Liels paldies iepriekš...

Atbild Normunds Grabovskis

Ja tu runā par vasaru un vietu, kur ir daudz brekšu, tad šāda iespēja pastāv, bet nu par ziemu runājot negribu tev piekrist, kartupeļi un grūbas kopā rada tādu putru, ka tā tādā klimpā arī guļ uz grunts, līdz sāks skābt, ir tik daudz piemēru par pārbarotām vietām. Tāpēc šādu receptūru es tomēr neieteiktu

Ja nopietni, tad šāda recepte vairāk izskatās pēc 1. aprīļa joka.

Atbildēts: 7.marts 2009, 21:33 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā striker

Sveiki, ja nav grūti vari pateikt, kā, vai precīzāk no kā mājās pašam var uztaisīt barību plaudīm ziemā?

Atbild Normunds Grabovskis

Ja tu cītīgāk būtu lasījis šo sadaļu, tad būtu jau atradis atbildi pats, brekšus ziemā vis labāk ir barot ar „gaļu”? tas ir tārpiem, nedaudz motiļi, nedaudz sliekas, to visu sajauc ar zemi un ar barotavu noliek uz grunts, piekrītu, ka tārpi ir dārgi, pat speciālais barojamais motilis nav lēts, tomēr tas ir visefektīgākais un ātrākais veids kā sasaukt un satracināt breksi. Barības strādā lēnāk, tāpēc tās var izmantot, ja vari vietu iebarot ilgāku laiku, breksis ir liels puika un viņam gribās ēst, bet tomēr ziemā viņi ņammā mazāk kā vasarā, tāpēc nekādas putras vārīt nevajadzētu, labi strādā applaucēts kombikorms, pietam ne tikai zivju, bet gan praktiski jebkurš, to aplej ar verdošu ūdeni un samaisa, ūdens nedrīkst būt pa daudz , bet arī lieku šķidrumu nevajag, uz kg kombikorma vajag aptuveni 0,5-0,6 litri verdoša ūdens, tad visas sastāvdaļas piebriedīs un varēsi nolaist barību uz grunts.

Atbildēts: 7.marts 2009, 21:33 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā ivis001

Sveiki, es gribētu jums pajautāt par pludiņmakšķerēšanu, ko labāk likt uz āķa, ja grib izvilkt lielāku asari?

Atbild Normunds Grabovskis

Lielo asaru copei labākās ēsmas ir naktstārps un mailītes

Atbildēts: 29.janvāris 2009, 12:48 | Komentēt | Adrese atbildei

Sveiks Normund. Es esmu skolnieks, man ir daži jautājumi:

1) ko man darīt, ja es pirmo gadu eju uz ledus, es dzīvoju pie Daugavas un man nenormāli patīk copēt, kā man izvēlēties vietas uz ledus?

2) tagad par vasaru, man patīk copēt uz pludiņa, bet vai man vajag iebarot, ar ko? Kā vasarā izvēlēties vietas, ja man nav ehalota, kādas Salmo auklas ir vislabākās lai copētu līdakas, asarus nu tām plēsīgajām, bet kādas mierīgajām?

Paldies jau iepriekš!

Atbild Normunds Grabovskis

1. vietas uz Daugavas nav viegli atrast, jo Daugava ar saviem dambjiem dzīvo savādu dzīvi, zivis vairāk pakļaujas slūžu darbībai, nevis kādai loģikai, ja gribi kārtīgi apgūt savu upi, tad es iesaku sameklēt kādu vietējo makšķernieku, kurš vismaz aptuveni apstāstīs kur kādi dziļumi un kuras zivis ziemā uzturas.

2. baltās zivis vajag iebarot vienmēr, ar ko un kā palasies CL žurnālos, es tur ļoti daudz par šo tēmu esmu rakstījis un rakstīšu arī turpmāk. Par auklu izvēli ir tā, ka nav speciālas līdaku auklas vai raudu auklas, ir auklu diametri, balto zivju pludiņmakšķerei kā pamat auklu vari droši ņemt 0.20mm auklu, plēsīgajām zivīm 0.33-0.35mm auklu, ja nav īstas skaidrības par mezgliem , pludiņiem un citām interesantām lietām, tad ieej tuvākajā makšķerlietu veikalā, gan tev tur visu parādīs, pašam izurbties visam cauri būs grūti.

Atbildēts: 29.janvāris 2009, 12:47 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā shaum

Kādas čempioni izmanto mormiškas(krāsa, izmērs u.c.) uz asariem vairāk es domāju?

Atbild Normunds Grabovskis

kā kurš, citam patīk kaparotaas,citam sudrabotas vai zeltītas mormiškas, izmērs atkarīgs tikai un vienīgi no makšķerēšanas dziļuma un straumes, parasti mormiškas izmērs dziļumos līdz 3 metriem ir 2,5-3,5 mm

Atbildēts: 29.janvāris 2009, 12:47 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā mazaiseziitis

Labdien! Šogad esmu sācis piebarot un ķert brekšus no ledus! Ja sanāk laiks un vēlēšanās, tad vai nevarētu aprakstīt ar kādu sistēmu un pludiņu varētu ķert? Vai labāk lietot mormenes vai spogulniekus, vai parastos āķus? Kāda diametra aukla būtu nepieciešama, ja dziļums aptuveni 6-7m un var gadīties aptuveni 1-2 kg breksis? Protams, neizslēdzu arī lielāku, jo blakus veči velk! Ja sanāk, varētu padalīties kāda ir jūsu veiksmīgākā iebarošanas receptīte un intervāls. Katrā ziņā par iebarošanas ēsmām parakņāšos arī Copes Lietu izdevumos! Paldies un atvainojos par garo jautājumu. P.S. tajā vietā nav straumes

Atbild Normunds Grabovskis

Ziemas pludiņmakšķerēšanas lielākasi pluss ir tas, ka droši var izmantot auklas no 0.14 līdz 0.16mm , ēsmai guļot uz grunts, auklas diametrs copi praktiski neiespaido, tas ir pārbaudīts praksē daudzas reizes, makšķerītes apraksts ir nedaudz aukstāk.

Labākais iebarojamais brekšiem ziemā ir tīrs motilis, pietam šogad ir pieejams smalkais barības motilis, kurš ir uz pusi lētāks par lielo, baroju copes sākumā ar palielu porciju un pēc tam , ja straumes nav, tad vai nu no augšas vai ielaižu barotavu līdz pusūdenim.

Atbildēts: 29.janvāris 2009, 12:46 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Adis

Sveiks. No ledus makšķerējot ar pludiņu, cik tavuprāt lielam attālumam jābūt no āķa līdz sviniņam? Runa ir par balto zivju ķeršanu ezerā līdz 3m dziļumam, sviniņam guļot uz grunts. Paldies.

Atbild Normunds Grabovskis

Ja runājam par brekšiem, tad ēsmai noteikti jāguļ uz grunts, mazais sviniņš, ap 0,3 gramiem, ir 3-4 cm no āķa, tas arī guļ uz grunts, lielie svini ir ne mazāk kā pus metru virs grunts, pludiņš jāizsvaro tā, lai mazā skrotīte pludiņu velk zem ūdens, breksim paņemot un paceļot ēsmu no grunts pludiņš uzpeld. Raudām ir savādāk, bet neredzu nevienu iemeslu, lai tik seklā vietā ķertu raudas ar pludiņu, mormiška vienmēr būs rezultatīvāka.

Atbildēts: 29.janvāris 2009, 12:46 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā aigars11

Labdien! Jau otro dienu piebaroju brekšu. Katru dienu iebēru kādus 12 kg uz astoņiem caurumiem. Vieta iepriekš nav barota, bet dotajā ezerā brekšu ir ļoti daudz. Baroju ar zivju barības granulām un Traper brekšu barību. Otrās dienas rezultāts ir desmit mazas raudiņas.

1. Jautājums - Vai visu daru kaut cik pareizi?

2. Jautājums - Kā tikt vaļā no mazajām raudiņām, kuras nemitīgi aptīra āķi?

3. Cik ilgs laiks ir nepieciešams, lai brekši uzietu jauno barības vienu?

Jau iepriekš liels paldies par atbildi! AC Aigars

Atbild Normunds Grabovskis

Ja esi pārliecināts, ka baro tieši to vietu, kur brekši dzīvo, tad esi pacietīgs, ja viņi vispār ņem, tad sāks ņemt arī tavā barotajā vietā.

Ar raudiņām var cīnīties tikai un vienīgi ar smagu mormišku vai ziemas pludiņmakšķeri, es brekšoju ar pludiņmakšķeri, tad var izsist cauri jebkuram sīkzivju slānim, bet uz grunts viņas netraucē.

Ja esi sācis brekšus barot vietā, kura patīk tev, bet brekšiem ne īpaši, tad ...... iespējams, ka gaidīsi ilgi, ziemā viņi tā neklīst pa visu ezeru, kā to dara vasarā.

Atbildēts: 29.janvāris 2009, 12:46 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā davens12

Nesen biju zemledus makšķerēšanas sacensībās, ieguvu 1.vietu bērnu grupā, ķērās švaki saķēru 380g. Asaru, lai arī bija 4 konkurenti 1.vietas ieguvējam pieaugušo grupā bija saķerti 2,5kg. sprīdi mazi asari, kā viņam tas izdevās?

Atbild Normunds Grabovskis

Pieredze un pareiza makšķeres izvēle, ir lietas, kuras nāk tikai ar laiku, ir jājūt kā zivis uzvedās, cik viņas vajag piebarot, kā spēlēt, tās ir lietas, kuras var iemācīties tikai praksē, trenējies un viss būs kārtībā, ja gribēsi un centīsies, tad kļūsi par čempionu, bet lai tas izdotos ir ļoti daudz jāstrādā.

Atbildēts: 29.janvāris 2009, 12:45 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager