Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.

Atbildes

Jautā neptuns

Sveicināti! Kā šobrīd ar forelēm, vai ir vērts mēģināt, it kā ūdens liels, bet nav duļķains. Paldies!

Atbild Normunds Grabovskis

Atvaino, bet forele mani kā makšķerējamā zivs praktiski neinteresē, tāpēc nebūšu īstais kam jautāt.

Atbildēts: 8.marts 2008, 17:11 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Raiders

Sveiks. Vasaras sezonai gribu iegādāties garo bezriņķu makšķeri, apmēram 7m garu. Vai lētākie modeļi (ap 10ls) nebūs pārāk smagi, lai visu dienu to turētu rokās?

Atbild Normunds Grabovskis

Brīnumi nenotiek, tāpēc apbēdināšu tevi, lētākie bezriņķu makšķeru modeļi ir izgatavoti no vidējas kvalitātes stiklaškiedras, tie ir smagi un diezgan ļumīgi, tāpēc ja vien neesi mazs puika, tad nobriesti kātiņam vismaz par latiņiem 30, par to cenu jau var atrast vidēji labus kompozītmateriālu kātus, ar kuriem var jau kaut ko arī izdarīt. Ja ar laiku sadomāsi skatīties uz vēl garāku kātu, tad gan iesaku izvēlēties tikai grafīta kātus, pats esmu visām šīm stadijām savā laikā izgājis cauri, tāpēc lieliski tevi saprotu, bet tik pat labi atceros kā sāpēja rokas vakaros pēc šādas copes, nu nepērkam mēs makšķeres vienam gadam, tāpēc ir vērts nedaudz paekanomēt uz kaut ko citu , bet inventāru pirkt labu, tas atmaksājas gan copes kaifā gan veselībā. Tiesa tev varētu būt problēmas ar 7 m lēta kāta atrašanu, jo veikalos lētie kāti pamatā ir līdz 6 m, tie jau tāpat ir smagāki par labu 8un 9 metrīgu kātu.

Atbildēts: 8.marts 2008, 17:10 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā martinsb

Sveicināti meistar! Vēlējos jautāt par līņiem! Kad tagad pavasarī viņi aktivizējas, kad sāk ņemt! Gribētos pasēdēt uz viņiem, bet nekad pavasarī to nēsmu darījis! Jau iepriekš liels paldies!

Atbild Normunds Grabovskis

Paklausoties, kā veči Alūksnē jau no ledus ķer līņus jāsecina, ka viņi jau kustās pilnā sparā, zinu, ka Ventā jau veči sēž, drīz arī Lielupē viss notiksies, pie normālas ziemas līņu cope sākās aprīļa sākumā, tad pa pašiem saules uzsildītākajiem seklumiem var tikt pie izciliem līņiem. Man pašam tieši pavasara līņu cope ir bijusi visrezultatīvākā, tā ka neko daudz negudro, tikko saulīte sāk sildīt, tā sākam........

Atbildēts: 8.marts 2008, 17:07 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā toms004

Sveiks... Man ir jautājumi par brekšu iebarošanu. Par barības pamatu man vis tā kā būtu skaidrs-saulespuķu spraukumi, rapšu rauši, grauzdētas kaņepes un rīvmaize (doma ir ķert Gaujā). Man nav skaidrs kādu veikala barību jaukt klāt un vai rīvmaize, ko pārdod lielveikalā der? Un cik daudz zemi jaukt klāt? Ja nav noslēpums kur Jūs Gaujā ķerat brekšus, pats ķeru nu labi mēģinu ķert aiz Strenčiem uz Valkas pusi un pirms dzelztilta... Paldies jau iepriekš =]]]

Atbild Normunds Grabovskis

Pirmkārt es pats nekad nejaucu gatavai barībai klāt rīvmaizi, tas izjauc visu barības konsistenci, lielveikalu rīvmaizi vispār vajadzētu aizliegt izmantot barībām, jo tas ir bezgaršīgs klīsteris. Klasiska brekšu barība Gaujai - 2 kg veikalā pirktas brekšu barības, es iesaku vai nu SALMO vai manis paša izstrādāto NG MIX, jau aprīlī šīm abām barībām jābūt visos veikalos (cena zem 2 latiem), 300 gramīga paciņa barības līmes, iesaku BRUDA vai DRAGON līmi, to visu samitrina līdz vajadzīgajai stadijai un pieliek klāt 3-5 kg tumšas, smagas zemes(iesaku svērt, jo acumērs mānās), NEKĀDĀ gadījumā ne smilšainas, jo smiltis irdina barības bumbas nevajadzīgi ātri. Visu labi izmaisa, samitrina, tā lai var veidot bumbas, pieliec nedaudz tās ēsmas uz kuru taisies ķert, parasti motilis vai kapātās sliekas un uz priekšu, viss notiksies, ja vien breksis tur būs, tad viņš noteikti pienāks. Pats Gaujā brekšoju daudzās vietās, tevis minētajā rajonā ir pāris labas vietas, pašos Strenčos ir posms, kur brekši nārsto un pēc tam kādu laiku tur barojās, tas ir jūnija sākums, līdz Jāņiem aptuveni.

Atbildēts: 8.marts 2008, 17:06 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā aigaigars

Kur tas tavā CL profila bildē ir, ko copēji, cik sen atpakaļ? Ko dabūji un uz ko?

Atbild Normunds Grabovskis

Tā īsti nesapratu jautājumu, ja Tu domā, ka tad kad es saku, ka kāda lieta jāskatās manā lapā, runa iet par CL mājaslapu, tad tu kļūdies, man jau gadus piecus ir sava interneta lappusīte zem fishing.lv , to atverot labajā malā ir tēmu norādes, es pārzinu sadaļu - ar makšķeri, pēdējā laikā gan neesmu pārāk aktīvs rakstītājs, jo dikti daudz darbus esmu saņēmies, bet diskusijas tur notiek visu laiku.

Atbildēts: 8.marts 2008, 17:05 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā aigaigars

Labrīt! Vai brekšus vislabāk ir copēt uz grunts, ja nē tad kāds būtu labs dziļums? Ja ir 4-6m dziļš, uz ko Tu parasti copē upē, ar ko pēc tavām domām labāk - ar pludu vai grunteni, ar kādu smaržu tos Tu iesaki pavasarī pamodināt? Kad tie sāk normāli ķerties (tad kad vimbas)?

Atbild Normunds Grabovskis

99% gadījumos breksis ņem ēsmu no grunts, atgādinu, ka runa iet par mērķtiecīgu brekšu ķeršanu, tevis aprakstītajos apstākļos breksi var ķert ar jebkuru makšķeri, viss atkarīgs no tā, kurš copes veids tev labāk patīk, ja straume nav pārāk stipra un zivis ir tuvu krastam, tad iespējams, ka es izmantotu bezriņķu makšķeri, teiksim 8 metri garu.

Ja tu runā par klasisko grunteni, nevis fīderi, tad gruntene ir rupjāks makšķerrīks, līdz ar to kaprīzas copes reizēs pavasara brekši ēdīs no āķiem ēsmu tā, ka tu pat nemanīsi, ar fīderīti ir citādāk, tu redzi katru mazāko copīti tieši tāpat kā ar pludiņu. Dzīvē ir pierādījies ne reizi vien, ka uz pludu zivju ir stipri vairāk, bet uz fīderi tās ir rupjākas, ne vienmēr, bet izvelkot vidējo no 10 u7n vairāk copes reizēm, tāda tendence ir skaidri saskatāma. Par smaržām runājot, koriandrs, kapātas sliekas, maltas ķimenes, nākošnedēļ veikalos jau būs SALMO breksis barība, tā strādā labi, esmu to daudz testējis

Atbildēts: 8.marts 2008, 17:02 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā mazaiseziitis

Labdien! Stādīšos priekšā! Esmu Andrejs, vecums 24 gadi! Dzīvoju Baltezerā, kas arī liecina, ka pārsvarā makšķerēju Lielajā Baltezerā! Pagājušajā gadā arī sāku drusku velcēt mazajā Baltezerā! Ir pārāk daudz jautājumu, lai spētu ko jēdzīgu pajautāt! Man viens tāds interesants jautājums: Vai iespējams ar JUMS kopā pamakšķerēt pavasarī, aprunāties un iegūt kādu pieredzi! Gribētos pievērsties sporta makšķerēšanai vairāk! Vai būtu kādi padomi kā to iesākt un vai būtu iespēja pacopēt kopā?

Atbild Normunds Grabovskis

Ja esi ar savu mašīnu, tad problēmu nav nekādu, sazvanāmies un vari piebiedroties copei, cik zinu, visu izstāstīšu, tikai lielāko daļu no tā visa tu nesapratīsi, jo nevar uzreiz sākt studēt augstskolā, vispirms jāiziet pamatskola un vidusskola. Man gandrīz katru sezonu ir pa 2-3 skolniekiem, kuri grib iemācīties barošanas un pludiņmakšķerēšanas pamatus, zvani vai ienāc manā interneta lapā un tur visu sarunāsim. Ja tu esi bez transporta, tad ir bēdīgāk, jo Baltezers mani interesē tikai ziemā, bet kādu reizi varu paņemt tevi pa ceļam uz Salacu, uzreiz gribu brīdināt, neciešu jūsoties, tāpēc jau nākošajā komentārā pārejam uz Tu.

Atbildēts: 8.marts 2008, 17:01 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā kristap

Vai Jūs uzskatāt ņurņiku par nēģa mazuli? Visur tā tiek apgalvots! Kādēļ nēģi nav Daugavā, no Daugavpils līdz Jēkabpilij, toties ņurņiki te ir?

Atbild Normunds Grabovskis

Ņurņiks ir nevis jūras nēģa, bet gan upes nēģa mazulis, precīzāk pats upes nēģis, oficiāli šos zvērus ir aizliegts izmantot kā ēsmas zivtiņu, tāpēc sevišķi daudz informācijas par viņiem nekur arī neatradīsi, tikai zinātniskajā literatūrā

Atbildēts: 8.marts 2008, 16:59 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā aivo2

Es zinu, ka šādā laikā nevar kāpt uz ledus, bet ja copē uz dīķa ar pludiņmakšķeri ir jāmēģina mest tur kur ir atkusis ledus? Es vienkārši to izlasīju vienā copes žunālā un gribēju pārbaudīt vai tā ir taisnība.

Atbild Normunds Grabovskis

Protams, ka labāk ir izvēlēties ūdenskrātuvi, kura jau ir pilnībā atkususi, bet protams, ka var makšķerēt arī dīķu un ezeru atkusušajās daļās, tiesa gan vairāk par raudām un asariem tur neko nenoķersi. Ja jautājums ir par to vai atkūstot kādai dīķa malai visas zivis drūzmējas tur, tad tā noteikti nav taisnība, ja vien dīķī nav bijis izteikts skābekļa bads, bet tādā gadījumā zivis tik un tā neķersies.

Atbildēts: 27.februāris 2008, 15:41 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā andzha14

Sveiks, Normund. Atceros vēl pagājušogad jums veikalā "Cope" Valmierā bija nopērkamas karotes ar burta S iegravējumu, kaut kur no 2,5Ls līdz 4Ls cenā. Cik tagad dzirdēju, tad pats meistars ir paralizēts un nevar vairs uztaisīt šos fantastiski labos vizuļus. Varbūt tavā kastē nebūtu aizķēries kāds lieks viņa vizulis, esmu gatavs maksāt kautvai 10ls gabalā! Pašam bija divi viņa vizuļi un abus iestādīju diemžēl. Jāpiebilst, ka tie bija labākie vizuļi, kas man bijuši. Paldies!

Atbild Normunds Grabovskis

Diemžēl neko tuvāk par šiem vizuļiem pateikt nevarēšu, uzzvani Ritai un viņa visu izstāstīs, telefonu taču atrast mācēsi?

Atbildēts: 27.februāris 2008, 15:40 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager