Sveiki! Metod feederim ar barotavam liidz 45 g, stavoshaa udenii uz distanceem liidz 40 metriem Sniper FEEDER 60 varetu buut optimaalais variants ?
Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.
Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:
Sveiki! Metod feederim ar barotavam liidz 45 g, stavoshaa udenii uz distanceem liidz 40 metriem Sniper FEEDER 60 varetu buut optimaalais variants ?
jā, man pašam ļoti iepatikās šis kātiņš, izcili labi "sien" zivi un jaudas rezerve arī ir laba
Sveiks Normund,
vai Salmo ir pārdošanā džerka kāti ?
šādi tādi ir, skaties visu salmo.lv
Labdien, vēlētos iegādāties džeka kātu 1,80 m ar testu 40- 100 gr. Vai Salmo šāds kāts pashreiz būtu nopērkams un apm. kādā cenā ?
https://salmo.lv/catalog/vasara/makskeres-spiningi/spiningi/spiningi-salmo/spinings-aggressor-jerk-100/ te ir visa informācija par populārāko Salmo džerka kātiņu
Sveiki!
Vai Salmo veikalos ir pārdošanā lielie SENSAS lietussargi 3 vai 2.5 m diametrā?
Varbūt ir citi līdzīgi?
Kurš labāks būtu, ar PVC audumu vai neilona audumu?
kaut kas jau ir, cenas 35-50-70+ eiro, ir Sensas, ir Feeder Concept, jebkurš lietussargs tur lietu, jebkurš lietussargs ar laiku izberzējas locījuma vietās, veikalos ir 2,2 un 2,5 m diametra lietussargi, 3m ir dārgi, smagi un specifiski un tāpēc tikai uz pasūtījuma. nevar aizmirst, ka liels lietussargs ir arī liela bura, kas vējā aiziet pa gaisu un vajag diezgan smagu pakaļu :), lai to lietussargu noturētu, ir puiki, kuri pasūtīja lielos lietussargus, bet ar saviem 70-80 kg lielākā vējā nevar turēt to slodzi, man arī operatori ir skrējuši pēc lietussarga 2 kilometrus, tāpēc ar tiem 2,2-2,5 m vieglā tipa lietussargiem ir drošāk bieži vien
Daži jautājumi par fīderi un brekšiem.
Cik saprotu tad brekšiem pamazām vajadzētu taisīties uz nārstu vai jau jānārsto. Un ja pareizi saprotu, tad nārsto viņi vietās, kur ir sekls un ir kaut kādas zāles. Tātad kaut kur tuvumā pie tādām vietām man viņus vajadzētu meklēt? Daugavā tie būtu tādi kā līcīši un apendicīti kur kautkādi meldri gar malām?
Vēl ir tā, ka pēdējās copes reizēs man izdodās dabūt kautkādus 300-500g breksēnus, process labs, bet gribās ko lielāku. Vai tas, ka tur ir mazāki breksēni ir zīme, ka turpat varētu būt arī lielāki, vai tomēr viņi tusē dažādās vietās?
Daudz esmu lasījis no tevis, ka ja grib noturēt brekšu baru tad cītīgi jābaro. Vai var izmantot makšķerējot lielo barotavu, vai vienkārši labāk pārmest ik pa 2min?
Nu uz nārstu puikas vēl netaisās, biki tas aukstums nobremzēja pasākumu, bet ja sāksies siltums, tad daudzviet pēc nedēļām divām puiki startēs :), man pašam brekšu laiks sāksies ne ātrāk par jūnija sākumu, iepauzē ar cerībām :), lai gan te nāk smukas bildes no Bārtas, Aiviekstes mutes un Lielupes ar brekšukiem pa 2,5-3,5 kg, jātrāpa kur viņi tagad ir ja zini, ka breksi ir un daudz, tad liec lielo barotavu un klāj tik galdu, agrāk vai vēlāk puiki pienāks, ja zivis nav baros, tad... ar to lielo barotavu uzmanīgi, jo var uzklāt pārāk lielu galdu un puiki neatradīs tavu ēsmu :)
Sveiki. Nezinu vai jautājums būtu adresējams tieši Jums, bet tā kā esmu redzējis ka arī ko tādu mēģinājāt, tad prasīšu - kāds būtu pieņemamākais variants ja beidzot gribu nopirkt budžeta klases mikrojig kātiņu? Neko super jaunu, bet tādu ar ko svētdienās pastaigāt pa mazajām asaru forelīšu upītēm, vairāk interesē 0-5 vai 1-6 grami, 180-200m, bet bail uz dullo ņemt, vai nebūs pārāk mīksts, jo zacepi tādās upītēs ir standarts...
Microjig mānekļi tiek likti gan uz offset āķa bez svina, kā arī uz čeburaškām, kas uzreiz ir daudz smagāka sistēma, kā lai saprot, kad un kāpēc tiek izmantots viens vai otrs sistēmas veids?!?
nu kātiņa testam ar zacepiem u.t.t. nav nekāda sakara :), būs zacepi, tātad daudz mānekļus rausi vai bieži bridīsi pakaļ :), ja runājam par Salmo kātiem, tad mums ir 3 sēŗijas, kurās ir vieglie džigu kātiņi, vis vairāk tavām prasībām atbilst Elite mikrojig 6, pieejami 3 garumi, tests līdz 6 grami, ļoti patīkams rokā, cena plauktā ap 43-45 naudiņām, biki lētāks ir Sniper sērijas kātiņš (ap 30-35eiro), tur gan tests 8 grami, arī Vanrex sērijā (ap 40-45 eiro) ir ļoti simpātiski kātiņi, bet tie arī ir 8 un 10 gramu kātiņi, bet jāskatās uz vietas :), šie ir džiga kātiņi. bet ir jau arī vieglie asaru spiningi, kas ir tādu pusparaboliski, "sien" zivi ļoti labi. Katrā gadījumā Salmo veikalos ir no kā izvēlēties :)
Sveiks,pagasgad laukos nelielu ezeru iebaroju ar vistu,calu kombikormu briedinatiem graudiem un rivmaizi klat vel piesavu melasi! Bet kad apleju ar verdosu udeni bija skabs aromats,vaāi tas ir labi!
Un vel gribetu pajautat kadu pastaisito baribu uztaisit uz doto bridi ezera uz liniem un karusam un vai butu jaiesprings uz pavadas garumu vai pludina izmeru
tev pašam bija patīkami skatīties uz to ko tu samaisīji :)? kad ir pa daudz, tad arī nav labi :), ja kombikorms, tad kombikorms, to var ar melasi apliet, ja graudi, tad tos applaucē kārtīgi, var kādus saulespuķu spraukumus piebērt, bet noteikti ne rīvmaizi, rīvmaizi var jaukt ar spraukumiem, ar sausu kombikormu u.t.t., ja jauc rīvmaizi pie plaucētām, slapjām lietām, tad maize pa daudz samirkst un par tādu pļuru pārvēršas. Barības bumbai jābūt smukai :), tad viss notiksies skābums nav labi, bet pieļauju, ka tavā gadījumā tas bija kombikorma briešanas aromāts, tāds ir cūku kūtīs, kad jauc visu kopā rukšiem, pēc brītiņa tas jocīgais aromāts pazūd, BET tā ir ļoooti sātīga barība, kura paredzēta pabarošanai, nevis pievilināšanai, ēstgribas rosināšanai, tāpēc piedomā pie dayudzuma ko tu met ūdenī, ezeriņš maziņš, tātad arī zivju baru lielu nav, jādod mazās porcijās viss
Sveiks!
Te vienā jautājumā bija par daimondu un snaiperi. Cilvēkam ieteici snaiperi.
Sniper 120 turēs 100-150gramu barotavas+barība vai tomēr ņemt 150/180nieku, lai nav visu laiku pārslodze? Gribu paņemt vienkāršu, puslīdz OK kātu, lai derētu ar ko gan puikam mācīties mētāt/lietot(uz "izaugšanu"), gan man kā otro kātu blakus 180niekam atlantam. Veikalā kratīju Daimondu 150, šķiet, puikam pabomīgs būs vēl pārs gadiņus. Sniper mīkstāks/vieglāks? Ir kādas domas šajā sakarā?
Paldies par atbildi jau iepriekš!
ņem Sniper kātiņu, būs "dzīvāks", ja tev katstāvīgi nākas ķert ar 120-150 gramu barotavām, tad gan labāk ņem 150ku kātu, bet ja tikai dažas reizes tie 140-150 grami, tad vari ņemt arī 120ku, jaudas rezerve tur ir laba, un tomēr būs jūtīgāks kāts
Sveiks, Meistar!
Daži jautājumi.
1.Cīņa ar mazuļiem. vai ir vietā taktika maksimāli daudz barot, jo sīkās no visas krātuves neatpeldēs un tuvumā esošās pieēdīsies. Vecs vīrs ieteica Lielupē pie Jelgavas.
2. Boilas brekšiem. Vai Lielupē strādātu? un vai boilas izmanto feederējot vai tomēr senču gruntene?
3. feeders uz līņiem?! Sanāks kas un vai esi mēģinājis?
4. Ar ko un kā ikdienā piebarot breksi Lielupē? Vārīt tēvu putru (zirņi, grūbas...) vai tomēr pirkto barību?
Jau iepriekš paldies. Gaidu raidījumus par līņiem, samiem savvaļā, zandarti uz grunteni.
Paldies.
1. noteikti nē, daudz barot vajag tad, kad tur ganās brekši un lai viņi nekur neaiziet vajag viņus barot, zinot tos mega barus kādi mēdz tur būt vasaras vidū\rudenī viss ko tu iemetīsi tik un tā tiks apēsts dažu minūšu laikā :), bet nu sīkzivis nepārēdīsies noteikti :), savāksi pie sevis tur visus samus un zandartus :), arī vēžus, bet sīkzivi neaizdzīsi ar barību 2.tēma laba, Gaujā strādā, ezeros strādā, domāju, ka 8-10 mm boilas un lielās peletes strādātu arī Lielupē, sevišķi, ja var pieradināt zivis pie tādām garšām, ieliec vienu metod fīderi\grunteni uz boiliņu blakus, to ēdīs tikai lielie pliči, brekši un karpas, agrāk taču klimpas brekšiem vārīja, lielie makaroni tažu arī tāda pati boila vien ir, bet mata sistēma ir ļoti ok 3.ir ok, ja nav pārāk liela dūņa, pat daudz vieglāk copēt, ja vēji utt pūš, tiesa es pamatgaldu klāju ar kaķeni vai roku un tad ar mazu barotaviņu copēju, Ventā, Lielupē, dažos ezeros\dīķos ir ļoti ok 4. ja tikai barot un neķert, nu vietai piesiet, tad der praktiksi jebkas, kombikorms, pietam pat nevis zivju, bet gan cāļu, trušu, placinātie graudi u.t.t, viss kas nerūgst, tāpēc ar tām vārītajām lietām nevajadzētu aizrauties, vasarā putras ļoooti ātri saskābst, arī ūdenī, zinu karpu dīķus, kur pavasarī zivis ir pie krasta, bet pēc kāda laika zivis ir tikai tālāk, pat dienās, kad copmaņu maz, jo pie krasta viss burbuļo un skabst, jo lielākā daļa prom braucot arī visus putru atlikumus sagāž'ūdenī, tāpēc drošāk, arī vienkāršāk, iebraukt kādā veikalā kur tirgo lopbarību un nopirkt kādu maišeli lētākā kombikorma grimstōšās granulās, tad vispār vienkārši, atnāci, iesēji granulas ūdenī un viss, sīkzivis nenāk tā kā pie barības bumbām, jo nav mutuļa un granulu apēst sīkie nevar, bet pēc minūtēm 10-20 granulas sāk pamazām šķīst, bet bez mutuļa, tāpēc viens no veidiem kā cīnīties ar sīkzivīm ir rupja, granulēta barība
Sveiki. Vēlētos nopirkt feeder kātu ap 100 eur. Kāds būtu ideāls variants upei, breksis,karpa?
ja tikai upe, tad tur lieliski iederētos Feeder Concept Distance kāti, ja upe liela, metieni tāli, tad 100nieks 4,2 m garumā, ja upe mazāka, tad 70 vai 80 gramīgais, tie gan ir 3,6 un 3,9m gari, sien zivīti ļoti labi. lielais ūdens upēs parasti ir pavasaros, reizēm rudeņos, tad reizēm vajag barotavas 120+ grami, šāda (vidējās klases) līmeņa kātiem parasti jaudas rezerve ir gana liela, lai nevajadzētu 1-5 lielāka ūdens copēm ņemt cietos, bomīgos kātus ar kuriem tomēr tā zivs jušana ir stipri mazāka, tāpēc es pats pamatā copēju ar 80-100 gramu kātiem, jaudīgāki man ir tikai jūrai un kaut kādiem ārpus Latvijas mačiem, bet atzīšos, ka man ļoti nepatīk cope ar smagajiem fīderiem (virs 120 grami barotavas) tev vajadzētu saprast kas tev vairāk patīk, patīk just katru zivs galvas mājienu :) vai patīk tāda baigā inventāra stabilitātes sajūta, no tā izejot tad arī izvēlies sev kātu, ja patīk just, tad ņem pus paraboliķi, lēnākas akcijas, ja otrs variants, tad ņem asāku, ātrākas akcijas kātu ar lielākiem gramiem