Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.

Atbildes

Jautā belijs23

Sveiks! Šogad vēlos iegādāties kādu no concept kātiem un attiecīgu spoli. Pamatdoma ir pilnveidot fīderzināšanas, auklas jau no amerikas pasūtītas. Vai izstādē šīm lietām būs atlaides? Jo gribas jau ko labāku par salmo diamond feeder. Pavadām auklu un āķus, barību, barotavas arī izstādē varēs nopirkt?

Atbild Normunds Grabovskis

mēs plānojam izstādē parādīt visus fīdera jaunumus, būs arī patīkamākas "izstādes" cenas, protams, ka visas barotavas līdzi neņemsim, bet nu jaumumi un pašas populārākas būs, arī jaunās auklas būs, barības, fīdera aksesuāri no Feeder Concept un Sensas arī būs, tur būs arī fīdera copā ļoti kompetenti puiki stendā, arī es tur būšu, visu varēsi izrunāt, apskatīt, aptaustīt un nopirkt :)

Atbildēts: 15.februāris 2019, 09:33 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Copmanis

Sveiks, Nrormund. No ledus Dragon ziemas raudas barībai var jaukt klāt zemi? Un tagad vasaras barībai?

Atbild Normunds Grabovskis

zemi var jaukt klāt visām barībām, tiesa ziemā viņu vajag mazāk, jo ziemā(no ledus) vispār barību vajag ļoti maz, ja runa ir par stāvošu ūdeni, ja par upēm ,tad es lieku aptuveni 1\1 barība zema arī ziemā

Atbildēts: 15.februāris 2019, 09:29 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā KarlisJaun

Vai var kaut kā savādāk nosaukt zivju uzglabājamo maisiņu?

Atbild Normunds Grabovskis

tu domā zivju uzglabājamo tīkliņu, ko liek ūdenī, lai zivis būtu dzīvas visu copes laiku, tad tie vienkārši ir uzglabājamie tīkliņi, tie ir gan pus metru, gan 6 metri gari, kādu nu kuram vajag un kāds nu kuros apstākļos nepieciešams

Atbildēts: 14.februāris 2019, 10:19 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Jautā V.Zandarts

Sveiks, Normund!Divi jautājumi: Kad dodies copēt, Tu ieskaties copes prognožu kalendāros?Kādiem meteoroloģiskajiem parametriem pievērs uzmanību pirms copes?

Atbild Normunds Grabovskis

1. nekad, savulaik pats stādīju tādus kalendārus :), liekot copi uz brīvdienām :))), manā gadījumā tā gan vairāk bija ākstīšanās :), copēju tad kad iekrīt tāda iespēja un ir laiks, neatkarīgi no laika vai citām prognozēm 2. izvēloties vietu kurp doties copēt laka ziņas vajag paskatīties, vēja virzienu un spēku, lai zini kur būs aizvējš :), nokrišņu prognozes, lai zini kā ģērbties un kā pakot mantas, bet tas arī viss, savos 48 gados vēl ne reizi neesmu atcēlis copi laika apstākļu dēļ, jā ir, kad plānus, copes veidu un vietas nākas mainīt, bet tas jau ir procesā :)

Atbildēts: 14.februāris 2019, 10:17 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā arnolds123

Sveiks, jautājums sekojošs, ja breksī vai plicī iekšā ir lentenis, vai tas ir ēdams un neapdraud nekādi cilvēka veselību? Internetā lasīju, bet tur viedokļu daudz un dažādu...šodien tīrīju brekšus un vienā gadījās lentenis..

Atbild Normunds Grabovskis

it kā jau šie lenteņi cilvēkam neesot kaitīgi, bet.... ēst vai neēst ir paša ziņā, man no bērnības ir viedoklis, ka tā ir slima zivs un to ēst nevajag, tāpēc arī ja ir aizdomas uz lenteni zivi nemaz nevedu mājās, vai metu ārā, ja tieku līdz tīrīšanai, bet …. visas problēmas ir mums galvā :)))), salakām vēderos - peldpūslī arī ir mazi, dzīvi tārpiņi, bet nekas, iztīram, ēdam un slavējam :))))

Atbildēts: 14.februāris 2019, 09:50 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā zvejnieks111

Sveiks!

Komplekteju sev jaunu spiningu, esmu noskatijis FAVORITE SHOOTER SHT-862M kaatu.

Esi kaut ko dzirdejis par FAVORITE kaatiem, un vai tiesi sis buus labs?

Un butu loti pateicigs, ja varetu ieteikt kadu spoliti shim kaatam. Veletos kaut ko no Shimano, dikti patik.

Budzets lidz 300 eiro uz spoli.

Cope vairak universala, gan maza ezera, gan Daugavas plasumos.

Izmantoju voblerisus, gumijas, retak kaads suupins.

Merka zivs buus lidaka, dazreiz varbut kads sams.

Atbild Normunds Grabovskis

nu šis jautājums tomēr nebūs man :), jo es tomēr 9\10 daļas sava copes laika veltu citiem copes veidiem, pietam inventāru izvēlos tikai pēc principa - patīk\nepatīk, Favorite ir ukraiņu kompānija, kura lēni, bet pamatīgi ieiet daudzu valstu tirgos, par kātiem praktiski nav sliktu atsauksmju, savs mazais brāķa procents ir pilnīgi visiem ražotājiem, tāpat kā negadījumi arī gadās ar pilnīgi visu firmu kātiem :), kopumā Favorite kāti tiek uzskatīti par visnotaļ labiem vidējās klases kātiem, ja esi noskatījis un patīk, tad neklausi nevienu, jo tev taču jācopē un copēt vajag ar inventāru kurš patīk tieši tev, nevis kādam citam :) spolei budžets nav slikts, tur var jau izpausties :), ja ir tāda vēlme :), bet... atkal diez vai es būšu tas kam prasīt par spoli spiningam …, tā kā pats nelietoju šādas klases spoles, tad arī pat īsti neskatos uz viņām:), smuka un smuka, griežās un griežās, bet... spole kā spole :))), ja es spiningotu vairāk, tad, iespējams, es teiktu ko citu, bet tā copēju ar līdz 100 eiro spolēm gan spiningā, gan fīderos, gan bolonēzēs, mačkātos un visu citur, savus gadus 4-6+ viņas nokalpo godam, tad mainu uz ko citu, ja vajag ieleic šo jautājumu spiningotājiem, tam pašam Elvijam, viņš, vismaz tehnisko un teorētiski pusi :), tev izstāstīs daudz labāk

Atbildēts: 14.februāris 2019, 09:47 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā vandambis

Labdien.

Man vasarā bija tāda situacija liņu cope.

Makskereju armijas bazes kanāla kur 2m dziļs un biezs dunu slanis viss kanāls vasarā ir stipri aizaudzis ar tadam udens zālēm kas izskatas ka eglite un ūdens vasarā vnm silts kā piens.

Iebaroju vietā kur liņi mīl uzturēties pa dienu un vakarā vinu tur ir ka biezs,no cilveka nebaidas var lekat skriet bakstit darīt ko grib,linis prom nemuk,bet uz aka netrapas un baribu ar neaiztiek vismaz kamer es tur esu.

Iebaroju laukumu no metra lidz 50 cm,linis vnk uz baribu neiet un viss lasa kko no krasta zemes un ed kombikorna mikro drupacaa no lapam krasta kur dzilums 20-30 cm

Tarpu var mest kaut mute need un viss,ne kukuruzu ne makaronus ne ko,var but ta ka vini redzot mani vnk need,jo nosedeju 4 h garam peldeja milzigi lini bet baribu neaiztiek.

Runaju ar veciem sie saka ka tik ar daksam var meginat jo neviens uz makskeres nekad nau nokeris.

Taka man zivis lielako dalu neiet edienkarte tad daksu variants mani neapmierina,ko jusu prat linis mekle un ed uz krasta zemes tur tik cik petiju tada zalganiga zeme un mazinas musinas nez vai kas tads butu ta verts lai mestos krasta,reizem pat pa dienu kads mazais kg ta dara.

Un kada zivs barojoties pa grunti iet ka traktors vietai kur es iebaroju pari pargaja kkas milzigs varbut ka ta ir karpa?jo pec lina neizskatijas gajiens bija atrs un bez burbulisiem un visas dunas gaja pa gaisu tur kur apstajas uz paris sek un tad talak rakas atra gaita uz prieksu.

Intresantakais ir tas ka pari pa soseju ir armijas baze ar lielakiem dzilumiem tur es esu redzejis milzigas karpas bet te ne kad vai varetu but ta ka vinas vnk kkur dziluma sez sildas nevis krastmala?

Ta ar visu vasaru meginaju saprast kas ta iet ta ar neviens neatbildeja tik teica ka lini nekad nekeras bet ir un ka te tik ir ruduli un viss.

Pat lidakas neesot lielas visas zemmera,man sak rasties iespaids ka veci kko slepj no manis,jo te noteikti ir lielas lidakas un asari tik par karpam neesu dross.

Ja ir tad jabut rokas garuma tadam pasam ka blakus udens tilpne .

Kadu katu jus ieteikt tadai karpai?un spoli?

Jus nekad neesat makskerejis Liepaja pie brivibas ielas esosaja armijas baze?

Atbild Normunds Grabovskis

mjā… izklausās kā stāsts no paradīzes :))), zivis, lielas un daudz staigā gar kājām, bet līdzīgus stāstus esmu dzirdējis un uz savas ādas izbaudījis diezgan daudz, gan ar līņiem, gan lielām karūsām ja ejam no loģikas viedokļa, tad līnis kaut ko ēd noteikti, tātad jāatrod kas tas ir ko viņš ēd, no pieredzes varu teikt, ka ir daudz ūdeņu, kur līņus daudz maz labi var ķert agrā pavasarī, kamēr vēl nav sadīgusi un saaugusi zāle, vēl līdz nārstam(maija beigas - jūnija vidus-beigas) pa kādam, bet pēc tam nu ļoooti reti. Parasti to skaidro ar to, ka līņi aiziet zāļu biezokņos, kur viņiem grūti tikt klāt, ēd savus kāpurus\kukaiņus un nemaz pēc tikšanās ar copmaņiem neilgojās :). Ir ūdeņi, kā likums tādi, kur zāļu ir mazāk, kur viņi ir aktīvi visu laiku. Man līnis nekad nav bijis īpaši interesants, reizi pa reizei pasēžu uz viņiem, bet tā lai es ļoti iedziļinātos un pētītu viņu garastāvokļa maiņas un ēdienkarti nē, tāpēc man būs grūti tev pačukstēt kādu super slepenu recepti kā viņus tur izmānīt, es domāju, ka viņam vajag gaļu, tas ir tārpus, arī barībā, tās varētu būt kapātas slieciņas, kāda šķipsna baltie tārpi, pavasara pusē arī motilis, ja viņš tur ir un daudz, tad viņu jāvar noķert, ļoti iespējams, ka vasarā viņi pārslēdzās uz nakts režīmu, kā daudzviet breksis dara. Arī regulārai vienas vietas iebarošanai - zivju piesiešanai vajadzētu strāt, tikai jāatcerās, ka līņi nav brekši, viņiem pusspaini nevajag, jo līņi staigā pa vienam līdz pieciem, tāpēc ar pāris barības pikām vienai vietai pietiek. Pamēģini tur sākt copēt tikko sāk iesilt pavasaris, jums tur zivis dzīvo citā ritmā, teiksim Ventā arī labākais līņu laiks ir agrs pavasaris, vēl ledus pat krastā guļ, bet līņi jau ķerās, bet tādā laikā bieži vien vispār bez barošanas, jo teiksim karūsām aukstā ūdenī barība rada pat pretēju efektu. bet tās lielās lokomotīves noteikti ir karpas, viņas var ieklīst seklumos barības meklējumos , vai tev vajag speciāli viņām taisīt makšķeri īsti nezinot kur viņas ir un vai tās vispār ir viņas nezinu :), karpas ir cītīgi jābaro, lai viņas piesienas vietai, vismaz aptuveni vajag saprast par kāda izmēra karpām iet runa, tad arī rīkus tam pieskaņo, tādās vietās tu vari visu vasaru tur copēt un ieraudzīt 1-3 copes tikai, tu tam esi gatavs ????

Atbildēts: 14.februāris 2019, 09:29 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Latgalietiss

Sveiks!! Tie silikoni vai airosoli ko lieto pītajām auklām pret sasalšanu,monofīlajai auklai arī drīkst pūst virsū,vai ir kāda cita iespēja??

Atbild Normunds Grabovskis

priekškam tev to vajag ? mono aukla taču neiesūc sevī ūdeni un nesasalst kā to dara pītā, riņķi sals tik un tā, iespērē ar parafīnu vai kādu citu smēru, bet nu daudz mētājot vai valkājot turpu šurpu auklu riņķi sals ciet pie lielākiem mīnusiem, bet... nu jau vairs tādu mīnusu nebūs vis ticamāk :)

Atbildēts: 11.februāris 2019, 16:30 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā arnolds123

Vēlviens jautājums - ar ko plicis atšķiras no brekša?

Atbild Normunds Grabovskis

:)))) tur atšķirību ir vairāk kā kopīgā :))) mute - breksim tā ir uz leju vērta, plicim taisna vai pat nedaudz uz augšu un nav tā izteiktā "sūkņa" peldspuru krāsa - plicim, katrā ūdenī nedaudz savādāk, tomēr spurām ir kāds sārta nokrāsa, breksim spuras ir palēkas daudzos ūdeņos mazos plicēnus no breksēniem ir reāli grūti atšķirt, jo visi viņi izskatās vienādi, atšķirības, bez īpašas pētīšanas, pamanāmas vien sākot no kādiem gramiem 100-150, breksēni paliek izteikti gaišāki,galva lielāka ap gramiem 300-400 jau viņus sajaukt nav iespējams, pliči paliek drukni, platām mugurām, tādā svarā ir jau pieaugušas zivis, breksēni ir plāni un balti, tie ir tādi pusaudži vien :)

Atbildēts: 11.februāris 2019, 11:18 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā arnolds123

Sveiks, jautājums ir šāds, mēģinu izzināt mazo Baltezeru, vakar uzgāju brekšu bariņu, kautko saķēru, gribēju pajautāt par iebarošanu, varbūt vari kādu recepti ieteikt, un kā tā iebarošana darbojas, vairāku dienu ciklā, vai uzreiz var makšķerēt? Paldies!

Atbild Normunds Grabovskis

nu jau var teikt, ka nav tur normālu brekšu vairs, pat vietējie matadori, kuri tur vienmēr baroja breksi visu ziemu, vairs nesēž, nezinu par asaru un zandartu daudzumu ezerā, bet ar brekšiem tur nav īsti labi vairs, finieri līdz gramiem 500-600 vēl ir šur tur tīri daudz, bet lielo brekšu maz, vai arī viņi ļoti labi maskējās :))) ja gribās breksi tur ķert tajā pašā dienā, tad … bez barošanas ar motili būs grūti to izdarīt, ja ir laiks un vēlme vismaz dažas dienas pabarot, tad ir cerība tur savākt breksi arī "lētāk" , iepriekšējai vietas barošanai der praktiski jebkura barība, galvenais, lai tā nebūtu lipīga putra un lai tā nebūtu arī pilnīgi smalka un viegla, ja no gatavajām barībām, tad piemēram Salmo breksis vai Lielais Breksis der ļoti ;labi, mērens, dabīgs aromāts, pietiekoši rupja un lipīga, labi samitrinot var uzmīcīt bumbas kuras pusūdenī neizjuks, tātad mazās zivis (pličus) sasauks mazāk. Ja esi atradis vietu kur breksēni ganās, tad tur taisi kādus 5-7-10 āļiņģus, vienu no otra ne mazāk par metriem 15-20, vēlams dažādos dziļumos un pirmajā barošanas dienā katrā ielaid pa 2-3 laba apelsīna izmēra barības bumbām, otrā dienā, vēlams tajā pašā laikā +-, jau vari ielaist vien 1-2 labas barības bumbas un tā katru dienu līdz copei, atnākot copēt ideāli, ja vari ar barotavu nolaist lejā kādu šķipsnu saspiestu motiļu, tas aktivizēs tuvumā esošo breksi. es agrāk braukāju uz M.Baltezeru brekšos, bija labi lomi, bija pilnīgas pliču dienas, biju sapazinies ar tiem, kuri tur baroja patstāvīgi un reizēm tiku pacopēt viņu āliņģos, tur zivis bija vienmēr, ar nelielu motiļu devu viņus varēja "atvērt" un viss notikās, bet nu … vajag laiku un vēlmi katru dienu barot :))), veči to darīja 3 cilvēku kompānijā, tad ir vieglāk noturēt barošanas un āliņģu pieskatīšanas ritmu :)

Atbildēts: 11.februāris 2019, 11:12 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager