Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.

Atbildes

Jautā kebbe

Sveiks! Lasot vienu no pēdējām atbildēm uzdūros precīzam manas problēmas apzīmējumam - "sīkzivis" :(

Cenšoties tikt pie līņiem lielu vakara daļu pavadu velkot ārā sīkos asarēnus, kas kā traki ierij āķi ar sliekām. Ruduši arī visu laiku lien pie āķa. Kā labāk iebarot, lai tās sīkzivis neaiztiek to āķi vai pievērš tai vietai krietni mazāk uzmanības?

Tas ko es izveidoju kā iebarošanai ir : Nopirku veikalā barību līņiem (Tagad nepateikšu precīzi nosaukumu, bet sausā ar ūdeni jaucamā barība) klāt lieku vienu biezpiena paciņu, saldskābmaizi, saberztu soju... anīsa (īpaši daudz nejaucu klāt) pulveri un baltos kāpurus). Varbūt ar barību ko cenšos panākt efektu ... veicinu tikai pamatīgu defektu? Paldies par atbildi.

Atbild Normunds Grabovskis

Nu kokteili jau nu tu uztaisi baigo, ja izmanto daudz maz laba līmeņa gatavo barību (veikalā ap 2 lati), tad neko no tevis minētā tur klāt vairs nevajag, sevišķi jau biezpienu ar saldskābmaizi, iedomājoties tevis minēto komponetu sajaukumu metās šķērma dūša, abet es pastāvu uz to, ka zivīm jādod tikai labas lietas, vari iebarot vairākas vietas, vienu ar biezpienu, citu ar maizi un trešo ar barību, tad arī jutīsi rezultātu, tev taču arī nepatīk, ja tev vienā šķivī pasniedz zupu, saldo un teiksim maltās gaļas mērci.

ar sīkzivīm ir problemātiski cīnīties, ar asarīšiem var cīnīties uzliekot uz āķa grūbas vai kukurūzas graudu(tad jāieliek kukurūza barībā, nedaudz ), ar rudulīšiem palielinot sliekas izmēru, vai arī jābruņojās ar pacietību. Es gan ieteiktu izmēģināt granulētās barības, vizmas rudulīšus tās nepiesaista, jo nerada duļķi grimstot.

Atbildēts: 22.jūlijs 2008, 22:25 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā varonis

Makšķerēju pie sausās Daugavas. Problēma, ka ķeras tikai mazas zivis. Esmu mainījis iebarošanas sastāvu, bet nekā. Kaimiņam gan lielākas zivis. Ko iesakāt?

Atbild Normunds Grabovskis

Met kaunu pie malas un ej pie kaimiņa aprunāties, iespējams, ka vainīga ir ēsma, jo ja zivis vienā vietā patstāvīgi iebaro ar kaut ko vienu, piemēram grūbām vai makaroniem, tad viņas tajā vietā tieši šīs ēsmas var sākt uzskatīt par pamatbarību. Otrs variants ir vieta un iemetiena attālums, arī tas ir ļoti svarīgi, iespējams, ka kaimiņš met tikai dažus metrus tālāk, bet tur jau ir kāda kantīte, kur uzturās lielākas zivis, neticu, ka tev trāpīsies tāds kretīniski noskaņots kaimiņš, kurš negribēs parunāties

Atbildēts: 22.jūlijs 2008, 22:24 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā marex1

Labdien! Vai fīdermakšķere ir tas pats, kas gruntene? Vai ir fīdermakšķeres teleskopiskas un saliekamas, jo ja viņas ir trīsdaļīgas vai divdaļīgas es nezinu kā viņas salikt, lai viegli varētu atkal ķert? Kādu auklu labāk izmantot fīdermakšķerei ja es gribu ķert ezeros?

Atbild Normunds Grabovskis

Ja tu lasītu žurnālu Copes Lietas, tad tev šādu jautājumu nebūtu, jo tieši šī mēneša žurnālā ir visas atbildes uz teviem jautājumiem

Atbildēts: 22.jūlijs 2008, 22:19 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā leo_a

Labdien, Iegādājos aizvakar Fīdermakšķeri Diamond Feeder (SA) 360 un auklu Braid 0,12 mm, pavadai Diamond Exelence 0,17mm. Gribu uzzināt kā pareizi būtu jāsien aukla ar barotavu, un pavadiņa ar āķi, kādos attālumos viens no otrs, lai jūtība būtu maksimālā, bet tajā pašā laikā lai tas viss nepītos! Vai jālieto virpulīši, speciālās gruntsmakšķeru sistēmas, vai kas cits?

Atbild Normunds Grabovskis

Nopērc jūlija CL žurnālu un tur atradīsi atbildes uz visiem saviem jautājumiem.

Atbildēts: 4.jūlijs 2008, 12:10 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā WhitENiggA

Sveiki! Vai jūs varētu ieteikt kādas firmas barību vislabāk izmantot, ķerot brekšus ar pludiņu?

Atbild Normunds Grabovskis

SENSAS, SALMO, NG MIX, BRUDS, DRAGON, bet ne jau brīnumu barībā ir labas copes noslēpums, bet gan visa inventāra sabalansētībā, pareizas vietas izvēlē un paša makšķernieka attieksmē pret darāmo

Atbildēts: 4.jūlijs 2008, 12:10 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā aldiss

Labdien! Kāda būtu vislabākā ēsma un makšķerrīki diezgan seklā un zāļainā upē, tieši uz raudām?

Atbild Normunds Grabovskis

Ēsmas vasarā var būt ļoti dažādas, bet tomēr raudām viena no pārbaudītākajām ēsmām ir rupjmaizes mīkstuma bumbiņas, arī dažādas mīklas lieliski strādā, no dabīgajām ēsmām ja atrodi vēl ūdenstārpus, tad tie ir ideāla ēsma, ja ne tad lielās raudas labprāt ēd mušu kāpuru kūniņas, ko starptautiskajā makšķernieku valodā sauc par kasteriem, tās ir stadija, kad kūniņa vēl ir dzeltenīgi brūngana, tā gan uz āķa turās bne pārāk labi, bet raudām ļoti patīk.

Makšķerrīki vissmalkākie, pavadiņas 0.10-0.12mm, pludiņi jūtīgi un viss notiksies.

Atbildēts: 4.jūlijs 2008, 12:09 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā jurchix

Sveicināts Normund!!! Atkal jurchix ar vienu jautājumu.....

Bet sākumā gribu mazliet paslavēt tavu brīnumdarbu, tas ir tevis izstrādāto iebarojamo maisījumu NG-MIX!!! Beidzot tas ir parādījies arī Ventspilī un es jau to esmu iemēģinājis. Jau pirmajā reizē kad lietoju NG barības guvu ļoti labus rezultātus! Arī nākamajā copē, kad copēju pilnīgi bezcerīgā vietā, kur ir svaigi izrakāta grunts izplēsti visi ūdens augi, iebarojot ar NG-MIX ,man izdevās pievilināt breksi.....! Tātad tas ir tomēr rādītājs.....un arī cenas ziņā tā ir krietni lētāka par citām. PAR TO SAKU PALDIES un novēlu vēl daudz tik labu atklājumu copes jomā!!!!!

Bet tagad gan jautājums:

Ko tu kā eksperts domā par Saldū izstrādātām zivju barojamām granulām....šinī gadījumā tieši par grimstošajām, vai tās var jaukt kopā ar NG-MIX ,un kā tās būtu pareizāk sagatavot- domāju pirms iebarošanas, vai vajag samitrināt un veidot bumbas, vai vienkārši bērt tādas kādas tās ir? Vai tās derētu tieši breksim, jo tā jau tā mana mīļākā zivs un pārsvarā copēju tieši breksi. Un tā mana cope pārsvarā notiek Ventā, vietās kur ir arī dūņaina grunts....varbūt ir arī kāds knifiņš dūņainai gruntij?

LIELS PALDIES!!!!!

Atbild Normunds Grabovskis

NG MIX ir izstrādāta, lai pievilinātu zivis , noturētu tās copes vietā un rosinātu viņām apetīti, savukārt jebkurš no kombikormiem ir domāts, lai zivis pabartotu, abās tevis minētās barībās ir pilnīgi atšķirīgas sastāvdaļas, tāpēc tās jaukt nebūtu labi, var sanākt kā medum ar sāli, atsevišķi labas lietas, bet kopā jaukt nevajag, ja ļoti gribās izmantot kombikormu, tad labāk uzklāj pamatgaldu ar to un kā saldo ēdienu uzliec kādu bumbu normālas barības.

Ja copi netraucē sikzivis, tad kombikorma granulas labāk apliet ar vertdošu ūdeni, tad visas sastāvdaļas „pamostās” un barība strādā pavisam citādi, uz 2 kg kombikorma lej 1, 5 litru verdoša ūdens, ar koka karoti samaisi, lai mitrums tiek klāt visām granulām.

Dūņainās vietās barības bumbas jātaisa nedaudz mīkstākas, smagas, bet mīkstas, ar kombikormu to ir grūtāk izdarīt, ar gatavajām barībām strādājot jāvariē ar pievienojamo zemi

Atbildēts: 4.jūlijs 2008, 12:09 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Jautā Dzabars

Sveiki! Man radies tāds jautājums, tipa īpaši labi Burtnieka ezeru nepārzinu, bet atradu vienu vietu kur var tikt klāt no krasta. tikai ir viens "bet" tur ļoti tālu ir sekls un dziļuma kante ir pēc apmēram 100m. tik tālu aizmest nevaru :( mēģināju tur makšķerēt ar grunteni, bet ķērās tikai asarīši(lai gan smuki), barojis nebiju, jo īsti nebiju gatvas copēt. Kā tev liekas vai tur barojot (apmēram 30m no krasta ir dziļums 1,5m) varētu mēģināt kādu brekšuku pievilināt?

Atbild Normunds Grabovskis

Nu ja tu atradi vietu ar 1,5 metru dziļumu pie krasta, tad ir forši, tur brekši noteikti ir, Burtniekā brekšuki dzīvojās tuvu krastam, praktiski pa zālēm, ļoti rezultatīva un interesanta ir cope iebrienot ūdenī līdz ...autiem, bet tam ir speciāli jāgatavojās, pats kādreiz ļoti daudz copēju Ēķenes galā tieši ar iebrišanu, lomos bija praktiski visas zivis, arī līņi un karūsas, copēju pa zāļu logiem, nedaudz sabaro un viss notiekās.

Atbildēts: 4.jūlijs 2008, 12:08 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Raiders

Sveiks. Cik garam ir jābūt fīdera pretsavērpējam ja pavadiņa ir 30 cm?

Atbild Normunds Grabovskis

Pretsavērpēja garums nav atkarīgs no pavadiņas garuma, vismazāk pinās pretsavērpēji garumā no 15 cm , garākus par 25 cm izmantot arī nav jēgas.

Atbildēts: 4.jūlijs 2008, 12:07 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Monvids

Labdien, Normund! Makšķerēju ezerā, dziļums 1-1,5 metri, aizaugošos līcīšos. Cenšos "nomedīt" kādu līni, taču rezultāti pagaidām ir diezgan pieticīgi - šogad 3 zemizmēra līnīši. Mani jautajumi būtu par piebarošanu:

1. vai sajaucot gatavo barību ar zemi, būtu jāgaida kāds laiks, kamēr viņa uzbriest, vai var uzreiz lādēt iekšā?

2. Sākotnēji iemetu 3 tenisa bumbas lieluma pikas - kā rīkoties tālāk, lai nepārbarotu, ja nav copes, 1-2 bumbas stundā, kā Jūs uzskatāt?

3. Cik bieži ir vēlams mainīt citu ēsmu, ja nav copes? Piemēram, pariet no sliekām uz muškāpuriem utt.?

4.Copes laiks vasarā, kurā diennakts laikā, Jūsuprāt, ir labāka līņu cope?

5. Kādas svarīgas nianses vēl būtu ņemamas vērā, ķerot līņus uz pludiņmakšķeri?

Paldies Jums par atbildēm!

Atbild Normunds Grabovskis

1. Vispirms samitrini barību, ļauj tai piebriest (10-15 minūtes) un tad vari pielikt nedaudz zemi, cik daudz un vai vispār to likt ir atkarīgs no dūņu daudzuma copes vietā

2. Neko pārbarot tu tur nevari, līnim parasti vajag klusumu, seklās vietās bieža iebarošana ar barības bumbām nav vajadzīga, tur zivis nav pieradušas pie lieliem trokšņiem, tāpēc centies copes sākumā salādēt iekšā vismaz pusi barības, pietam saspied to tikai tik daudz, lai tā aizlido līdz vietai kur makšķerēsi, lai tā izšķist pret ūdens virsu, barībai grimstot izveidosies aromātisks mākonītis, labi sākumā tas sasauks mazās zivtiņas, bet viņu radītais troksnis piesaistīs arī līņu, karūsu un brekšu uzmanību. Papild iebarošana ir jāveic ļoti uzmanīgi, ja zivis ir aktīvas, tad iemet pa piciņi barības pēc katras noķertās zivs, ja mazāk aktīvas, tad pa nelielai pikai reizi 30-40 minūtēs

3. Gatavas receptes nav , bet pats ēsmu atjauninu un nomainu ner retāk kā reizi 15 minūtēs, uzskatu, ka tārpiem vienmēr jābūt svaigiem un dzīviem

4. Naktīs es mēdzu gulēt, tāpēc man visa līņu cope pēcpusdienas un vakari, patiesībā jau ir tā, ka ja tavā ūdenī līņu ir daudz, tad viņi uzvedās kā normālas zivis, ja līņu ir pamaz, tad viņi ir kaprīzi un tramīgi

5. Zivis var noķert tikai tur, kur viņas ir!!!!!!!!!!

Atbildēts: 4.jūlijs 2008, 12:07 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager