sveiki. vai spole - salmo sniper spin 5 , būtu piemērota iesācējam spiningošanai? aukla ir pītā 0,17 mm. mānekļi tiks izmantoti dažādi, sākot no 10 līdz 35 gramīgiem.
Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.
Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:
sveiki. vai spole - salmo sniper spin 5 , būtu piemērota iesācējam spiningošanai? aukla ir pītā 0,17 mm. mānekļi tiks izmantoti dažādi, sākot no 10 līdz 35 gramīgiem.
ja FD modelis, augšējā bremze, un 30.izmērs, tad jā, iesākumam derēs, tikai … 0,17 mm pītā 10 gramīgiem mānekļiem... ir tā kā biki pa resnu, bet cik saprotu, tad tev viss jau ir sapirkts :))), tad neko, copē tik nost un būs ok
Vai vari kko pateikt par spolu salmo Elite jig spoon 10? Vai viņa spiningošanu ar lielākiem mānekliem izturēs?
lielajiem mānekļiem es ieteiktu Elite Heavy Jig 8 4500.izmēru, ļoti jaudīga un laba spole šādiem mērķiem, cena Salmo veikalos 44 eiro
Sveiks Normund!
Varbūt zini kā ar kātiem veikalos, vēlos sev elite mikcrojig s10 3-10, 2.38m, bet nezinu uz kuru veikalu braukt.. Paldies jau iepriekš!
Juglas, Piedrujas ielas un Skandu ielas veikalos ir šie kāti
Sveiki, Vai Salmo plāno tirgot jēdzīgas somas fīderiem? Sanāk tā dīvaini - piedāvājat diezgan daudz dārgus un ļoti dārgus kātus, bet kā tos transportēt - nekā. Tas par internetveikalu, kaut kad nesen biju fiziskajā veikalā un arī bija pieejami tikai kaut kādi tirgus izstrādājumi. Paldies un veiksmi copē!
nu nav tik traki ar somām, ir ļoti laba izvēle ar makšķeru somām, pietam ļoti labas kvalitātes mīkstās somas, nesen ienāca arī cietās FC somas 1 un 2 kātiem, ir gadiem un desmitiem lidojumu pārbaudītās Salmo cietās somas, cietie tubusi visādos garumos un diametros. internetā visu liekam palēnām, jo preču daudzums ir ļoooti liels, pamazām pildās interneta veikals ar visa veida precēm
Sveiks! Uz kuru laiku plānojas salmo Diamond jaunie feeder? Paldies! :)
ar visu kroni un ārprātu piegādes ir aizkavējušās, tagad sola uz aprīļa beigām maija sākumu
Svaicināti, Normund!
Jūsu fīdera copes video iespaidā un totāla ledus trūkuma dēļ nolēmu likt ziemas štrumus dziļi skapī un pievērsties fīderim. Palasot forumā Jūsu ieteikumus secināju, ka normāls starta komplekts būtu kāts Feeder Concept Pilot vai Feeder Concept Distanc un spoles vai nu Salmo Diamond Feeder 5 vai FC Pilot 7. Bet vēlējos uzzināt Jūsu viedokli par kāta garumu - pēc kādiem kritērijiem to izvēlēties? Un pētot kātus pamanīju, ka dažiem ir tikai viens testa cipars (piem. 70), dažiem divi (piem.30-80). Lielākais cipars tā kā būtu skaidrs - barotavas svars, bet ko nozīmē mazākais cipars? Jau iepriekš paldies un ne asakas! Jūsu copes video un atbildes forumā iedvesmo jauniem varoņdarbiem :)) !
mazākais cipars .... vairāk mārketings :))) un biki "pakaļas piesegšana" jo daudzi copmaņi, man nesaprotamu iemeslu vadīti, nopērk jaudīgus kātus, tests 150-180 grami, bet lietot tos nevis lielās upēs vai jūrā, bet gan ezeros vai dīķos ar barotavām 20-40-60 grami , bet šie kāti NAV paredzēti ka tos ar spēku vicina nenoslogotus, sevišķi sāpīgi tas ir ātras akcijas kātiem, protams, ka kāti agrāk vai vēlāk lūzt :), jo kāts metienā sāk ieslēgties tikai pie +- 60-70% noslogojuma, tāpēc arī daži ražotāji dažiem kātiem raksta gan apakšējo, gan augšējo testu, padarot kātu "universālāku" pircēja acīs :))). tev jāskatās ko un kur gribi ķert, izejot no tā arī jāskatās kāta garums, arī modelis, ja mazie un vidējie ūdeņi, iemetieni līdz 30-40-50 metriem, tad vai nu FC Pilot vai Salmo Elite kātiņu, ja tomēr vairāk cope lielajās upēs, ūdenskrātuvēs un ezeros, tad labāk garāku un Distanci, jo Distance tomēr paredzēta metieniem sākot no 40-50 metriem līdz 100+
Sveiks Normund!
Gribu pieskarties vienai no tavām mīļākajām tēmām, zivju barībām, šoreiz konrēti par Bruda un Sensas barībām, kuras nu jau mums priecē salmo.lv internetveikalā. :) Tā, kā mūsu galā Sensu nopikt ir pagrūti, tad gribu zināt tavu viedokli, kuru no Sensas barībām izvēlies Tu? Skatos, ka tagad ir gan parastā Sensas (zaļās krāsas iepakojumos), ir arī Sensas (melnā krāsā) un parādījušās Sensas (zilās krāsas iepakojumos) :) Ganjau būsi viņas iztestējis un mācēsi kaut ko par viņām pastāstīt :)
Un ko saki par Bruda barībām, kuras nāk pat 3kg iepakojumos? :)
Paldies, par atbildi, atkarībā no tavām atbildēm veidošu nākamo pasūtījumu salmo.lv :))
tici vai nē, bet izdevīgāk tev būtu atbraukt uz Salmo un nopirkt barības kādam brīdim, vairāk pērkot sanāk patīkami lētāk, bet nu ja intenrets, tad internets :) SENSAS, SALMO un BOLAND barības zinu gana labi :)), bet nesaprotot kādiem ūdeņiem un kādām zivīm tu gribi barību ir pagrūti ko ieteikt :), bet nu tāda SENSAS "klasika" ir Gros Gardons, Karpa un Bremes (var melno breksi aukstam ūdenim, var zilās pakas breksi, var fīdera breksi), barības ir ļoti jaudīgas un ikdienas copei, sevišķi, ja neliek zemi klāt, tās var droši jaukt kopā ar Salmo vai Boland barībām. Boland barības (Bruda) ir ļoti labas, ir biki jaudīgākas (sarkanās kilogramīgās pakas, arī viena 3 kg paka), kuras var jaudas ziņā salīdzināt arī ar Sensas barībām, pietam Bruda barības ir gatavotas no cepumiem, zivis tās ēd labāk, Sensas barībās ir vairāk un sarežģītāka aromātika, zivis bieži vien stāv uz barības, bet tā neēd, Bruda barības zivis izēd pa tīro. pats ikdienā lietoju gan Sensas gan sarkano Boland, sanāk surperīgākie maisījumi, pagaidām gan zivij nevajag tik jaudīgas barības, tāpēc stipri daudz zemes lieku klāt, bet vasarā, karstumā var zemi arī nelikt, ja brekšo vietās, kur lieli brekšu bari :))), lai puiki ēd :)
Sveiki. Vai jūs man varētu pateikt kur Bauska, Jelgava, Labāk ķert vimbas?
tieši tā arī ir kā tu raksti - Bauska, Jelgava :))), pastaigā gar upi un visu redzēsi pats, šogad ir izcils vimbu gads, veču daudz, zivju arī daudz
Sveiki. Ir vēlme apgūt kā makšķerēt ar feederi.
nesen iegādājos kātu un pāris reizes jau biju aizgājis pacopēt,bet kad rausta spiciti un piecertu lielako daļu ir tukšā.
Vai ir kādi ieteikumi,knifi ,vai kādi padomi jaunam feeder makšķerniekam?
:))) copēt, copēt un vēlreiz copēt , pie reizes paskatīties Yotube, palasīt šo to, informācija sir ļoooti daudz, knifu ir miljoniem, šeit noteikti nevar to visu uzrakstīt, sāc uzdot jautājumus pa vienam, kas tev nesanāk, ko tu gribi saprast\iemācīties un tā lēnu garu, teorija\prakse , uz sezonas beigām pamatus jau būsi apguvis :)
Sveiks, Normund!
Sezona vairs nav aiz kalniem, tamdēļ gribēju noskaidrot pāris neskaidros jautājumus. Inline sistēma - vai izmantojot šo sistēmu barotavu stiprināt pie pītās auklas, jeb labāk likt starpposmu (starp pīto auklu un pavadiņu) no mono/ flurakarbona? Vai barotavu uz pamatauklas nostiprini ar griezuli, jeb kaut ko citu?
15-20m plata upe ar izteikti stāviem krastiem, gultne dūņaina un nav krasta kants. Kur un kā šādā vietā meklēt breksi, kā barot un kā pacelt ēsmu, lai tā būtu pamanāma zivij?
Paldies.
:))) sezona jau rit pilnā sparā :))) kāpēc tu tur gribi izmantot pīto auklu ? barotava stiprinās pie karabīnes, kura uzvērta uz auklas, var izmantot tevis minēto montāžu uz kāda mono vai flurokarbona auklas gabala, ikdienas copē ērti, sataisi mājās montāžas un tad maini, ja vajag :), bet vispār es ieteiktu noskatīties vismaz vienu-divus raidījumus Yotube , ir tādu daudz i kreiviski i angliski, arī es esmu to visu daudzas reizes rādījis, viss ir vienkārši, bet labāk redzēt vienreiz tādā upītē breksis pienāks pie barības, tādā attālumā viņš barību labi sajutīs, mana pieredze rāda, ka viņam tomēr patīk klusāks krasts, tas, pa kuru tu nestaigā, man 5 minūtes no mājas ir tāda upīte, kaprīza, bet reizēm ļoti devīga, tur breksis barību atrod labi :))), baroju dzilāko upes daļu\gultni, tur krasta sīkzivju mazāk puiki ēsmu atradīs :))), tikai... necenties lai barība būtu garšīgāka par ēsmu :))), nepārēdini viņus, bet gan rosini apetīti