Vēlētos jautāt, cik ilgi līnis kožās, vai ir vel liela iespēja, ka tagad septembrī viņu varētu noķert?
Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.
Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:
Vēlētos jautāt, cik ilgi līnis kožās, vai ir vel liela iespēja, ka tagad septembrī viņu varētu noķert?
Pa kādam jau vēl kaut kur viņi trāpās, bet tā jau vairāk ir cūcene nevis likumsakarība, naktis paliek aukstas , ūdens atdziest un līņu sezona ir beigusies
Sveicināti!!! Kur stipri aizauguša(lielā) dīķī rudenī meklēt līdakas?
Tur pat kur vienmēr, aizaugušos ezeros līdakas praktiski visu laiku ir vienās un tajās pašās vietās
Sveiks Normund! Uzrunāšu uz Tu, ceru, ka piedosi. Gribēju pajautāt ar visu to, ka pārlasīju visas lapas, bet tā ari īsti nesapratu kā darīt. Man ir doma uz pludiņmakšķeri likt pīto auklu, gan kā pamat auklu, gan kā pavadiņu. ko Tu par šo teiktu?
P.S. barība NG-Mix lieliski dara savu darbu :) pld par to. Pēdējās 2vas dienas iebarojot vietējā kanāla tiku pie skaista līņa, 1kg un dažām prāvākam raudam un ruduļiem :)
Pīto auklu uz makšķerēm lieto, ne pārāk bieži, bet lieto, tādu acīm redzamu plusu nav, ir pat vairāki mīnusi, piemēram pludiņa stiprinājumi mainot dziļumu uz pītās auklas pārgriežās daudzas reizes ātrāk. Lietot pītās auklas pavadiņas balto zivju copei gan nevajadzētu, copju būs krietni mazāk, labāk uzliec par kapeiku resnāku monofilo auklu, bet pīto noteikti nē.
Es gribēju pajautāt par butēm. Vai nevar butes ķert uz līdakas filejām, jo es domāju, ka tāda paša zivs kā rauda vien ir. Un gribēju pajautāt vai tie spīdekļi, kas atrodas uz busu sistēmām neatbaida butes, jo vienreiz pamēģināju bez spīdekļiem un rezultāts bija labāks.
Var butes ķert arī uz līdakas fileju, zivs ir zivs. Ar tām fosforizējošajām pērlītēm ir tā, ka vieni tās lieto vienmēr, citi tās nelieto vispār, reizēm tie ķnibuļi copi aktivizē, personīgi man viņi nepatīk, tāpēc copi parasti sāku bez tām pērlītēm, ja copes nav, tad sāku variēt ar ēsmām un dažādām pērlītēm
Kā ziemā pievilināt breksi. Ar kādu barību barot un uz kā ķert?
Nu mana pieredze rāda, ka labāks par motiļiem un kapātām sliekām neklas nav izdomāts, dažādas barības protams arī pievelk breksi, tomēr tas aizņem vairāk laika, no gatavajām barībām varu ieteikt to pašu SALMO BREKSI, kuru 1\1 vajag sajaukt ar SALMO RAUDA vai SALMO UNIVERSĀLĀ, tās ir tumšas barības un ziemā tomēr tumšas barības strādā labāk, barību uz grunts labāk nolaist ar barotavu, tad būs garantija, ka tā pulcinās zivis tieši zem āliņģa, nevis kaut kur blakus, kur tu netiec klāt, uz āķa tas pats motilis, var izmantot arī smalkās slieciņas, tomēr motiļi strādā labāk.
Sveiks Normund vai Tu esi kādreiz zvejojis balvu ezerā? Tu varētu pateikt kā plaužus pievilināt tagad, kādu esmu iebarot un ko likt uz āķa? Paldies iepriekš
Diemžēl Balvos makšķerējis neesmu, tāpēc neko precīzāk pateikt navarēšu, barība būtiski neatšķirās no vasaras barības, tikai jāskatās, lai nav parāk saldi aromāti, ēsmās tās pašas kas visu laiku, breksim ēsma nemainās visa gada garumā
Kā pareizi nokomplektēt makšķeri priekš rudens copes uz līdakām?
Ne pārāk mīksta makšķere, ieteicams ap 3,5-4 metri gara, lai var pacopēt arī aiz zālēm, bet var izmantot arī spininga kātu, laba aukla, ja monofilā, tad 0.30-0.40mm, ja pītā, tad 0.12-0.16mm, apaļīgas formas pludiņš, lai lēkā pa viļņiem, pludiņam nav jābūt pārspīlēti lielam, bet gan labi redzamam un tādam, lai ēsmas zivtiņa to nevarētu ilgi noturēt zem ūdens, ja pludiņš ir pārāk liels, tad līdaka sajūt dīvainu pretestību un sliktas ēstgribas reizēs izspļauj zivtiņu, tad svins, tad pagara, ap 25 cm, ne pārāk resna pavadiņa ar trīsžubura āķi, ja ēsmas zivtiņas ir jau kādus 7-8 un vairāk centimetrus garas vai vienžubura āķis, ja izmanto mazākas ēsmas zivtiņas ar domu, ka var pieķerties arī asaris, uz trīsžubura ēsmas zivtiņu kabina aiz muguras, zem muguras spuras, uz vienžubura āķa zivtiņu kabina caur nāsīm, jo asaris parasti ierij zivtiņu ar galvu pa priekšu.
Labdien. Sākumā paldies par info kopumā, iepriekš bija daudz jautājumu, bet palasot Jūsu atbildes, iztiku bez jautājumu uzdošanas un daudz kas tapa skaidrs tā pat, bet ir viena lieta, ko neizprotu līņu un brekšu copē...
Makšķerēju nelielā, seklā ezeriņā. Daru visu tradicionāli - iebaroju un gaidu. Izmantoju Salmo barības un uz āķa slieka, gaļas tārps vai kāda kukurūza. Iestājas cope un tad copē kādas 10-20 min. pēc tam kā ar nazi nogriež uz kādu pus stundu. Un tā līdz tumsiņai šis scenārijs atkārtojas kādas 5 reizes kā pēc pulksteņa. Kas tur varētu būt par vainu? Un nav tā, ka cope beidzas vai sākas ar kādas jaunas barības bumbas piemešanu, bet ir kā pēc pulksteņa.
Kaut kādas straumes vai līdaka uzraugs : "Kto nepoel, tot neuspel"?
Mazā ezeriņā arī zivju bariņi ir maziņi, ja lielā upē brekšu bars ir simti, pat tūkstoši galvu, tad mazā ezeriņā jau pieci brekši ir bars, nu ja tu veiksmīgi kādam iedod pa zobiem vai velkot zivi patrokšņo, tad viņi uz kādu mirkli paiet nost, bet uzklātais galds neliek mieru, tāpēc izmetot apli pa ezeru viņi atgriežās. Arī karpu dīķos ir līdzīga situācija, karpas reti kad stāv uz vietas, viņas kursē pa noteiktu maršutu, tāpēc ļoti reti, kad izdodas panākt, ka viņas tur nostātos un neskatoties uz troksni paliktu.
Līdaka var ietekmēt copi, bet nu viņa sevi parasti parāda patrenkājot sīkzivis, pats praktiski vienmēr ņemu līdzi arī līdaku makšķeri, upē to iemetu netālu no barotās vietas, un ļoti retas ir reizes, ka līdaka trenkā zivis no barības un nepaņem viņai domāto zivtiņu, tas, ka tās visbiežāk ir zemmēra siļķes ir cita lieta.
Sveiks Normund! Es pārlasīju gandrīz visas tavas atbildes un tik un tā nesaprotu vienu. Kā tas var būt, ja es iebaroju ar sensas barību, sajaucu ar zemi, klāt vēl piemetu kukurūzu, mazliet sliekas un, protams, upes zemi. Es nosēžu 4 stundas un mans rezultāts ar divām makšķerēm ir 1ns asaris, kurš ir 15 cm garš un tas pats paņēma uz slieku kopā ar kukurūzu. Kāpēc tā? Protams ar pludu sēdēju un uz grunts bija. Tajā upe zivis ir pilns, karpas, karūsas, līņi, brekši, līdakas asari un vel citas saldūdens zivis. kāpēc tā? Paldies jau iepriekš.
ĒĒĒ bračiņ, viens pats vārds SENSAS jau brīnumu nedara, tas ir tāpat kā ar mašīnām, ja tu nemāki braukt, tad sēdies kuras firmas mašīnā gribi, pati viņa no vietas nekustēsies, arī tas, ka upē vispār zivis ir vēl nenozīmē pilnīgi neko, jo jebkurā, pat viszivīgākajā upē ir vietas, kur zivis vienkārši neuzturās, ja tu man teiktu, ka veči apkārt ķēra zivis, bet tu sēdēji kā m..., tad būtu cita lieta. Upes mainās katru gadu, citas vairāk, citas mazāk, bet mainās, ja savu copes vietu labi nepazīsti, tad likt visu uzsvaru uz vienu vietu nedrīkst, ir jāiemet 3 barības bumbas vienā vietā, jāpacopē, ja stundas laikā nekas nenotiek, tad jāpāriet uz citu vietu, jāpārmēra dziļumi maksimālā iemetiena attālumā, kas zin, var būt, ka upes vidū ir bedre vai sēre un visas zivis ir tur, makšķerēšanā nav gatavu recepšu, katra diena ir savādāka.
Starp citu, kāpēc tu liku upes zemi, tu gribi teikt, ka liki tos smirdīgos dubļus?
Labdien.Vienā no raidījumiem Ar makšķeri Jūs makšķerējāt Daugavā plaužus. Kas tie par sarkaniem plankumiem. Pie Pļaviņām tāda pat kaite.
Tas būtu jautājums zinātniekiem, es varu pateikt tikai to, ka man tie pleķi nepatīk, visticamāk, ka tas ir kaut kāds zemzvīņu parazīts, kurš dzīvo uz tiem mūsu brekšukiem, termiski apstrādājot ēst šīs zivis var droši